Szerző Téma: Astra  (Megtekintve 94691 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Astra
« Válasz #30 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 17:37:16 »
Én úgy gondolom, hogy:

1. Sok örömöd lesz még ebben a dologban,
2. Fog még változni ez a véleményed,
3. El fogsz jutni odáig, hogy nagyjából bármelyik pengével meg fogsz tudni borotválkozni irritációmentes jó eredményt elérve, ha pedig igazán odafigyelsz, akkor BBS-t, ha épp az lesz a célod.
4. Fél-, egy évvel később elővéve egy korábban beskatulyázott pengét, rájössz, hogy nem feltétlen igaz, amit akkor megállapítottál róla.

A lényeg (mint sok másnál is), hogy nem kell görcsösen akarni, és akkor sokkal jobb lesz az eredmény. Az idő (rutin) meg sok mindent megold. :sör:

Volt, hogy simán irritáció mentesen sikerült is kb életem első DE borotválkozásánál (ami nem is volt régen), Treet pengével.
...
Pedig nem változtt ennyi idő alatt a technika se, legalábbis remélem nem romlott :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Astra
« Válasz #31 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 17:46:39 »

Egyébként azt nem tudom, hogy a filmekben ( jó oké, tudom hogy film), hogy csinálják meg azt, hogy mindenki olyan sima mintha ma született volna. Jó oké, smink, alapozó stb. De látszik, ha valaki BBS-ként is "fekete", tehát látszik a szőr akkor is ha nincs kint a vége.


Ezen én is sokat szoktam agyalni. Egy csomó filmszereplőnek szoktam én is figyelni az arcát, a klasszikusok közül pl. Larry Hagman-é tűnt fel a múltkor. De nem kell feltétlenül színésznek lennie, híradó felolvasókat, vagy akár "drága" politikusainkat is ha megfigyeljük, fel szoktam tenni a kérdést, nem-e látens borotvafórum olvasók, és kiforrott borotválkozási technikájuk van.  ???

Amúgy szerintem ahogy írod, a sminknél és a világításnál van a kutya elásva, biztos azért néznek ki úgy, mintha nem is nőne az arcukon szőr. Kíváncsi lennék, hogy pl. Al Pacino mivel borotválkozik, mert ha teszem azt egy eldobhatós műanyagnyelű noname kétpengés istenverésével, hát nagyot zuhanna a szemembe a pali.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Astra
« Válasz #32 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:32:42 »
Maradjunk annyiban, hogy a világításon nem.

Egyszerűen nem tudsz úgy világítani, hogy az számítson abban, hogy látszik-e a borosta vagy sem.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Astra
« Válasz #33 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:39:01 »
Ok, nem értek hozzá, csak találgatni próbáltam. Egyébként a nicked kapcsolódik ehhez a dologhoz?

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Astra
« Válasz #34 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:42:29 »
Nagymértékben  ;)

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Astra
« Válasz #35 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:47:56 »
Akkor még jó hogy nem kezdtem megmagyarázni, hogy de igenis lehet úgy...  :fetreng:

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Astra
« Válasz #36 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:03:23 »
Akkor még jó hogy nem kezdtem megmagyarázni, hogy de igenis lehet úgy...  :fetreng:

Hát ha mgmagyarázod, hogy de igen, akkor már elmehetsz politikusnak.

Az idei a 13. évadom kőszínházban, előtte volt 2,5 év gyerekszínház, és 1 év koncertezés. "Hakniban" volt pár TV sorozat, 2 évad 100 éves a pesti kabaré, és 3 évad a Beugró c. produkcióban, és 4 mozifilm, és pár hónap Duna TV.

Még kezdő vagyok a szakmában.  :crazy:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Astra
« Válasz #37 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:10:43 »
Hát ha mgmagyarázod, hogy de igen, akkor már elmehetsz politikusnak.

Az idei a 13. évadom kőszínházban, előtte volt 2,5 év gyerekszínház, és 1 év koncertezés. "Hakniban" volt pár TV sorozat, 2 évad 100 éves a pesti kabaré, és 3 évad a Beugró c. produkcióban, és 4 mozifilm, és pár hónap Duna TV.

Még kezdő vagyok a szakmában.  :crazy:

Látod, tudom én mikor kell csöndben maradnom!  ;) De azért hogy valamit megmentsek a hozzászólásomból, a sminkkel tényleg lehet játszani ebben az értelemben? Vagy ezt is rosszul gondolják a laikusok? Uccsó kérdés volt, nem offolom tovább a topicot, bocs.

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Astra
« Válasz #38 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:41:56 »
Astra teszt 2 megvolt.

Előtte fürdés+hajmosás
Barbon krém
Victoria Bechhofen pamacs
Device 1: Merkur HD + zöld Astra
Device 2: szintén Cotag féle fanyelű csoda + zöld Astra

Egy húzás ezzel, egy azzal, másik oldalt fordított sorrendben, hogy mindenhol legyen egyenes felület stb stb.

Menet közben kizártam a fanyelű csodát. Lemértem, mindkettő 79 gramm pengével együtt, de a súlyelosztása ég és föld.
Valamiért ugyanazzal a technikával húzott. Most hogy ez a penge hibája, vagy az enyém, vagy a borotváé, passz, de jobb a békesség.
Tehát maradt a HD, azzal fejeztem be.
Volt egy WTG meg egy XTG, majd a pofazacskó részen kipróbálva a felfújos-technikát egy ATG, mert ott piszok sz@rul vitte az Atra.

Aztán jött a kiváncsi befejezés: Himalájai sószappan, mindenhol. Na volt ám csípős pillanat, nem is egy nem is kettő.

És a kontrateszt: hónalj részen reluxás téma, oda is só. Érdekes, semmi csípősség.

Utána jött egy kis SPeick nyugtatónak...legalábbis azt hittem, az még csak fokozta egy rövid időre az indulatokat :|

Szóval ami most jön, az a borotvák szétszedése, zöld Astra pengék illő csomagolása majd a gyűjtőbe helyezése.
Jöhet a kék Astra!

Jah és végeredmény simaság ügyben: 1-es, leülhetsz.
A "mellékhatások" majd jelentkeznek pirosság/pattanás ügyében.

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Astra
« Válasz #39 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 09:41:34 »
És lőn mennyire egyénre szabott az úri borotválkozás műfaja.

Zöld Astra shavetteben, wtg - atg, BBS, kivéve a kritikus tokarészeket (melyet eddig csak egyszer sikerült full 100% BBS-re borotválnom: Lord L6 + feather @ 1 wtg, xtg, atg, wtg wtg xtg atg atg atg wtg xtg xtg xtg  :crazy: )
 :sör:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Astra
« Válasz #40 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:45:46 »
Aztán jött a kiváncsi befejezés: Himalájai sószappan, mindenhol. Na volt ám csípős pillanat, nem is egy nem is kettő.

És a kontrateszt: hónalj részen reluxás téma, oda is só. Érdekes, semmi csípősség.

Utána jött egy kis SPeick nyugtatónak...legalábbis azt hittem, az még csak fokozta egy rövid időre az indulatokat :|

Szóval ami most jön, az a borotvák szétszedése, zöld Astra pengék illő csomagolása majd a gyűjtőbe helyezése.
Jöhet a kék Astra!

Jah és végeredmény simaság ügyben: 1-es, leülhetsz.
A "mellékhatások" majd jelentkeznek pirosság/pattanás ügyében.

Néhány megjegyzés, illetve javaslat:
szerintem ne dobd el a pengét, hanem pl. felajánlhatod a jótett helyébe topicban, csak akad rá jelentkező, esetleg elcserélheted más típusra!
A himalájai sószappan mint AS nálam is "öngyilkosságnak" bizonyult. Az, hogy utána a Speick fokozta a dolgokat, nem meglepő. Ha csak simán timsózok, mert összeszedtem néhány vágást, akkor is utána bármilyen ASB-t rakok fel, a timsózott részeken +csípés jelentkezik. Ahogy a legjobban meg lehet úszni ilyenkor: még vizes arcra vizes timsóval, majd miután bezárultak a sebek, leitatgatás törölközővel, hogy kvázi száraz legyen az arc, utána balzsam. Pici csípés így is lesz, de így minimalizálható.

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Astra
« Válasz #41 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 14:58:08 »
Köszi a tippeket, kipróbálom majd! Kipróbálom majd más pengével a sót,meglátjuk milyen.
Van még pár tipusu pengém, ha lesz olyan ami nem válik be, majd felajánlom persze, de 3 db nál drágább a posta mint a penge :/

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Astra
« Válasz #42 Dátum: 2012. November 15. - 12:20:18 »
Nekem nagyon bejött a zöld (Platinum) Astra.  Kipróbáltam vagy 10 fajta pengét, egyedül a Feather tetszett jobban, de azt drágának és nehezen beszerezhetőnek tartom, akkor is ha tartósabb.  Astrával megy az irritációmentes BBS majdnem mindenhol, ahol nem ott valszeg nem a penge a hibás, a technikámon kell javítani.  Lord 1822 és EJ DE89 borotvákban próbáltam, mindkettőben teljesen jó.

Amikor először olvastam, furának tartottam amit a pengékről mond mindenki a magyar és külföldi fórumokon, hogy mennyire egyénfüggő, kinek ez jön be, kinek az, de a hozzászólásokat átolvasva tényleg igaznak tűnik.  Sokat segített két sampler pack megtalálni a nekem legmegfelelőbbet, az is jó volt hogy mivel legalább 5 penge volt mindegyikből ezért vissza tudtam térni mindegyikhez amikor tapasztaltabb voltam, így derült ki hogy az Astra tetszik a legjobban, pedig eleinte összevagdosott (de majdnem mindegyik összevagdosott :) )

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Astra
« Válasz #43 Dátum: 2012. November 15. - 17:25:13 »
Nálam is a Lord L6 ban a zöld astra nagyon bejövős.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Astra
« Válasz #44 Dátum: 2012. November 19. - 17:31:29 »
valaki tudna véleményt mondani a kék és zöld astra közötti különbségről.
Csak a puffin ad erőt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici