Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 508017 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #360 Dátum: 2011. Január 04. - 12:21:13 »
Ha jól emlékszem, ilyet mutatott nekem ed. Tényleg NAGYON puha :)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #361 Dátum: 2011. Január 04. - 12:27:12 »
Ma elvettem a szívemtől a kezem és vásároltam egy Kent BK4-t

Van valakinek tapasztalata a pamaccsal?

Hehh. Gratula és használd egészséggel. Légyszi majd írj róla, hogy mennyire vált be és mennyire jó krémhez/szappanhoz. Mennyire hullik/nem hullik, mennyire puha/rugalmas, mennyire jó habot csinálni vele, mennyire kíméletes az archoz, milyen a fogása etc.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #362 Dátum: 2011. Január 04. - 12:40:27 »
Ma elvettem a szívemtől a kezem és vásároltam egy Kent BK4-t

Van valakinek tapasztalata a pamaccsal?

Én ilyet használok.
Valóban nagyon puha, de nagyon jó!  ;) Szerintem kemény szappanokat is jól lehet vele használni, csak előtte a szappanra egy kis vizet öntök, és állni hagyom 2-3 percig, így valamennyire felázik a teteje, puhul. És kicsit bővebb vízzel habosítom, mint más pamaccsal, szerintem így több habot "begyűjt". Ja, és a szappanokat arcon habosítom, nekem így jobban bevált, mint edényben.

mennyire jó krémhez/szappanhoz. Mennyire hullik/nem hullik, mennyire puha/rugalmas, mennyire jó habot csinálni vele, mennyire kíméletes az archoz, milyen a fogása etc.

Krémhez is tuti, ott nem kell semmit trükközés, nagyon gyorsan habot képez az edényben. Nekem nem hullik, kb. 4-5 hónapja van meg. Az archoz mivel puha, szerintem nagyon kíméletes, én egyáltalán nem tapasztaltam olyan szúrósságot, mint amit mások írtak egyéb borz pamacsokkal kapcsolatban (bár nyilván ez nem a borz pamacsokra jellemző, hanem minőségi kérdés). A fogása először kicsit szokatlan volt, mert az előző pamacsomnál kisebb a nyele, de simán megszoktam, szóval már egyáltalán nem figyelek föl erre.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #363 Dátum: 2011. Január 04. - 12:42:54 »
Nagyon szép és jó pamacs az. Szeretni kell, annyi. Nekem nem jött be, ennek ellenére nem könnyű szívvel adtam el...   :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #364 Dátum: 2011. Január 04. - 12:46:38 »
Ma elvettem a szívemtől a kezem és vásároltam egy Kent BK4-t

Van valakinek tapasztalata a pamaccsal?

Nekem vannak Kent-jeim. Én viszont - vessetek a mókusok elé -, de imádom őket. (Van aki a puhát szereti, hogy ne fájjon!  ;D )
Na, Toportyán, most jól megkevertünk!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #365 Dátum: 2011. Január 04. - 13:23:43 »
Én is puhának gondolom, legalábbis a tapintása alapján.

Én kemény szappant használok és a szappanos tégelyben kezdem a habosítást, majd az arcomon fejezem be. A pamacsot előtte rövid ideig  beáztatom forró vízbe (csak a meleg vízcsapotból eresztek a mosdóba), mialatt megúzom a szíjon a borotvát. Nem nagyon csapom ki a felszívott vizet belőle, csak egy kicsit hagyom kicsurogni.

(legalábbis az eddig használt no-name DM-es pamacsommal így tettem).

Csak a teljesség kedvéért: Használat után mindíg kiöblítem, majd lerázom a pamacsot, és szőrrel lefele tárolom.


Miután legutóbb ma reggel borotválkoztam, így most sajnos várnom kell max 48 órát, hogy kipróbálhassam.

Viszont be fogok számolni a tapasztalataimról!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #366 Dátum: 2011. Január 04. - 15:00:05 »
Én kemény szappant használok és a szappanos tégelyben kezdem a habosítást, majd az arcomon fejezem be. A pamacsot előtte rövid ideig  beáztatom forró vízbe (csak a meleg vízcsapotból eresztek a mosdóba), mialatt megúzom a szíjon a borotvát. Nem nagyon csapom ki a felszívott vizet belőle, csak egy kicsit hagyom kicsurogni.

Kb. ez a módszer nálam is, semmi ördöngősség. Működni fog a Kenttel is.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 04. - 17:40:27 írta Gorila »

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #367 Dátum: 2011. Január 04. - 16:24:06 »
Ma elvettem a szívemtől a kezem és vásároltam egy Kent BK4-t

Van valakinek tapasztalata a pamaccsal?

nekem van, imádom, zseniális darab :) nekem a puhasága jött be, méretre is pont jó  :borz2:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #368 Dátum: 2011. Január 05. - 13:40:53 »
Kedves Urak!

Ma kipróbáltam a Kent Bk4-t.

Nagyon puha, a szőr "mintha" összeesne a vizezés során, de a habosításkor ismét "mintha" visszanyerné eredeti térfogatát. Nagyon jól habosít, rövidebb idő alatt kisebb buborékokat bír a vizes szappanba belevarázsolni.

A hab mintha egy kicsit keményebb is lenne ezáltal. Mindenesetre meg vagyok elégedve vele. És nincs ázott kutya szaga sem.

Az arcon valóban símogatóan puha, cirógató. És meg tudom érteni, hogy a masszírozós, illetve keményebb ecsethez szokott éltársaknak túl puha, mert valóban puha.

Nekem viszont tetszik.

Kérdés?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #369 Dátum: 2011. Január 05. - 14:02:06 »
Kérdés Toportyán? ...kérdés, hogy mikor veszed a következő pamacsot!   :fetreng:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #370 Dátum: 2011. Január 09. - 13:37:50 »
Nagyon jól habosít, rövidebb idő alatt kisebb buborékokat bír a vizes szappanba belevarázsolni.

Na, az a nem jo  ;) Nem köll a buborék, még buborék megjelenése előtt stop. Amúgy igen, jó kis pamacs az  :borotva:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #371 Dátum: 2011. Január 09. - 21:04:45 »
Hö?


Namost ezt nem értem. Mikor kikeverem a pamaccsal a habot azért lesz hab, mert kicsi levegőrészecskéket "verek" a vizes (nedves) szappanhoz. Nem?

Kéremszéjpen tehát, amennyiben nagy levegőrészecskék lesznek- ergo buborékok, az nem jó mert az aprótól lesz kemény a hab nem?

 :borosta:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #372 Dátum: 2011. Január 09. - 22:44:38 »
A keménysége, nem a levegőbuborékok mennyiségén és nagyságán múlik. Egyébként ez egy érdekes dolog, amit felvetsz, puszta fizika, mégsem elég egyértelműen megfogható. A víz felületi feszültségét megváltoztató szappan és a levegő mennyisége ill nyomása a micellákban, valamint az egész hab egységnyi tömege fogja adni a végleges eredményt, amit ember nem számol végig egy borotválkozásnál, úgyhogy ez is olyan, mint a Forma1-es kocsik.. egyik gyorsabb, míg a másik jobban veszi a kanyart, míg a harmadiknak jobb az úttapadása ill jobb a fékje. Hogy melyik fog nyerni? Amelyikben ott ül Schumi :-)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #373 Dátum: 2011. Január 10. - 09:48:41 »
Penge,

Szerintem a kulcsszó a viszkozitás.

ha túl vizes akkor nem eléggé tapad a bőrre, ha túl szappanos, akkor meg nagyon ragad.


Üdv.

T.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #374 Dátum: 2011. Január 10. - 12:08:47 »
A viszkozitása nagyon nem állandó egy habnak, minthogy a többi tulajdonsága sem, a víz elpárolog, a levegő kijön a buborékokból, stb. stb. Tehát, ez így nehezen megfogható.  Gyakorlatilag viszkozitásról szerintem amúgy is csak levegő nélkül beszélhetnénk a szappan vizes oldatáról. Viszont ez a truty teljesen más fizikai tulajdonságokkal rendelkezik, mint a levegővel elegyített hab. Ezt úgy is nézheted, mint egy olyan dolgot, mint a víz, jég illetve a hópehely. Hogyan határozod meg a viszkozitását a hópehelynek? Abból is van ezer féle formájú,mintájú. Ez kb. ugyanaz a jelenség.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici