Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 57727 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Gillette
« Válasz #120 Dátum: 2016. December 04. - 18:22:30 »
Nem tudom. Kettő már el is ment. Illetve majd utazik.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Joey

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Gillette
« Válasz #121 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 19:36:05 »
Sziasztok!

A Gillette Nacet http://connaughtshaving.com/gilns.html pengét próbálta már valaki? A héten teljesen véletlenül ráakadtam egy kis illatszer-fodrászkellékes boltban, aztán ha valaki megerősít benne, hogy akár használható is borotválkozásra, akkor felvásárolom a készletet. :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette
« Válasz #122 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 19:50:08 »
Van aki dicséri!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Gillette
« Válasz #123 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 20:43:53 »
Sziasztok!

A Gillette Nacet http://connaughtshaving.com/gilns.html pengét próbálta már valaki? A héten teljesen véletlenül ráakadtam egy kis illatszer-fodrászkellékes boltban, aztán ha valaki megerősít benne, hogy akár használható is borotválkozásra, akkor felvásárolom a készletet. :)

Nekem bejött. Kíméletes, és alapos penge. Hol lehet kapni?
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Joey

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Gillette
« Válasz #124 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 11:42:24 »
Köszönöm az infókat! Miskolcon a Búza téri aluljáróban van ez a kis bolt, ott akadtam rá. A 10 db. 435.-Ft. Van fekete dobozos Wilkinson is, 5db. 220.-Ft.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette
« Válasz #125 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 15:08:46 »
A Nacet szuperjó.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Gillette
« Válasz #126 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 07:19:07 »
Tegnap este kicseréltem a Personna Blue-t a Rockwellben, bár még elment volna 1-2 kört :) Hosszas vacilálás után úgy döntöttem kipróbálom a Gillette Rubie Platinumot. Véleményem szerint ezek régebbi, még Angliában készült példányok, amikhez Qyyttt kolléga jóvoltából jutottam. Hálás köszönetem neki :hat: Azóta ha minden igaz, akkor már ezt is a ruszkiknál gyártják (ha még gyártják) és a dizájn is változott, amihez egyébként nagyon hasonló a Rapira Platinum Lux... A pengével egyébként nagyon kellemes volt a borotválkozás. Jó minőségű, kellően éles, de egyben megbocsájtó cucc. Kíváncsi leszek majd a tartósságára. Nekem tetszett :)


Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Gillette
« Válasz #127 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 08:24:14 »
Nekem bejött. Kíméletes, és alapos penge. Hol lehet kapni?

Kíváncsiságból vettem Dabason a Kaldi üzletben 10 db 345 Ft.Próba majd valamikor.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Gillette
« Válasz #128 Dátum: 2017. Október 11. - 07:58:50 »
Kedves fórumtársnak köszönhetően hozzájutottam egy csomag Nacethez.

Reggel kipróbáltam, első használat alapján ezt vagy rám tervezték, vagy megint kiderült, hogy eddig nem tudtam, mit csinálok.
Nagyon alapos, és ha a Voskhodot kíméletesnek találtam a zöld Astrához képest, akkor a Nacet ki is van vattázva. Ha még tartósnak is bizonyul, akkor új kedvencnek tűnik.

A B&B-n meglepően megosztó, van, aki a talán általam is ismert és rettenetesnek talált Dorco valamelyikéhez hasonlítja. Fura.
https://www.badgerandblade.com/forum/reviews/nacet-stainless-by-gillette-czech-s-r-o.16549/reviews

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Gillette
« Válasz #129 Dátum: 2017. Október 20. - 17:27:48 »
Az eddig próbált pengék közül eddig a Nacet veszíti leggyorsabban az élét (azok közül, amelyek éllel rendelkezve kezdik meg a pályafutásukat). Viszont annál jobban érezhető - különösen, ha ATG kör előtt kényszerülök cserére -, hogy az új Nacet egy vajpuha gyönyörűség.
Csak már a 3. borotválkozásra kaparós lesz.

Más is járt így vele?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #130 Dátum: 2017. Október 20. - 20:10:16 »
Milyen szerszamban hasznalod? Erdekes mert nalam sokat fut egy penge mire cserelem.
En mondjuk szeretem fejen huzni a szerszamot, lehet hogy az jobban kimeli az elszalagot?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Gillette
« Válasz #131 Dátum: 2017. Október 20. - 20:19:27 »
A jó kis Fatip Piccolóban. Próbálgattam anno a safety baron húzást az astrákkal, harap, de nem találtam érdemesnek erőltetni. A Nacet meg elég alapos enélkül is, s fejen húzva szerintem könnyebb is a kezem.

A 10+ alkalmas tesztelőket nem értem, nálam a zöld Astra is max. 6-7 alkalom, szóval lehet, hogy tudtomon kívül rossz még a technikám. De hogy valami ennyit, ilyen gyorsan veszítsen az éléből, ilyet még nem láttam.

Újonnan egyébként remek, eddig csak ezzel sikerült irritáltság nélkül kiborotválnom a szájzugomat.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette
« Válasz #132 Dátum: 2017. Október 20. - 20:21:56 »
nekem is 5-6 alkalom a zöld, de a piacon ár-értékében, azok közül ami könnyen beszerezhető, talán a BIC ver rá egy kört csak.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Gillette
« Válasz #133 Dátum: 2017. Október 21. - 08:13:43 »
A 10+ alkalomra én egyáltalán nem törekszem, de mégis sikerült az utóbbi időben két pengével is 10 fölé mennem. Az egyik az angol Gillette Rubie a másik a Personna Blue volt. Mindkettőt a Rockwellben használtam, amiben a Voskhod a negyedikre már katasztrófa volt.

Bizonyára a borotva is számít, nem csak a technika. A Mingshi Futurban kínkeservesen dolgozott a Rockwell penge, tegnapelőtt áttettem a kínai 89-be és abban meg hibátlan volt.

Talán az agresszívabb borotvák - amilyen állítólag a Piccolo is - érzékenyebbek a pengére és jobban eszik is azt. Nekem a Qshave-es fekete nyelű borotvám talán a legdurvább. Az eddig mindenben jól szereplő kék Astra abban nem volt túl fényes komfortérzetre és tartósságra sem.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Gillette
« Válasz #134 Dátum: 2017. November 04. - 06:45:24 »
Rémlik, mint ha valahol, talán a Flórián téri aluljáróban, láttam volna narancssárga dobozos Gillette Stainless pengét.
Van valakinek tapasztalata vele, hogy milyen, mondjuk a Nacet-hez képest?


Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici