Szerző Téma: Bic/Astor  (Megtekintve 47606 alkalommal)

Nem elérhető turdus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Bic/Astor
« Válasz #30 Dátum: 2013. Április 22. - 08:53:58 »
Van Bic penge a Városmajori templommal szemben a Csaba utcában a Sarki közértben. Ha jó emlékszem 160 HUF!

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Bic/Astor
« Válasz #31 Dátum: 2013. Május 10. - 23:14:41 »
Kipróbáltam a régóta körözött Bic pengét, amihez Tóth Zoltán segítségével jutottam hozzá.

Elég könnyű kezet kíván. Élességre ott van a Feather mellett, viszont sokkal harapósabb, nagyon kell figyelni, mert könnyen becsúszik egy-két pontvérzés. Négy kényelmes borotválkozást tudtam kihozni, az ötödiknél már csípett az aftershave rendesen. Jó kis penge, egy próbát megér!

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bic/Astor
« Válasz #32 Dátum: 2013. Május 11. - 06:18:18 »
Ez de érdekes. Nekem sokkal inkább egy schnellezos penge van az emlekeimben. Nem olyan éles, mint a Feather, de még eléggé alaposan lehet vele borotválkozni. :hat:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Bic/Astor
« Válasz #33 Dátum: 2013. Május 12. - 16:45:35 »
Aha, szerintem is furcsa. Nem olyan mint a Wilkinson, ami a borostát meghagyta, de az arcomat lenyúzta, hanem nagyon alapos négy alkalomig, de mellé azért karcol is ha egy kicsivel jobban nyomom. A Feathert azért szeretem annyira, mert egyiket sem produkálja és a tartóssága miatt nálam az eddig a non plus ultra.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bic/Astor
« Válasz #34 Dátum: 2013. Július 09. - 17:11:22 »
Kelenföld-központ, CBA, 129 Ft.

Nem elérhető K.I.

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Bic/Astor
« Válasz #35 Dátum: 2013. Július 27. - 21:46:56 »
Bic penge merkur fejben nekem picit harapós, de a tec remekül szelídíti és a wisamet nyéllel remek párost alkotnak. Nekem.

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Bic/Astor
« Válasz #36 Dátum: 2013. November 05. - 09:49:48 »
eppen olvastam egy erdekes otletrol. a nemet oldalon az egyik hapsi arrol irt , hogy nala a bic pengek meg egy paklin belul is kulonfelekeppen viselkednek. eloszor azt gondolta, hogy nagy a minosegszoras, ami lehetseges.
aztan egyszeruen berakta a penget , ragasztopontokal felfele. a kovetkozo pengenel pedig lefele.
az erdmeny az volt, hogy felfele mindig jobb volt. es nem volt minosegszoras. az astranal nem annyira erosen hatott , de meg mindig eszrevehetoen.
van 3 lehetoseg. 1. a hapsi allandoan be van rugva. 2. tenyleg mas az elszog. 3  tiszta voodoo.
ja , az 1. lehetoseg nem zarja ki a 2. ill. forditva.
lehet, hogy meg minimalis elszog kulonbsegek igy hatnak es ha ez igy van , akkor ezek a ragasztopontok vegre tenyleg valamire jok.
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Bic/Astor
« Válasz #37 Dátum: 2013. November 05. - 09:58:01 »
Ezt holnap reggelre tökéletesen elfelejtem, és biztos nem is Bic kerül majd betárazásra. Mert azt is elfelejtem. Pedig érdekes lenne kipróbálni. (Vagy akár állandóan részegnek lenni. Az is érdekes kísérlet lenne. Bár érettségi előtt ezt már teszteltem egy nyáron át, az utolsó igazi nyári szünetemben.)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Bic/Astor
« Válasz #38 Dátum: 2013. November 05. - 14:05:50 »
Én pont tegnap jártam úgy, hogy beraktam a Gilett TTO-ba egy új Bic pengét, szokás szerint 3-asra trekertem (itt kezdem a pengéket, s a csere előtti utolsó 2-3 borotválkozás 5-ösön megy), s meglepődtem: először azt hittem, a régi pengét raktam vissza. Nem húzott, csak nem volt komfortos.
Aztán a két kör után kellett némi igazítás, mert hagyott maga után némi szőrt.
Ilyen még sosem fordult elő.
De ezek szerint még a ragasztópontokra is figyelni kell. Bár ez nekem hosszú időt fog igénybe venni, mert DE-vel csak nagyon ritkán (ha elhúzom az időt, s reggel sietnem kell) borotválkozom.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Bic/Astor
« Válasz #39 Dátum: 2013. November 05. - 14:33:17 »
aztan egyszeruen berakta a penget , ragasztopontokal felfele. a kovetkozo pengenel pedig lefele.
az erdmeny az volt, hogy felfele mindig jobb volt. es nem volt minosegszoras. az astranal nem annyira erosen hatott , de meg mindig eszrevehetoen.
Részemről megvárom amíg legalább 10en kipróbáljátok, és leírjátok hogy van-e valami ebben ;D  Astránál random rakom be, semmi különbséget nem érzek.  Ha van ilyen különbség, akkor furcsállom hogy ezt eddig senki nem vette volna észre.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Bic/Astor
« Válasz #40 Dátum: 2013. November 10. - 18:14:35 »
eppen olvastam egy erdekes otletrol. a nemet oldalon az egyik hapsi arrol irt , hogy nala a bic pengek meg egy paklin belul is kulonfelekeppen viselkednek. eloszor azt gondolta, hogy nagy a minosegszoras, ami lehetseges.
aztan egyszeruen berakta a penget , ragasztopontokal felfele. a kovetkozo pengenel pedig lefele.
az erdmeny az volt, hogy felfele mindig jobb volt. es nem volt minosegszoras. az astranal nem annyira erosen hatott , de meg mindig eszrevehetoen.
van 3 lehetoseg. 1. a hapsi allandoan be van rugva. 2. tenyleg mas az elszog. 3  tiszta voodoo.
ja , az 1. lehetoseg nem zarja ki a 2. ill. forditva.
lehet, hogy meg minimalis elszog kulonbsegek igy hatnak es ha ez igy van , akkor ezek a ragasztopontok vegre tenyleg valamire jok.
A ragaszto miatt maskepp fekszik fel, ra kell segiteni, mert ragad az eszközre is. Szerintem csak ennyi....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Bic/Astor
« Válasz #41 Dátum: 2013. November 10. - 18:47:45 »
Én az eldobandó pengével letolom az újról a ragasztót és nincs ilyen gondom.  :nemtom:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bic/Astor
« Válasz #42 Dátum: 2014. Június 06. - 08:58:40 »
Bp, belvárosban tud vki bic lelőhelyet? Ebayról elég morcos.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bic/Astor
« Válasz #43 Dátum: 2014. Június 06. - 10:33:21 »
Vigyek? :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bic/Astor
« Válasz #44 Dátum: 2014. Június 06. - 11:56:22 »
Megoldódött közben, de köszönöm. :sör:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici