Szerző Téma: Astra  (Megtekintve 94654 alkalommal)

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Astra
« Válasz #15 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 09:53:24 »
Ha így járnék, semmiképp nem használnék krémet. Azt gondolom, ami bennük van, meg beléjük ragadhat az arcon, az csak árthat. Jó csípős AS-vel kenném be az arcom. Csökkenti a fertőzés lehetőségét, és szépen szárítja az apró sebeket.

Emellett viszont egy újabb pofon a bőrnek, ki fog pirosodni még jobban. Én neogranormont javasolnék, és pár nap borotválkozás mentes napot.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Astra
« Válasz #16 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 12:52:00 »
Megvolt az első (utolsó?) találkozásom a zöld Astra-val.
...többször nem akartam végigmenni az arcomon...




 +1
Már azt hittem velem van a baj. Olyan érzés volt mintha nem a szőrömet,hanem a bőrömet szedném vele.Első kör után abba akartam hagyni,de kitartóan végig mentem 3körön.Az AS könyörtelen volt a végén,és alig vártam,hogy elteljen a nap,és rendbe jöjjön az arcom.Ez az egyetlen penge amit első használat után kidobtam,és kerülök.


2012.12.19 Véleményem módosítom!
Feltehetően rossz szériát foghattam ki szeptemberben.
Most határozottan más élmény volt, pozitív értelemben.
Olyan arany középút a kíméletes/agresszív és BBS/nem alapos  között.

 




A KÉK ASTRA
Teljesen más.
Pár vérpötty azért össze jött,mégsem mondanám kellemetlennek.
Odafigyeléssel javítgatásokkal sikerül a BBS.
Mivel szerintem van jobb penge,inkább mást választok.
Többre értékelem a Wilkit vagy,hogy ne menjek messzire a gyártótól,Gillette Platinum.

Borotva,R89 volt mind2 esetben,azonos körülmények között.

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Astra
« Válasz #17 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:24:20 »
Nekem borotválkozás közben nem volt baj. Amikor szembe húztam, ugyanúgy mint a Derbyt- akkor néha néha elakadt és meghúzott egy-egy szőrszálat, de nem volt veszélyes. Rányomnyi nem nyomtam rá, de nem lett BBS sem. Bekentem Alverde krémmel, úgy tűnik valamit segített az éjjel, mert már nem olyan piros. A baj akkor lesz ha elkezdenek kijönni a szőrszálak és begyulladnak. De reméljük a legjobbakat.

Valószínű adok neki még egy próbát majd Barbonnal, hogy kizárható legyen az amúgy sem valószínű faktor, a La toja .

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Astra
« Válasz #18 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:32:06 »
Azert szeretem ezt a borotvalkozosdit...
Nekem eppen a forditottja az igaz. A kek brrrrr a zold  :borz2:.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Astra
« Válasz #19 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:02:01 »
A kek brrrrr a zold  :borz2:.
:)
Milyen gépezetben használtad?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Astra
« Válasz #20 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:04:35 »
Én ezt a WTG aztán XTG majd ATG-t nem értem, minek?
Helyedben minimum az ATG-t elfelejteném  :sör:


Nem tudom mi volt a probléma, először WTG aztán XTG majd ATG. És ráadásul a végeredmény közel sem BBS, de többször nem akartam végigmenni az arcomon...
Ahogy érzem, főleg a nyakam lesz bajos, alig várom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Astra
« Válasz #21 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:01:00 »
:)
Milyen gépezetben használtad?

L6, Black Beauty, Futur... fene tudja még miben. Nekem jó volt mindig. Kb. a sárga BiC csak zold Astra.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Astra
« Válasz #22 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:04:31 »
bgakos> a BBS lenne mindig a cél. Körben szakáll van az állkapocs mentén+ alatta is, tehát olyan nagy területre nem kellene ez az áldott állapot (pofazacskóra hogy szépen mondjam :) ). Volt, hogy simán irritáció mentesen sikerült is kb életem első DE borotválkozásánál (ami nem is volt régen), Treet pengével. Aztán kiprobáltam a Derby Extrát, azzal is jó(bb) volt mint most. Pedig nem változtt ennyi idő alatt a technika se, legalábbis remélem nem romlott :) Amúgy nem tudom ki hogyan áll ezzel, de nekem nem teljesen É-D irányú a "pofacsakón" a szőr iránya, tehát az ATG-t se a megszokott D-É nak kell elkézelni, hanem kicsit oldalasan, megdöntve. A sima XTG től sajna nem lesz BBS :S

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Astra
« Válasz #23 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:07:25 »
BBS.
Sokaig voltam ezzel igy, marmint, hogy BBS vagy halal. De tovabbtanultam. Sima WTG egy Futur@6 megoldassal nem sokkal rosszabb eredmennyel jar, mint a BBS 3 ora mulva... akkor meg minek szivassam a borom.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Astra
« Válasz #24 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:33:07 »
Zoli egyetértek Veled, pontosan így gondolom én is.
Mitől jobb egy BBS simaság vörös, gyulladt, "megerőszakolt" arcbőrrel, vagy egy picit kevésbé tökéletes eredmény irritáció nélkül?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Astra
« Válasz #25 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 16:35:27 »
Ezzel kapcsolatban én úgy gondolom, hogy a reluxás borotvával is lehet WTG kört csinálni, és ugyanez az eredmény. Akkor minek DE ? Én pont ezért szerettem voltna valami olyan dolgot kipróbálni, amit a reluxással csak irritációval tudtam.

Egyébként azt nem tudom, hogy a filmekben ( jó oké, tudom hogy film), hogy csinálják meg azt, hogy mindenki olyan sima mintha ma született volna. Jó oké, smink, alapozó stb. De látszik, ha valaki BBS-ként is "fekete", tehát látszik a szőr akkor is ha nincs kint a vége.

Most épp a Mad Men-t nézem, itt erre egy példa :
http://2.bp.blogspot.com/_zu-beJIfDDc/TE0fFVz1t-I/AAAAAAAAAVw/AGO8ra1kies/s1600/mm401don.jpg

Gondolom nem borotválkozott 3 óránként a forgatás közben :)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Astra
« Válasz #26 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 16:51:20 »
Az ATG a DE esetében is ok lehet az irritációra.
Nekem az a meglátásom, hogy többen (én biztos) a reluxás időkben azért utáltunk borotválkozni, mert nem tudtuk, hogy miként is kell ezt normálisan művelni. Egy normális reluxással ma már ugyan úgy meg tudok borotválkozni, mint egy DE-vel. Nem lesz jobb, vagy rosszabb az eredmény.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Astra
« Válasz #27 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 17:10:16 »
...Mitől jobb egy BBS simaság... vagy kevésbé tökéletes eredmény irritáció nélkül?
Amennyiben csak ilyen áron lehetne BBS végeredmény,én is így látnám.Szerintem mindenkinél léteznek olyan borotva/penge kombinációk,amiknél nem nagy gond a tökéletesség elérése.Az hogy melyik a legjobb kombináció,egyénenként változik, mint kiderült.Míg megtaláljuk a számunkra megfelelőt,jó dolog mások véleményét olvasni,merre érdemes elindulni.Ezért is fantasztikus ez a forum.Sokatoknak nagyszerű a zöld Astra,én meg kezembe nem vennék DE-t,ha csak ez a penge lenne kapható. 2012.12.19 : feltehetően széria hibásat próbáltam! Szomorú lennék nagyon.
Biztosan Croaker is megtalálja a legmegfelelőbb pengéjét.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Astra
« Válasz #28 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 17:20:11 »
Croaker:
Bazi nagy FullHD tv,és BlueRay... :))
Így már lehet lebuknak :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Astra
« Válasz #29 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 17:28:44 »
Croakernek: Szóval fizikai oldaláról nézve élgeometrián is sok múlik, illetve az ehhez alkalmazott szögtartomány. Nekem pl. mindkét Astra egyenlő volt az életveszéllyel, megharapott, mindig meg akart vágni, vagy amikor azért is tovább próbálkoztam, nem lett tökéletes az eredmény. Szerintem ez van most Nálad is... A "pofazacskó" területen szerintem is akár alapból hanyagolható az ATG ( a feketétől a szürkeskálán lévő arcszín elkerüléshez ) Ezt értsd úgy, hogy ezen a területen ki lehet akárhogy feszíteni a bőrt, hogy még WTG-ben is teljesen sima eredményt kapjál. Egy tipp: fújd fel a "pofazacskód"  :) A tökéletes, leginkább BBS-nek hívható állapot ( tehát, amikor nincs feketétől szürkeskála arcszín ) egyes egyéneknél el sem érhető, tehát mindig fognak kicsit látszani a szőrök, ez esetben van olyan ember, aki naponta többször is borotválkozik... és extra timsót ill. pórusösszehúzó arcszeszt használ ( de még így is látszik). Astra ide vagy oda.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici