Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 69645 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Feather
« Válasz #90 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 11:33:19 »
A belebegést én is tapasztaltam, viszont általában 7 alkalmat azért kibír(t) nálam.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #91 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 21:51:36 »
A topic aktivitása arra inspirált, hogy megint elővegyek egy Feather pengét.  Első nap egész kellemes, érzem hogy ez a Világ Legélesebb Pengéje, mindent simán vág.  Második nap viszont már érezhetően veszít az éléből, és nagyon zavaróan belebeg a vékony penge az erős szőrszálakon, különösen ATG-nél.  Harmadik nap nekem életlenebb, mint egy ugyanennyit lehúzott Astra Platinum vagy Personna, már érezhetően meg-megakad.  Tapasztalt más ilyet?  Azért adja meg magát olyan hamar nálam, mert ilyen vékony?

Készülékfüggő és szögfüggő (is) lehet a dolog. A "belebegés" teljesen természetes vékonyabb szalagú pengével és nagy szögtartásban. Azonban a Feather hülyére van edzve, sőt meg merem kockáztatni, hogy a vékonysága ellenére mégsem annyira rugalmas, mint pl. egy Lord, viszont jóval kisebb az élszöge. Ezért én javasolnám, hogy elsőre próbáld egy olyan készülékben, aminek kisebb a gap mérete, illetve ami fontosabb a penge nem annyira lóg ki a fejrészből. Osztán, ha ez megvan, és akkor is ugyanezeket a szimptómákat tapasztalod, akkor vedd kisebbre az orcán alkalmazott szöget. Valószínűleg alapból is túl nagy szögben borotválkozol. Az optimális ugye a kb. 30 fok, Feather ennél a  kisebb szöget (is) szereti. Ezt ugyanabban a készülékban, amiben úgy érezted, hogy belebegett. ( Minél nagyobb gap és jobban kilógó penge) a nagyon szelid készülékekben viszont kb 30 fokon lehet csak borotválkozni, nem adnak túl sok próbálkozásnak teret. LORD-okban nálam simán bír 10 borotválkozást is konzisztensen, végig az a túl éles, nagyon odafigyelős feelinggel. Nagy szögben alkalmazva (kapirgálás) pláne kényelmetlen és veszélyes, illetve ilyenkor megy ki minden pengének leggyorsabban az éle.  Én csak azért nem vagyok annyira oda a Featherért összességében, mert túl "odafigyelős" penge, pont az élessége miatt, ugyanakkor szerintem a legtartósabb anyagokból van, amivel eddig találkoztam...éles és tartós egyben ritkán igaz, Japánok mégis megoldották. Ami még lehet, hogy erős és ebből mennyiségi szőrszálaid vannak, amivel ez a vékony él nem képes megbirkózni, de inkább hiszem, hogy a megszokott mozdulatod a rossz, ehhez a pengéhez. Egy próbát valószínűleg megér, hogy lejjebb veszed a szöget, ahol már éppen elkapja a szőrt  hátha csak ennyi a gond.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Feather
« Válasz #92 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 10:13:00 »
Valószínűleg alapból is túl nagy szögben borotválkozol. Az optimális ugye a kb. 30 fok, Feather ennél a  kisebb szöget (is) szereti.
Szerintem nem, a szög olyan, aminél még éppen vág, 30 fok alatt van.  Pont Lord L6-ban próbáltam amúgy.  Lehet hogy egy hibás pengét fogtam ki... harmadik nap egyszerűen nem vágott, arcom sík részén próbálkoztam, borosta röhögött rajta.  Kicseréltem, Astrára, kiváló lett minden.

Nem elérhető Jeromos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Feather
« Válasz #93 Dátum: 2013. Október 05. - 13:37:52 »
Elképedve olvasom a Feather penge nagy számú használatát (22 és a többiek). Nálam max 4! Gillette Super Adjustable-vel, 1. vagy 2. fokozatban. De a negyedik már vérfürdő a nyakamon. Lehet hogy valamit én csinálok rosszul de ettől a pengétől valami csodát vártam  :'(  . Általában kétnaponta borotválkozom, nem azért mert nem kéne naponta hanem mert lusta vagyok. Szerintem erős szőröm van. A nyakamon vagy áll alatt kinek hogy tetszik nagyon érzékeny a bőröm az első használat ezzel a pengével mennyei a 2. is de a harmadik már kezd az önsanyargatáshoz hasonlítani.  Igazából azt hittem hogy ezzel olyan lesz mint amikor tini koromban elkezdtem borotválkozni és olyan lett az eredmény mint a baba popsi. De sajna nem. De mondom lehet hogy a technikán kéne csiszolni.

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Feather
« Válasz #94 Dátum: 2013. Október 05. - 14:49:23 »
Ez teljesen egyéni, szőr-, bőr- és érzékenység-függő. Én naponta borotválkozom, hetekig használok egy pengét, és nem tudom megkülönböztetni, hogy egy penge új, 10, vagy 20 használatos-e. Akkor cserélek, ha kényelmetlennek érzem, húz. Mások meg kettő után ki kell, hogy dobják, mert nem bírják.

Különbözőek vagyunk.

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Feather
« Válasz #95 Dátum: 2013. Október 05. - 14:56:20 »
Én a fedört egy hétig használom - megszokásból, tovább is bírná. Naponta használom egyébként, a max két hét volt. Pedig adok neki munkát rendesen. A második után már nem is annyira vaddisznó.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Feather
« Válasz #96 Dátum: 2013. Október 05. - 15:02:51 »
Nekem is 4 alkalom.  Részemről pihentetem ezt a pengét, amikor még éles nem kellemes, amikor meg már életlen akkor még rosszabb.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Feather
« Válasz #97 Dátum: 2013. Október 05. - 15:21:38 »
Na jó, de te szagtól fosol. :-D
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Feather
« Válasz #98 Dátum: 2013. Október 05. - 16:14:19 »
Nekem is 4 alkalom.  Részemről pihentetem ezt a pengét, amikor még éles nem kellemes, amikor meg már életlen akkor még rosszabb.

 :+1:

 :+1:

Tökre menő a csomagolása, de attól még hanyagolom.  :D
Sheffield-England

Nem elérhető Jeromos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Feather
« Válasz #99 Dátum: 2013. Október 05. - 18:58:40 »
Nekem is 4 alkalom.  Részemről pihentetem ezt a pengét, amikor még éles nem kellemes, amikor meg már életlen akkor még rosszabb.

 :+1:

 :+1:



Tökre menő a csomagolása, de attól még hanyagolom.  :D


Akkor ezért cserélted el velem  :fenek:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Feather
« Válasz #100 Dátum: 2013. Október 05. - 19:28:57 »

Akkor ezért cserélted el velem  :fenek:

Vágytál rá, most már tudod milyen, no de azért bőrkét nem cseréltünk, valld be, hogy neked nálamnál jobban tetszik!  :D
Sheffield-England

Nem elérhető Jeromos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Feather
« Válasz #101 Dátum: 2013. Október 05. - 19:33:14 »

Akkor ezért cserélted el velem  :fenek:

Vágytál rá, most már tudod milyen, no de azért bőrkét nem cseréltünk, valld be, hogy neked nálamnál jobban tetszik!  :D

 :futyul:

Nem elérhető Balu216

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Feather
« Válasz #102 Dátum: 2013. Október 17. - 08:32:06 »
Ma reggel én is kipróbáltam a Feather-t. L6-ban igazán nyugodt volt, semmit sem éreztem a hírhedt agresszivitásából. Kellemes!

Nem elérhető Ostor

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Feather
« Válasz #103 Dátum: 2013. Október 17. - 11:01:43 »
Én kétnaponta borotválkozom és kibír vagy 15-16 alkalmat és még akkor sem érzem rossznak. Biztos nagyon pihe-puha a szőrzetem a tiétekhez képest :)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Feather
« Válasz #104 Dátum: 2014. Január 04. - 18:44:38 »
Az eBayen normális áron van Feather penge is, többnyire Thaiföldről. Ezek biztosan eredeti japó pengék, vagy előfordulhat, hogy hamis? Van sárga és a fekete csomagolás is.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici