Szerző Téma: Personna  (Megtekintve 42672 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Personna
« Válasz #60 Dátum: 2015. November 20. - 19:53:14 »
Talán a Crystal nevű változat?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Personna
« Válasz #61 Dátum: 2015. November 20. - 20:11:17 »
Nekem a kék Astra = zöld Astra
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Personna
« Válasz #62 Dátum: 2015. November 20. - 20:14:57 »
Érdekesek ezek az egyéni egyenlőségek. Nekem másnak kék Astra = kék Lord. Utóbbival rossz élményem volt, előbbi meg nekem működik.

Egy második pengét a kék Personna-ból majd elhasználok a slant-ben, kíváncsi vagyok, ott mennyiben lesz másabb.
De addig is igyekszem minél többet kisajtolni ebből a kék Personna + R41 párosból.
(És Zenith számait továbbra se értem, hogy tud olyan számokat produkálni   :bow:)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Personna
« Válasz #63 Dátum: 2015. November 20. - 20:34:33 »
No akkor kerdeznek. Bar meg csak 1 penget fogyasztottam el, de kek Personna (Sic fele) '13 R41-ben 4 alkalom, de az utolso mar szenvedessel, huzassal, akadasokkal fuszerezve. 2 kor plusz neha igazitas itt-ott, de en ezt keveslem az ara miatt. Masnak is van hasonlo tapasztalata vele?
Nemrég tettem kék Personna-t EJ89-be, zöld Astra után. Háááááááát.... Nem borzasztó, de nem is vagyok elájulva tőle. Olyan elmegy kategória. Aztán lehet, hogy a zöld Astra nagyon magasra tette a lécet...
:+1:
(szerintem)

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Personna
« Válasz #64 Dátum: 2015. November 20. - 21:01:16 »
Ami még érdekes volt, hogy első alkalommal nagyon rossz élmény volt, de másodikra már a tűrhető kategóriát megütötte. Egyébként nem értem magam, hogy mit próbálgatom a pengéket, amikor bevált már egy adott márka?  :fejtor:
El kéne tüntetni a többi kb. 10-féle pengét itthpnról és akkor nem lenne kísértés  ;D Lenne egyféle és kész.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Personna
« Válasz #65 Dátum: 2015. November 20. - 21:03:26 »
Az ember mindig jobbat remel.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Personna
« Válasz #66 Dátum: 2015. November 20. - 21:05:46 »
Használni különben én pl. ezeket használom: Astrák, Lord SC. :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Personna
« Válasz #67 Dátum: 2015. November 20. - 22:05:49 »
A personna nem rossz penge.

Nagyobb vágószöget kér magának.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Personna
« Válasz #68 Dátum: 2016. Február 10. - 23:38:45 »
Furi, azt hittem, engem már nem tud meglepni a DE, ezen belül az r41/2011.

Kezdetben vala a Mühle nyeles r41-m, ez megmérettetett, s könnyűnek találtatott ( 60g ). S érkezvén Marcsellótól, egy HTG, melynek vala nyele, üreges, tehát tuningolható vala.
S elmeném személyem a horgászboltba, ólomért. S az ólmot az nyélbe tuszkolva a 60g-os r41 89g-ra hízodot vala. S látám, hogy ez jó.
Connught rendelésen egy Parker 48c keresvén levendő gazdáját, s félig meglelte, miként teremté elevém a készüléket, próbáltam volt vala, s nyele tetsződött, de a feje nem. Így a fej átkerűlvén a Parker nyélre, s érezvén, hogy ez hizódott, ujjabb grammokat ( 118g ), s érezvén ez jó!

Elhasználtatott benne egy BIC penge, s bárány ami kezes! De levevém, az polcról a pengés csomagot, s teremtevé elevém, a Persona Blue-t a vakszerencse. Mely nekem kellemese, bár 10 alkalmas, de élmény penge érzete vala. S e meglepetés történne vala.

S eljövén a második borotválkozás is ezen combóval, s  penge nem szelídül, harap mint puli hajtáskor.

Vajon tényleg ekkora hatással van a súly, vagy csak egyszerűen a technikám változott?

 
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Personna
« Válasz #69 Dátum: 2016. Február 11. - 08:13:38 »
Jó írás! :D Mellesleg HTGAM (Symmetry) az, a HTC mást gyárt. :) Bocsi!
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Personna
« Válasz #70 Dátum: 2016. Február 11. - 08:34:47 »
Jó írás! :D Mellesleg HTGAM (Symmetry) az, a HTC mást gyárt. :) Bocsi!
Javítottam.
Köszönöm!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Personna
« Válasz #71 Dátum: 2016. Június 01. - 15:39:52 »
Kedves Éltársak!

Valaki "homályosítson" fel legyen szíves, mert veszett mód nem értem ezt a pengét! Olyan vele borotválkoznom, mintha egy rozsdás damilt ráncigálnék az arcomon. Jobban kell figyelnem, mint egy Feathernél, de az eredmény maga a tökély. Se irritáció, se apró pontvérzés, semmi. És az egészben az a legjobb, hogy a poszt is csodaszámba megy nálam: lehúzás után 10 órával is sima bőrű vagyok és olyan simán, feszítő érzés nélkül kezdek el smirglisedni, hogy szinte észre se veszem. Szóval nálam eddig a legjobb (igen, a Feathert és a zöld Astrát is üti), csak ne lenne annyira kényelmetlen maga a borotválkozás.
Az ilyen problémák technikai jellegűek, vagy próbáljam ki egy másik, nem 89-es fejben esetleg?
Találkozott már valaki hasonlóval?

szerk.: Blue Lab a delikvens

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Personna
« Válasz #72 Dátum: 2016. Június 01. - 17:44:17 »
Én nem tapasztaltam ilyet amit leírsz, nekem is 89-es fej, 2.alkalom a pengével. Oda kell figyeljek mert rögtön kipontozódik az arcom, főleg a nyakon, de ha nem bénázok Nekem tuti jó penge.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Personna
« Válasz #73 Dátum: 2016. Június 01. - 18:10:18 »
Rozsdás damil az milyen?

Nemhogy nem borotválkoztam rozsdás damillal, de még nem is láttam olyat, hiszen a damil, nagy teherbírású, műanyag szál.


Élességét én nem tenném a fedör fölé, koránsem annyira éles, de megbocsájtó, alapos penge. 4-5 kétköröst bír ki nálam a (tudjukki)-ben. A fedör max 10-t.

A zöld Astra élesebb, ezért véled karcosabnak.


- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Personna
« Válasz #74 Dátum: 2016. Június 01. - 18:45:42 »
Nálunk olyan magas a páratartalom, hogy a műanyag is rozsdásodik. :) Rozsdás drótra gondoltam. Na az nagyon karcos! Nem azt mondom, hogy élesebb, mint a tollas, hanem, hogy nálam jobb volt a personna után a "poszt".
Biztos van erre valami skála, hogy melyik penge mennyire éles a többihez kepest, de nekem ez nem annyira játszik. A lenyeg, hogy a personna blue lab-bel jobb eredményt érek el, mint az astraval.
Megpróbálok majd variálni a pengeszöggel, hátha. Szeretem a kihívásokat, azért is megtanulom ennek a pengének a tökéletes használatát.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici