Szerző Téma: Derby  (Megtekintve 50893 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Derby
« Válasz #120 Dátum: 2019. Április 27. - 09:23:47 »
Fiók mélyén találtam egy 5ös Derby Extra pengét. Anno amikor elkezdtem hagyományosan borotválkozni nagyon rossz tapasztalatom volt ezzel a pengével, most újra elővettem.

Még mindig borzalmas, irritál és tép. Rockwell 1-2 fokozatán kibírható, de akkor nem lesz alapos.

Van egyáltalán valaki akinek ez a kedvenc pengéje, vagy legalább benne van a top 3-ban? Tulajdonképpen csak kíváncsiságból kérdezem, érdemes-e vele küzdeni vagy kuka (nem szeretek kidobni dolgokat, amik elvileg használhatóak, akkor is ha párszáz forint értékű). Egyfajta kihívásnak tekintem, akkor is ha van itthon 200 zöld Astra  :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Derby
« Válasz #121 Dátum: 2019. Április 27. - 13:05:08 »
Én évekig használtam Derbyt, aztán jött a Lord meg az Astra. El tudom képzelni, hogy nagy a gyártási szórás, esetleg több helyen készül és erősen szór a minősége. Az esetedben erősen szar :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Derby
« Válasz #122 Dátum: 2019. Június 25. - 22:07:15 »
Takuun a Módszerek topikba linkelt egy érdekes cikket a pengék hézagolásáról (avagy alátétezéséről), annak mentén haladva találtam azt az infót, hogy a Derby 2016-ban változtatott a gyártási eljáráson, így megvan a magyarázat az erősen eltérő tapasztalatokra. Ím: https://www.badgerandblade.com/forum/wiki/Comprehensive_Double-Edge_DE_Razor_Blade_Data_Table

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Derby
« Válasz #123 Dátum: 2019. Június 25. - 22:12:40 »

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Derby
« Válasz #124 Dátum: 2019. Június 26. - 00:47:42 »
Pont mint előtte  :bocs:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Derby
« Válasz #125 Dátum: 2019. Június 26. - 01:00:31 »
Százból egyszer jó? :D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Derby
« Válasz #126 Dátum: 2019. Június 26. - 06:17:17 »
Azt értem, hogy miért jó egy gyártónak, ha javít a pengéin; azt nem hogy az miért jó ha ezt max véletlenül tudják meg a potenciális fogyasztók.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Derby
« Válasz #127 Dátum: 2019. Június 26. - 06:21:36 »
Nekem az Aristocratban van most Premium és teljesen rendben van, bár még csak két kört ment. Van egy új Derby egyébként, pár hónapja került a piacra USTA néven. Ha jól értettem, akkor hazai piacra csinálták, de az ebay-en megvásárolható, méghozzá nagyon kedvező áron. 10-es műanyagos kiszerelés, a pengén semmi felirat. A visszajelzések egészen jók róla, a Premiummal egy szintre, tán kicsit fölé helyezik.

https://www.ebay.com/itm/Derby-Usta-Double-Edge-Razor-Blades-For-Safety-Razors-100-pcs-Free-Shipping/142997196366

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Derby
« Válasz #128 Dátum: 2019. Június 26. - 15:55:11 »
Éppen elfogyott, amikor rendeltem, így majd következőre marad  :)

Százból egyszer jó? :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Anwar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Derby
« Válasz #129 Dátum: 2019. Augusztus 03. - 19:39:55 »
Eddig talán a legjobb penge amivel találkoztam. Derby extra volt. Ezzel tényleg jó érzés borotválkozni. Csak ajánlani tudom!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Derby
« Válasz #130 Dátum: 2020. Február 17. - 13:24:55 »
Vettem egy százas csomagot az új Derby USTA-ból. Két hét alatt megjött, szállítással együtt durván 2.750 Ft volt és kaptam hozzá egy 20db-os vérzéscsillapító pálcikát is bónuszként. Igényes kivitelű kartondoboz, belül 10x10-es műanyag pakkok fóliába zárva. A penge zsírpapírba csomagolva, ragasztópöttyökkel rögzítve. Maga a penge nem túl igényes megjelenésű. Két Derby USTA felirat van átlósan mindkét oldalon. A festék sok pengén kicsit el van kenődve. (A kibontott 10-es pakkot néztem végig.) Az olajos bevonatnak elég erős szaga van.

Rocket HD-ben megvolt már az első teszt is. Kényelmes, nem durván éles penge, de szépen dolgozik. A Derby Premium-hoz - amit én szeretek - hasonló szint, tán egy kicsit jobb is. Remélem tartósságban is legalább annyit tud majd, mert akkor sztem nagyon jó vétel 27,5 Ft-os darabáron...


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici