Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 510593 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #315 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 13:09:08 »
Nem tudom a Douglas-ben eppen melyik tipusok vannak, de lehet, hogy erdemes megnezni a neten az arak alakulasat. Valoszinuleg mire a Douglas-be er a pamacs jelentos valtozason megy keresztul az ara...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 19. - 11:01:15 írta cotag »

Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #316 Dátum: 2010. Október 22. - 12:30:34 »
sziasztok!

pamacs keresgélés közepedte lyukadtam ki az oldalon, nagy örömömre :)
a barátomnak szeretnék ajándékba venni pamacsot a házilag készített borotvahabhoz :)

az eddig ismert kent BK4  és az ecsetbolt oldalán található szettek egyike között vacilálok.

eddig csak vaddisznősörte kefe ügyben van összehasonlítási alapom a 2 bolt között, ami a kent javára vált...

pamacs ügyben milyen a véleményetek az ecsetboltos készletekről?

köszönöm a válaszokat!


szép napot mindenkinek!


Üdv.



Gabrille



Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #317 Dátum: 2010. Október 22. - 15:17:31 »
Kedves Gabrille, örülök, hogy megtaláltál minket!  :) Remélem társaim is tudnak tippeket adni a pamacsvásárláshoz. Nekem mindkét kiszemelt típusból van használatban. Az Ecsetbolt Mühle pamacsai (bal oldali kettő a képen) közül nekem az olajfanyelű a kedvencem és azt használom a legszívesebben. A BK4 is egy kellemes méretű ecset, de mintha egy kissé lágyabb lenne a borzszőre. A pamacs disznósörték keményebb szálúak, ha a masszírozás is szempont az a jó választás, minőségük általában az árral arányosak. Nem szükséges szettet venni, a tartót külön is lehet hozzáválasztani. Majd a fiúk segítenek tovább. ...és a barátod biztos örülni fog az ajándéknak.  :borz1: Utána lehet őt is küldeni közénk!  ;)


H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #318 Dátum: 2010. Október 22. - 15:31:19 »
És akkor még ott vannak az Omega disznósörték is... olcsón jók.

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #319 Dátum: 2010. Október 23. - 01:21:45 »
Tisztelt Gabrille ! Bar en meg eleg kezdo vagyok a DE borotvalkozas teren, megis szeretnem figyelmedbe ajanlani a nemet Muhle ceg termekeit, azokbol is a kozepelvonalbeli darabokat (pl COD: No.181 P 26) . Egy jo pamacs kivalasztasa szerintem van olyan fontos mint egy jo borotva kivalasztasa ( ha nem fontosabb), epp ezert velemenyem szerint nem erdemes elso nekifutasra , ajandek gyanant egy high-end pamacsot vasarolni. Persze nem azt sugallom hogy egy olcso pamaccsal lepd meg a baratodat, hanem csak azt hogy hagyd meg azt az elmenyt hogy felfedezze hogy mi az amire szuksege van, kelltsd fel az erdeklodeset.Borotva, pamacs valasztasa szerintem eleg szemelyes dolog, ami az eggyiknek bejon, lehet a masiknak borzalmas.

Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #320 Dátum: 2010. Október 25. - 08:57:27 »
Kedves Gabrille, örülök, hogy megtaláltál minket!  :) Remélem társaim is tudnak tippeket adni a pamacsvásárláshoz. Nekem mindkét kiszemelt típusból van használatban. Az Ecsetbolt Mühle pamacsai (bal oldali kettő a képen) közül nekem az olajfanyelű a kedvencem és azt használom a legszívesebben. A BK4 is egy kellemes méretű ecset, de mintha egy kissé lágyabb lenne a borzszőre. A pamacs disznósörték keményebb szálúak, ha a masszírozás is szempont az a jó választás, minőségük általában az árral arányosak. Nem szükséges szettet venni, a tartót külön is lehet hozzáválasztani. Majd a fiúk segítenek tovább. ...és a barátod biztos örülni fog az ajándéknak.  :borz1: Utána lehet őt is küldeni közénk!  ;)




Kedves Forthunter!

Köszönöm a gyors válaszod! Szép kis gyűjteményed van  :) Nekem kinézetre a kent a legszimpatikusabb, és arról biztoan tudom, hogy minőségi termék.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #321 Dátum: 2010. Október 25. - 10:29:50 »

Igazad van Gabrille, jó kis minőségi pamacs! Szép piros dobozban adják -, ami utazáskor is védi - és az ajándék jellegét is hangsúlyozza!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #322 Dátum: 2010. Október 25. - 10:32:14 »
Kedves Fonthunter!
Köszönöm a gyors válaszod! Szép kis gyűjteményed van!  :borotva:  :)
Én a kenttel szimpatizálok  :borz1:
Disznósörtésben nem gondolkodom…

Kedves Lóránd!
Elgondolkodtatatott a hozzászólásod!  :)
Valószínűleg Kentet fog kapni, de azért még betévedek 1-2 helyre, lecsekkolni a kínálatot...

A [/move]üllerben kaphatók közül melyiket javasoljátok?

Köszönöööm  :D



Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #323 Dátum: 2010. Október 25. - 11:22:45 »
Disznósörtésben nem gondolkodom…
Úgy érzem, ez a sörte kissé lealacsonyítása. A sörte nem feltétlenül jelent más minőséget mint egy borz, és lehet h ez kellene neki!

Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #324 Dátum: 2010. Október 25. - 12:12:44 »
Elnézést ha lealacsonyítónak hatott!
Több cikket elolvastam a pamacsokkal kapcsolatosan, amiben főként a borzokat dícsérték :)
ezért nem gondolkodom másban  :)

 :borz1:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #325 Dátum: 2010. Október 25. - 13:28:01 »
Kedves Gabrielle,

Először is engedd meg, hogy gratuláljak, figyelemre méltó, hogy ilyen ajándékot szeretnél vásárolni a Kedvesednek! :borz2:

a disznó, illetve a borz közötti különbség nem kifejezetten a minőségről szól! A borz mindig puhább, mint egy disznó, viszont akinek erős a szőrzete, vagy hosszabb borostát hagy az arcán, annak általában jobb szokott lenni a disznó!

Az árak se tévesszenek meg, disznóból is lehet kapni drága darabokat! (Szándékosan nem minőségit írtam, mert ebben a kérdésben egy bizonyos szint fölött nem a minőség az, ami az ár nagy részét adja!)

Nekem pl. elég erős a szőrzetem, és nincs időm minden nap borotválkozni. Megfigyeltem magamon, hogy a disznóval kellemesebb egy több napos borostára felvinni a habot, mint egy borzzal...

Ha eddig nem használt a párod pamacsot, akkor mindenképp egy középkategóriás darabot ajánlanék, mert nem biztos, hogy egy drága borz jó lesz neki!
(Nem akarlak elbizonytalanítani, szerintem a legtöbbünk, aki itt van az oldalon sok mindent kipróbált már pamacs ügyben, és szerintem megállapítható, hogy ez egy nagyon szubjektív dolog! ;) )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #326 Dátum: 2010. Október 25. - 13:42:00 »
Én először, amikor ki akartam próbálni a pengés borotválkozást, egy olcsó borzot vettem. Hullatta a szőrét és büdös volt.
Egyértelmű volt, hogy ezután pamacs és penge a jövő útja, úgyhogy el is mentem a Nerolihoz, megnézni a BK4-et. Gyönyörű holmi, puha és illatos - viszont NAGYON puha, tényleg.
Abban biztos voltam, hogy az én ízlésemnek egy kemény pamacs felel meg, ami kicsit masszírozza is az arcot, nem csak simogatja (simogatást ugye borotválkozás után kap az ember : )

Találkoztam Eddel, aki a disznósörtés pamacsok szakértője és lelkes propagálója, és vettem tőle egy Omegát. (Az olcsón jót korábban úgy értettem, hogy nem 12000, hanem csak négy – nem úgy, hogy vegyél valami óccsó ajándékot a tecsóból!)

Ami a lényeg mindebből, az az, hogy ízlés dolga, melyiket szereti valaki. Nem biztos, hogy a legdrágább lesz a legjobb ajándék.
(Volt is itt a fórumon eladó BK4, talán kétszer is, épp azzal az okkal, hogy túl puha).

(Most látom csak, mry314 is hasonlókat írt közben :) )

Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #327 Dátum: 2010. Október 25. - 14:48:18 »
Kedves mry!

köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat.  :)
milyen középkategóriás  :borz2: pamacsot tudnál/tudnátok javasolni?
maradjak mühle egyikénél? :)

A leendő ajándékozott borotválkozási szokásai:
ált. elektromos borotva, 2-3 napos borosta után gilettes szőreltávolítás  :)



Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #328 Dátum: 2010. Október 25. - 15:12:59 »
Én először, amikor ki akartam próbálni a pengés borotválkozást, egy olcsó borzot vettem. Hullatta a szőrét és büdös volt.
Egyértelmű volt, hogy ezután pamacs és penge a jövő útja, úgyhogy el is mentem a Nerolihoz, megnézni a BK4-et. Gyönyörű holmi, puha és illatos - viszont NAGYON puha, tényleg.
Abban biztos voltam, hogy az én ízlésemnek egy kemény pamacs felel meg, ami kicsit masszírozza is az arcot, nem csak simogatja (simogatást ugye borotválkozás után kap az ember : )

Találkoztam Eddel, aki a disznósörtés pamacsok szakértője és lelkes propagálója, és vettem tőle egy Omegát. (Az olcsón jót korábban úgy értettem, hogy nem 12000, hanem csak négy – nem úgy, hogy vegyél valami óccsó ajándékot a tecsóból!)

Ami a lényeg mindebből, az az, hogy ízlés dolga, melyiket szereti valaki. Nem biztos, hogy a legdrágább lesz a legjobb ajándék.
(Volt is itt a fórumon eladó BK4, talán kétszer is, épp azzal az okkal, hogy túl puha).

most, hogy már egyre több hozzászólás érkezik, elbizonytalanodtam, hogy milyet és melyiket válasszam
de megfogadom a tanácsotokat, benézek nerolihoz és az ecsetboltba is aztán megfontolom ezt a sertéssörtés "pemzlit" is  :D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #329 Dátum: 2010. Október 25. - 15:18:05 »
Ha mégis a sörte mellett döntenél, akkor Zenith, vagy Omega.
Ha borz, akkor lehet a Kent is, vagy Mühle, vagy Edvin Jagger, vagy...

Rengeteg a variáció!
Fontos, hogy a leendő ajándékozott milyen arcszőrzettel rendelkezik! Ha dús, erőteljes szőrzete van, akkor érdemes megfontolni a sörtét! ;)

A lehetőségek tárháza óriási! ;D

Ami még fontos szempont lehet, és segíthet a döntésnél, hogy mekkora keze van a leendő Kedves tulajdonosnak! (Nem vicc!)
Nekem aránylag nagy kezem van, és ajándékoztam már el pamacsot azért, mert túl kicsi volt a nyele!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici