Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493779 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #45 Dátum: 2009. December 22. - 14:01:07 »
zolio, az, hogy egy pamacs borz, az bizony nem minőségi, hanem zoológiai kategória... :) Értelemszerűen a borzsörte tulajdonságai mások, mint a disznóé, ritkább, ezért drágább dolog is, de ugyanúgy lehet belőle minőségileg jó és ócska pamacsot is készíteni...
Az már más tészta, hogy szerintem sok kezdő úgy vesz indulókészletet, hogy adott esetben nem is tudja, hogy a borzon kívül más pamacs is létezik, illetve a borzpamacsokat (persze az ízlésbeli indokokon és a vitathatatlan előnyökön túl) körüllengi egyfajta sznobizmus. Amit a kereskedők nagyban gerjesztenek is (és ezzel párhuzamosan érzésem szerint némileg szándékosan ignorálják a disznót), hiszen a nagy lóvé nem az alig párezres disznókban, hanem a tizen-huszonezres borzokban van.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #46 Dátum: 2009. December 22. - 14:05:10 »
Meg gondolom attól is nagyban függ egy borz pamacs minősége, hogy mely részéről is veszik a borzikának a szőrt.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #47 Dátum: 2009. December 22. - 14:13:22 »
Érdekes, hogy elvileg a borz egy sokkal kellemesebb, puhább mint egy sertés. Az Ed féle zenithet már többször is használtam és mérföldkövekkel jobb, mint a balea féle borz.

Biztos, hogy az a Balea borz? Mert en abbol meg csak disznyot lattam.
Itt bizony azt írják róla, hogy borz. "A klasszikus borotválkozást kedvelõk részére puha borotvapamacsot kínál, finom borzszõrzetbõl."
És kinézetre is van benne fekete csík. Persze attól még lehet valami festett sertés, már ha létezik ilyen. ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #48 Dátum: 2009. December 22. - 14:13:28 »
Meg gondolom attól is nagyban függ egy borz pamacs minősége, hogy mely részéről is veszik a borzikának a szőrt.

Persze, de ezt én nem (gyártási) minőségi kategóriának veszem, hanem a sörte állattani tulajdonságának. Ezt a (korrekt) gyártó mindig föl is tünteti, a felhasználó pedig – ha tudja, mik a különbségek az állat különböző részeiről származó sörték között – ízlés szerint választhat, hogy milyet szeretne, és az mennyit ér meg neki. De egy rendes gyártónál az előállítási minőségben nincs különbség a borzsörte-kategóriák között. Legfeljebb a drágább borzhoz (mondjuk a hegyi fehérhez) drágább nyélanyagokat is választ (szaru, egzotikus fa, elefántcsont...).

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #49 Dátum: 2009. December 22. - 14:16:03 »
És kinézetre is van benne fekete csík. Persze attól még lehet valami festett sertés, már ha létezik ilyen. ;)

Naná, hogy van. Nézd meg az előbbi csoportképen a középső kettőt... ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #50 Dátum: 2009. December 22. - 15:58:39 »
Sajnos az olcso borznak gyakran hig a leve es jobb egy minosegi sertes pamacs azon az aron. Es valoban szinezik a serteseket is. A borz puhasaga pedig tapasztalatom szerint elosorban a silver tipekre igaz, az olcsobbakra nem. Sot...

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #51 Dátum: 2009. December 22. - 16:47:39 »
Nem értem mi értelme a festett sertés pamacs gyártásának. Gondolom Ed, hogy a gyártók feltüntetik, hogy ezek nem borz pamacsok (akár a vulfix, akár a zenith). Akkor meg miért? Mert az oké, hogy vannak gyártók, akik a festett sertést akarják rásózni az emberre minőségi borz pamacsként, de feltételezem, hogy a vulfix és a zenith nem ez a kategória.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #52 Dátum: 2009. December 22. - 17:57:35 »
Tisztán esztétika. Nem megtéveszteni akarnak, nagyon kezdőnek kell ahhoz lenni, hogy – már ránézésre is, de tapintásra meg mindenképp – ne tudd megkülönböztetni a kettőt. De ezzel nem is szórakozik egyik nevesebb gyártó sem. Egyszerűen van, ainek jobban tetszik festve. Vagy vaddisznóból van... ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #53 Dátum: 2009. December 22. - 20:53:09 »
Megleptem magam!  ::)
Mühle, olajfanyéllel és fémtalppal.
Nagyon érdekes a súlyelosztása! Príma kis pamacs! Örülô szmájli!!!  ;D

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #54 Dátum: 2009. December 23. - 10:55:04 »
Nekem bezzeg nem jött meg a vaterás régi/uj pamacsom : http://www.vatera.hu/nagyon_regi_uj_allapotu_borotvapamacs_nincs_min_158619450.html  >:( A'propos...régebben irtam, hogy volt a Vámház téren egy kefebolt...meg mellette egy használt fotosbolt . Járt valaki arra mostanában? Megvan még? A legjobb sörte pamacsomat ott vettem évekkel ezelőtt ezer forintért.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #55 Dátum: 2009. December 23. - 12:11:29 »
Longball, majd megnézem - nem olyan régóta, de - ott lakom mellette...  ;)

A pamacsod, meg csak megjön előbb, utóbb! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #56 Dátum: 2009. December 29. - 10:58:24 »
Na végre! Megérkezett a régi /uj pamacs. Hosszú, 70 mm-es finomszálú sörte, a befogásnál 24 mm átmérőjü. Most hosszan ázik langyos vizben. Ja...és tényleg használatlan és régi: talpán bolti felirat: 23.80 !

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #57 Dátum: 2010. Január 01. - 12:01:03 »
Na végre! Megérkezett a régi /uj pamacs. Hosszú, 70 mm-es finomszálú sörte, a befogásnál 24 mm átmérőjü. Most hosszan ázik langyos vizben. Ja...és tényleg használatlan és régi: talpán bolti felirat: 23.80 !
Nekem is van ilyen, nagyapai örökség. Nem használom, nekem már túl hosszú a sörte.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #58 Dátum: 2010. Január 01. - 12:19:48 »
Nekem is hosszú, de vastag bőrvarró lenfonallal kb 8-10 mm-t elbandázsoltam a tövénél. Igy már jó méret.

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #59 Dátum: 2010. Január 01. - 12:44:44 »
Nekem is hosszú, de vastag bőrvarró lenfonallal kb 8-10 mm-t elbandázsoltam a tövénél. Igy már jó méret.
Pont erre gondoltam én is, de elvetettem az ötletet, mert milyen sufnitunig már ez.. De ezek szerint mégsem! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici