Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493861 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #345 Dátum: 2010. December 09. - 21:40:07 »
És ehhez képest a sörte pamacsok milyenek? Én már ott tartok, hogy a fönti képen látható pamacsomat egy hetyke kis edénykébe már a fürdéssel egyidőben elkezdem áztatni, így jobban megpuhul, és így nem szúr engem. Ezek szerint muszáj!!! vennem kell egy sivertip pamacsot, ó szegény én!

Sajnos a nem silver tip borzok szúrnak, még a drágábbak is. Egy tipp: ha kübliben habosítasz, akkor probáld meg az arcra a habot ecsetelő mozdulatokkal felvinni, úgy nem szúr.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #346 Dátum: 2010. December 09. - 21:45:02 »
És ehhez képest a sörte pamacsok milyenek? Én már ott tartok, hogy a fönti képen látható pamacsomat egy hetyke kis edénykébe már a fürdéssel egyidőben elkezdem áztatni, így jobban megpuhul, és így nem szúr engem. Ezek szerint muszáj!!! vennem kell egy sivertip pamacsot, ó szegény én!

Sajnos a nem silver tip borzok szúrnak, még a drágábbak is. Egy tipp: ha kübliben habosítasz, akkor probáld meg az arcra a habot ecsetelő mozdulatokkal felvinni, úgy nem szúr.

Szerintem egy jo sörte kevésbé bök, mint egy gyengébb borz. A borz igen tud bökni. A sörte meg kicsit durva tud lenni az arcnak, ha érzékeny a bőröd. Kifejezett jó érzés vele pamacsolni az arcon, csak a borotválkozás után érzed, hogy kicsit sok volt neki. Én legalábbis így vagyok vele.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #347 Dátum: 2010. December 09. - 22:05:57 »
Edtől vásárolt Omega sörte nem szúr, pamacsot mindig fürdés előtt meleg vízbe állítom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #348 Dátum: 2010. December 11. - 08:00:59 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #349 Dátum: 2010. December 11. - 22:42:48 »
ígéretesen hangzik. Nem kéne egy közös beszerzést eszközölni?  ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #350 Dátum: 2010. December 13. - 14:44:21 »
1 hete használom a HJM borz pamacsot, szúrása annyira nem vészes, inkább furcsa.
Egész megszerettem, rövidebb idő alatt tudok "jó" habot csinálni vele, mint a sörtével.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #351 Dátum: 2010. December 13. - 16:06:54 »
rövidebb idő alatt tudok "jó" habot csinálni vele, mint a sörtével.

Szintén zenész...... a saját tapasztalatom is az, hogy ugyanabban az edényben, ugyanabból a krémből, rövidebb idő alatt, kissebb energia befeketetés mellett tudok azonos( vagy jobb ) minőségű habot készíteni. Egyébként, mind két pamacs Omega, hasonló nyélkialakítással.

Egyik: http://www.omegabrush.com/italiano/dabarba/oggetto.php?id=161

Másik: http://www.omegabrush.com/italiano/dabarba/oggetto.php?id=57

reofil

u.i.: kicsit fáztam a borz pamacstól, mert jómagam szeretem a gerincesebb, tömöttebb pamacsot, mégha szúr is, de nem kellett csalódnom az omegában, mert nem az a szétlapulós  fajta  :borz1:

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #352 Dátum: 2010. December 13. - 19:55:42 »
1 hete használom a HJM borz pamacsot, szúrása annyira nem vészes, inkább furcsa.
Egész megszerettem, rövidebb idő alatt tudok "jó" habot csinálni vele, mint a sörtével.
A hjm borzocska nekem is bejött.A rágcsálószaga ;D 2-3 használat után elmúlt és ha megfelelő arányban csöpögtetek hozzá vizet,szépen felturbósítja a habot a pofámon. :borz1: Amúgy a  szúrását én csak szárazon éreztem...
Mivel a 20 éves Wilki-röfim sok sörtét elhullatott,ezért azt is hjm-es sörtésre cseréltem,azonban csak Karácsony után vehetem használatba ;D
A szép áttetsző barna színe  is nagyon tetszik.A röfi a szappanokkal,a borz meg a krémekkel fog barátkozni hosszú távon :sör:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #353 Dátum: 2010. December 13. - 20:28:10 »
HJM borzot eddig Loccitane Cade, és Trumper szappanokkal használtam, nálam megdőlt az a tézis, hogy szappanra jobb a sörte.
Kiválló habot tudtam csinálni vele  :borz2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #354 Dátum: 2010. December 13. - 20:39:20 »
Inkább azért gondolom így,mert szerintem a szappan keményebb felülete hosszú távon a finomabb borznál hajhullást okozhat :)
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #355 Dátum: 2010. December 13. - 22:23:29 »
Szerintem nem lesz gond vele, könnyed mozdulatokkal kell a szappanon mozgatni.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #356 Dátum: 2010. December 14. - 10:15:58 »
Inkább azért gondolom így,mert szerintem a szappan keményebb felülete hosszú távon a finomabb borznál hajhullást okozhat :)

Az azért szerintem elég gáz lenne, ha attól, hogy a szappanon pacsmagolok, kihullana a szőre. Szerintem ez még bőven a rendeltetésszerű használatba tartozik... Volt olyan fórum, ahol azt írták, hogy ne mozgassuk körkörösen a pamacsot, mert az rosszat tesz. Hogyan csináljak habot akkor a tálban vagy az arcomon, ha csak oldal irányban mozgathatom? Szerintem túl van spilázva egy picit. Ésszerű keretek közt, rendeltetésszerűen használva (ebbe a szappan is beletartozik szerintem) nem hullhat a szőre. Javítsatok ki, ha tévedtem.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #357 Dátum: 2010. December 14. - 10:54:35 »
Így van, egy átlagos minőségű, vagy annál jobb pamacsnál ez nem okozhat gondot!

Apósom elég keményen nyomja, 2 év alatt elkopott az általa használt pamacs hosszának a fele (Douglasban vásárolt noname borz), de az se hullatja a szőrét!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #358 Dátum: 2011. Január 04. - 11:43:43 »
Ma elvettem a szívemtől a kezem és vásároltam egy Kent BK4-t

Van valakinek tapasztalata a pamaccsal?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #359 Dátum: 2011. Január 04. - 11:55:48 »
Neked lesz, és alig várjuk a beszámolót!  ;)
Állítólag NAGYON puha.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici