Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493883 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #90 Dátum: 2010. Január 16. - 10:37:22 »

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #91 Dátum: 2010. Január 16. - 11:26:55 »
Ha már pamacsok...most csináltam egy leltárt, és konstatáltam, hogy mindhárom használati pamacsom magyar gyártmány. A kép baloldalán a hatvanas évekbeli "uj" pamacs(Molla hasonmás), a középső 2001 táján a Fővám téren 1000 ft-ért vásárolt, a jobbszélső pedig napjainkban 640 Ft.-ért egy fodrészkellékes boltban.
http://picasaweb.google.com/longball0501/Pamacs#5427279404947703538De, ha már igy alakult, legyen a többi is magyar termék. A mostanság használt borotválkozási eszközök és anyagok: (a borotva "Finomacélárugyár 76". uj álapotban.
http://picasaweb.google.com/longball0501/Pamacs#5427279406432741234...remélem jól csináltam a kép  beszurását...:D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #92 Dátum: 2010. Január 16. - 12:21:58 »
Off
Longball, ha bemész a saját Picasa albumodba, akkor a kívánt képed felett balra rákattintasz a Letöltés gombra, ekkor megjelenik magában a fotód és a fölsô sorban levô linket teszed be a hsz-edbe az [img ][/img ] közé. Így ott lesz a kép!
On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #93 Dátum: 2010. Január 16. - 12:25:19 »
Köszi...bár szerintem a link alapján igy is megtalálható...:D

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #94 Dátum: 2010. Január 16. - 21:26:23 »
Longball, azt a borotvát felújítottad, vagy vhonnan sikerült szerezni ilyen szép állapotút?
Jól látom, h fém nyele van? Fura, nem láttam még fémnyelű borotvakést.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #95 Dátum: 2010. Január 16. - 21:33:58 »
Ez ugyan ebben a topikban off, de a régi magyar honvédségnél rendszeresítve volt az ilyen fémnyelû. Ma elôkerülnek ezekbôl is meg lengyel gyártmányok is...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #96 Dátum: 2010. Január 17. - 03:07:36 »
Ez ugyan ebben a topikban off, de a régi magyar honvédségnél rendszeresítve volt az ilyen fémnyelû. Ma elôkerülnek ezekbôl is meg lengyel gyártmányok is...
Köszönöm!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #97 Dátum: 2010. Január 17. - 16:13:22 »
Ami a Golddachs márkát illeti, tradicionális német márka, legalább is a nassrasur német fórum szerint.

Off:

Ha jól tudom, a régi borbély ktsz-ekben használatos borotvakések nagy része is fémnyelű (többnyire alu, ill. kisebb mértékben rozsdamentes) volt, nehogy a mester "túlságosan vonzódni kezdjen hozzá".

On
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

PaT

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #98 Dátum: 2010. Február 17. - 21:01:11 »
Most jöttünk a vecsési Müllerből, feleségemtől kaptam ezt a borz pamacsot tartóval, 2190 ft volt. Még volt 3 db a polcon.


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #99 Dátum: 2010. Február 18. - 15:46:11 »
Nagyon szép darab, használd egészséggel! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #100 Dátum: 2010. Február 18. - 15:59:59 »
Nekem is van ilyenem,már 5 hónapja használom!Meg vagyok vele elégedve,van nála drágább pamacsom is de ezt jobban szeretem!Jó választás az árát nagyon megéri! ;)

PaT

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #101 Dátum: 2010. Február 18. - 16:07:14 »
Tomi, örülök, hogy ezt írod, mert van egy ilyen márkám sörtéből, azt ma már nem venném meg, remélem ez nekem is jó lesz.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #102 Dátum: 2010. Február 18. - 16:17:35 »
A hjm a Mühle kistesója, mindkettőt a Hans-Jürgen Müller GmbH & Co KG gyártja, a hjm a belépő, a Mühle a felsőbb kategória. Illetve ők készítik a DM-es Balea-pamacsot is.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #103 Dátum: 2010. Február 24. - 23:32:14 »
.... Illetve ők készítik a DM-es Balea-pamacsot is.

Ez megnyugtató. :-)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #104 Dátum: 2010. Március 02. - 19:57:48 »
A Molla milyen gyártmány? Mond valakinek valamit? Van egy itthon, de már ezer éve a hifi portalanítására használom! (lehet hogy valami drága cuccot elpazarolok) Vagy megnyugodhatok?
Jazz és a Vespám

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici