Szerző Téma: Dorco  (Megtekintve 15292 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Dorco
« Dátum: 2012. Szeptember 13. - 18:08:20 »
;)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Dorco
« Válasz #1 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 10:43:00 »


Nagyon megörültem érkezésének,mert eddig ennek a csomagolásnak nem volt ragacsa a pengén.
Mivel a teszt előtt Feathert használtam,óvatosan kezdtem neki a borotválkozásnak,de hamar rájöttem,ezzel nehéz lesz magamat megvágni.
Túl lágy,és megbocsájtó.
Nagyon meg kell küzdeni az arcbőr teljes simaságáért.

Számomra kíméletes,és életlennek tűnt,de nem lepődnék meg,ha egy agresszív ,vagy állítható borotvába jól szerepelne.
R89-ben nekem nem vált be.



Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Dorco
« Válasz #2 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 13:55:12 »
Én is próbáltam néhány borotvakészülékben (több fajta Gillette, Feather Popular, Feather Travel, MOFÉM stb.) de nálam minden esetben kuka-pozitív értékelést kapott. Bár lehet, hogy elfogult vagyok, vagy csak rossz szériát kaptam ki, de én feladtam a próbálkozást Dorco-ügyben.
Egyébként is gyanús az a penge, amelyik tornacipőről kapta a nevét.... :crazy:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Dorco
« Válasz #3 Dátum: 2012. November 15. - 12:08:20 »
Sampler pack-ben volt kétféle is belőle (egyik valami prémiumverzió, 301), nagy különbség nem volt a kettő között, bár a prémium vmivel simább kialakításúnak tűnik, élesebbnek nem sokkal.  Egy élettartama felénél lévő Derbyhez hasonlítanám amikor új, onnan csak rosszabb lesz.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Dorco
« Válasz #4 Dátum: 2012. November 15. - 13:33:43 »
Nekem nagyon-nagyon tetszett elsőre, kissé felületes, de hihetetlenül kíméletes volt (ezt érezni életlenségnek), remek BBS lett. Másnap reggel meg olyan volt a nyakam, mint a pulykának  ;D
Kapott még pár esélyt, szerintem megszokható és megfelelő borotvában használható (én asszem egy ötvenesévek-beli Gillette-ben próbáltam), viszont gyakran kell cserélni, mert hamar kopik.

Nem is tudtam még eldönteni, hogy szerezzek-e, megéri-e a kínlódást.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Dorco
« Válasz #5 Dátum: 2012. November 15. - 14:30:13 »
Szerintem ha még nem tudtad eldönteni, az önmagában felér egy döntéssel.  :evil:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Dorco
« Válasz #6 Dátum: 2012. November 15. - 14:41:24 »
Ámen!   :D

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Dorco
« Válasz #7 Dátum: 2012. November 15. - 15:40:50 »
Én is próbáltam néhány borotvakészülékben (több fajta Gillette, Feather Popular, Feather Travel, MOFÉM stb.) de nálam minden esetben kuka-pozitív értékelést kapott. Bár lehet, hogy elfogult vagyok, vagy csak rossz szériát kaptam ki, de én feladtam a próbálkozást Dorco-ügyben.
Egyébként is gyanús az a penge, amelyik tornacipőről kapta a nevét.... :crazy:
Pedig a jó öreg MOFÉM -ben még a bot is használható... (nekem nagyon bejött pl. alap LORD -okhoz a MOFÉM, a nagy ívben hajlított penge és a fésűhöz közeli él miatt).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Dorco
« Válasz #8 Dátum: 2012. November 15. - 17:20:28 »
A MOFÉM-mel nekem sem volt semmi bajom, bármelyik másik pengével tényleg jól muzsikált.
Szerintem a penge SZ@R, de még 1x mondom, hogy lehet, hogy rossz dobozt kaptam ki. Ettől még másnak bejöhet, különösen, ha:
- nem szereti a komfortos borotválkozást;
- szeret 99 WTG, XTG, ATG kört menni, a BBS közeli élmény eléréséhez;
- vagy csak egyszerűen mazochista;
- vagy nem hallott még az igazi pengéről (FEATHER rulez!!!)  :sör:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető hermeticus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Dorco
« Válasz #9 Dátum: 2017. Május 28. - 18:59:49 »
Rendeltem két csomagot (20 db) Kínából. Hamar itt volt, tán másfél, két hét.
Nekem nem vált be. Olyan, mint egy megúnt szeretőhöz sokadszorra visszatérni. Teszi, a dolgát de már régen tudod, hogy van jobb, és messze nem az igazi.
Mindegyik penge, amit Kínából rendeltem, vagy kaptam a borotvák mellé (mellékesen: kifogástalan minőségű, rendkívül jól funkcionáló borotvák!) nagyon jó volt; a kék papíros Baili kiemelkedik a mezőnyből. Lehet, hogy csak egy jó szériát kaptam el, nem tudom, de elképesztően jó! Jó szívvel tudom ajánlani! Van valaki másnak hasonló tapasztalata? Mármint a Dorco-t és a Bailit illetően...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Dorco
« Válasz #10 Dátum: 2017. Június 27. - 21:11:33 »
Ma leteszteltem ezt a pengét, a shavettekhez jött egy-egy 10db-os csomag és úton van egy borotva, amihez szintén jár két 10-es pakk, úgyhogy 40db van/lesz készleten. Nem éreztem semmi kiemelkedőt, de tette a dolgát becsülettel. L111-be töltöttem, amit talán egy kicsit merészebben is használtam a megszokottnál. Nekem kellemes, irritációmentes borotválkozás volt, három kör BBS eredménnyel. Nem tudom hány alkalomra lesz jó, de végülis nem is számít, mert ez csak bónusz volt a készülékek mellé és van belőle bőven. El fogom használni még akkor is ha egy alkalom után kuka, mert az az egy alkalom kellemes... Azért külön ilyet nem vennék...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Dorco
« Válasz #11 Dátum: 2017. Július 11. - 10:03:11 »
A Müllerben kapható M. Man névre átbrandelt Dorco 301 ma ment egy kört a tech klónomban. Mészárszék jellegű eredménnyel járt, szerintem számomra erősen felejtős, egy próba pont elég volt ebből.

(Nyilván kell lennie felhasználói hibának is benne, biztos van, aki simára borotválja magát ezzel a pengével. Nekem is szokott sikerülni, csak épp eddig se és valószínűleg ezután sem ezzel.)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Dorco
« Válasz #12 Dátum: 2017. Július 25. - 08:24:45 »
A kínai 89-be a hozzá kapott új, fényes bevonatos Dorco ST300-at töltöttem ma reggel. Nem volt kellemes, pedig a másik legalább első alkalommal jól teljesített, igaz nem ebben a készülékben. A hangja jó, de nem érzem az erőt benne. Nem volt irritáció, nem nyúzta az arcom és egy pontvérzéssel megúsztam, azt is én bénáztam el, de közel sem lett BBS az eredmény. A Kapitányhoz hasonló érzés volt ebben a fejben. Ki is vettem és ment a használt gyűjtőbe. Teszek a pengével még egy próbát majd az L111-ben, mert a másik is abban működött, ahogyan a Kapitány is. Úgy tűnik ezeknek a vastagabb, kevésbé harapós pengéknek kell az agresszívabb fej...

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Dorco
« Válasz #13 Dátum: 2017. November 30. - 12:37:14 »
Fehervari ut 28 kinai diszkont, 129 Ft a Dorco Titanium. Vettem, kiprobalom, bar nem varok sokat. Milyen borotvaban muzsikalt nektek eddig a legjobban?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Dorco
« Válasz #14 Dátum: 2018. Február 14. - 23:16:13 »
Fehervari ut 28 kinai diszkont, 129 Ft a Dorco Titanium. Vettem, kiprobalom, bar nem varok sokat. Milyen borotvaban muzsikalt nektek eddig a legjobban?
En is vettem. Kiprobaltad mar?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici