Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 508417 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4095 Dátum: 2017. Március 09. - 15:21:08 »
Hol erdemes 24mm-es szintetikus koteget venni? Az erdemes definiciojaban benne van, hogy szallitassal egyutt mennyi az ar, es ne legyen tartosan out of stock.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4096 Dátum: 2017. Március 09. - 18:05:41 »
A plissoft-ot én csak ajánlani tudom, jó kis tömött pamacs. A muhle stf-nél sokkal jobban tetszik nekem. Más szintim még nem volt.

Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4097 Dátum: 2017. Március 20. - 19:58:29 »
Mai nap sikerült vásárolnom egy ISANA (Rossmann-os) borz pamacsot 2190 Ft-ért. Új terméknek gondolom mivel eddig nem találkoztam vele a Rossmannban. Egyenlőre teszt nem volt (tegnap borotválkoztam), de az látható, hogy a köteg átmérője nagyobb, mint a Balea szintimnek és jóval tömötebb is. Alig várom a próbát mivel első borz pamacsom! :boldog:
Link: https://shop.rossmann.hu/isana-men-premium-borotva-pamacs-1-db
Üdv:
Pergi

Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4098 Dátum: 2017. Március 21. - 20:15:38 »
Megvolt a teszt az ISANA borzzal.
Elsőként a próba előtt finoman átmostam samponnal, miközben kb 40 szálat hullajtott, majd még borotválkozás után is jó párat...
Hásználat közben kifejezetten szúrt, könnyen készítettem vele nagyon jó habot.
Egyenlőre a nem ajánlott kategória nálam, leginkább a hulló szálak miatt.

Üdv:
Pergi

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4099 Dátum: 2017. Március 21. - 21:31:34 »
Ennel joval dragabb borz pamacsom is hullott az elso jopar hasznalat soran, hetekig minden alkalommal 4-5 szal kijott belole, aztan ez abbamaradt, es vagy egy eve egy szal sem. Lehet, hogy elkerulhetetlen? Az omega proraso sorte is hullott az elso par alkalommal, de kevesebbet. A Vie-long loszor es a manlystuff szintetikus viszont egy szalat sem vedlett.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4100 Dátum: 2017. Március 21. - 21:55:24 »
Ennel joval dragabb borz pamacsom is hullott az elso jopar hasznalat soran, hetekig minden alkalommal 4-5 szal kijott belole, aztan ez abbamaradt, es vagy egy eve egy szal sem. Lehet, hogy elkerulhetetlen? Az omega proraso sorte is hullott az elso par alkalommal, de kevesebbet. A Vie-long loszor es a manlystuff szintetikus viszont egy szalat sem vedlett.

Sok viszonyítási alapom nincs, de Balea sörtém 4 éve megvan és összesen nincs szerintem 10 szál elhullajtásánál, Balea szinti pedig első használat előtti mosásnál dobott ki egyet.
Remélem abbamarad a hullás, mert a habképzés maximálisan elégedett vagyok, így első próbára.

Üdv:
Pergi

Nem elérhető Revesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4101 Dátum: 2017. Április 12. - 08:04:32 »
Razorock Plissoft pamacsot honnan érdemes venni? Mert az USA-ból 30 dollár a szállítási költség miközben a pamacs maga 10 dollár...Nem beszélve a magas postaköltség miatt keletkező 27% áfáról + posta által felszámolt plusz 2000 forintról. :nemtom:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4102 Dátum: 2017. Április 12. - 08:43:11 »
Itt: https://www.maggardrazors.com/product-category/shaving-brushes/maggard-shaving-brushes/
Van olcsó posta is  ;)

Razorock Plissoft pamacsot honnan érdemes venni? Mert az USA-ból 30 dollár a szállítási költség miközben a pamacs maga 10 dollár...Nem beszélve a magas postaköltség miatt keletkező 27% áfáról + posta által felszámolt plusz 2000 forintról. :nemtom:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4103 Dátum: 2017. Április 12. - 15:03:45 »
Az mitől lehet, hogy (igaz csak korlátozott a mintavételem) a szintik alig hullajtják a szálakat,  sörte/borz esetén pedig még a magasabb kategóriában is szerencse dolga? Se az FS, se az Omega se a Mühle nem szórt el egyet sem. Szintire rá lehet menni erősebb ragasztóval?

Sent from my 2014813 using Tapatalk


Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4104 Dátum: 2017. Április 12. - 15:31:11 »
Szerintem inkább arról lehet szó, hogy maga a szál egyenletes minőségű, nem lehet sérülés rajta sehol. míg a természetes szálak simán sérülhetnek akárhol az életük során (és hát nem két nap alatt nő ki egy pamacshoz szükséges szál az adott állatból)
De ha a ragasztást akarjuk hibáztatni, akkor simán lehet hogy a természetes szálak felületén könnyebben maradhat szennyeződés, ami a fertőtlenítés során már higiénikussá válik, de ragasztás szempontjából gócpont marad.

Ezzel szemben a szinti szálak meg kb labor körülmények között készülnek.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4105 Dátum: 2017. Április 12. - 17:43:54 »
Áztatás során vizet szív magába, változik a térfogata. Örüljünk, hogy egyáltalán lehet jól ragasztani :-)

Nem elérhető Revesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4106 Dátum: 2017. Április 12. - 18:01:49 »

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4107 Dátum: 2017. Április 12. - 19:59:46 »
Szerintem inkább arról lehet szó, hogy maga a szál egyenletes minőségű, nem lehet sérülés rajta sehol. míg a természetes szálak simán sérülhetnek akárhol az életük során (és hát nem két nap alatt nő ki egy pamacshoz szükséges szál az adott állatból)
De ha a ragasztást akarjuk hibáztatni, akkor simán lehet hogy a természetes szálak felületén könnyebben maradhat szennyeződés, ami a fertőtlenítés során már higiénikussá válik, de ragasztás szempontjából gócpont marad.

Ezzel szemben a szinti szálak meg kb labor körülmények között készülnek.
Tényleg ez lehet, erre nem gondoltam. Kellene ilyen egyenként kézzel válogatott, mikroszkóp alatt megvizsgált szálakból összeállított kézműves artisan pamacsokat árulni ötezer dollárért.

Szerk: aláírás kiszedve, nem tudom ezt miért kell minden harmadik frissítésnél automatán visszarakni a Tapatalknak...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4108 Dátum: 2017. Április 12. - 21:02:19 »
A szőr több rétegű szaru. Kívül kemény, belül puha. Vízre dagad. Nem olyan nagy csoda ez sztem. Forrázásra megfő, hajlik.
Igaz ez a szaru nyelű késekre is. Az újonnan készült nyélen még 3 hétig folyamatosan szorítanom kellett mire beállt. A százötven éves kés nyélen lecsiszolt felszakadozott szálak pedig tovább szakadoztak áztatásra. Még 2x rá kellett mennem mire jó lett, pedig már elsőre így nézett ki, de aztán csak kirojtosodott.
bifórafter




Hőre hajlítható. A szőr meg jól kihullik élő bőrből és pamacsból is.

Szerintem, tapasztalataim szerint, stb.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4109 Dátum: 2017. Április 16. - 18:24:49 »
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici