Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 504410 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #390 Dátum: 2011. Január 21. - 23:04:20 »
Azért én is kíváncsi lennék a véleményetekre:

néhány hónapja vettem egy Mühle Borzot,árban is a "nem elszállt"kategóriába tartozik.Alapvetően meg vagyok elégedve vele,de nekem talán túl puhának tűnik.Valahogy nincs tartása,a habosítás kissé nehézkes vele.Erősen gondolkodom egy Mühle sertésben,az talán erősebb,jobban lehet vele megfelelő állagú habot keverni vele.
Magával a márkával meg vagyok elégedve,nem tucattermék,minőségi,de mégis elérhető.(az Extrametálban kézbe vehetem,és nem netes zsákbamacskát veszek)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Üdv:

Bubu
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

PaT

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #391 Dátum: 2011. Január 22. - 07:26:53 »
Nekem is ez a kettő van, és jobban szeretem a sertést, pont amiatt, amit te is leírtál. Nem elviselhetetlenül puha a Muhle borz, de a sertés nekem is jobban esik. Ecsetbolt, 1300 ft.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #392 Dátum: 2011. Január 22. - 08:42:36 »
Akkor ezek szerint nem én vagyok infantilis,más is osztja a véleményem!
Jó tudni ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #393 Dátum: 2011. Január 22. - 09:30:29 »
Hogyha tartó hiányában a talpára állítva tárolom / szárítom a pamacsot, az hosszabb távon kárt tehet benne?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #394 Dátum: 2011. Január 22. - 12:38:34 »
Hogyha tartó hiányában a talpára állítva tárolom / szárítom a pamacsot, az hosszabb távon kárt tehet benne?

Na, erről már hallottam két éppen ellentétes véleményt:
1. Nem jó a talpára állítva tárolni, mert így a víz lefolyik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.
2. Nem jó lógatva tárolni, mert a hajszálcsövesség miatt így a víz felkúszik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.

Most légy okos!  :D
Ezért én ebből azt a következtetést vontam le magamnak, hogy ha használat után a pamacsot jól kirázod, meg még egy kicsit törölközővel is finoman megtörlöd, akkor tök mindegy...  ;)
(Ez is szerintem egy a sok túlmisztifikált dolog közül...)

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #395 Dátum: 2011. Január 22. - 12:48:07 »
Na, erről már hallottam két éppen ellentétes véleményt:
1. Nem jó a talpára állítva tárolni, mert így a víz lefolyik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.
2. Nem jó lógatva tárolni, mert a hajszálcsövesség miatt így a víz felkúszik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.

Vízszintesen???  :evil:


Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #396 Dátum: 2011. Január 22. - 12:54:47 »
Ha vízszintesen, akkor a hajszálcsövesség miatt átkúszik a nyélbe, és hosszú távon nem tesz jót, ÉS az asztalt is tönkreteszi :P

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #397 Dátum: 2011. Január 22. - 13:06:59 »
ez esetben nincs más lehetőség, mint egy borotvapamacs szárító berendezés...lehet, hogy össze is ütök egy ilyet: ha ráakasztom a pamacsot, az megnyom egy mikrokapcsolót, és egy kis venyóval alulról nyomatná rá a levegőt (a de lux kivitel még melegítené is)...persze időzítőszerkezettel ellátva.
1 hét múlva nálam rendelhetőek lesznek a darabok. szabadalmi jog stipi-stopi enyém!  :crazy:

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #398 Dátum: 2011. Január 22. - 14:39:58 »
ez esetben nincs más lehetőség, mint egy borotvapamacs szárító berendezés...lehet, hogy össze is ütök egy ilyet: ha ráakasztom a pamacsot, az megnyom egy mikrokapcsolót, és egy kis venyóval alulról nyomatná rá a levegőt (a de lux kivitel még melegítené is)...persze időzítőszerkezettel ellátva.
1 hét múlva nálam rendelhetőek lesznek a darabok. szabadalmi jog stipi-stopi enyém!  :crazy:

Rendben, de kérjük igazolni a hatékonyságát: veszel 3 egyforma pamacsot, minden nap beáztatod mindegyiket, az egyiket a talpán, a másikat lógatva, a harmadikat pedig a szárító berendezésben tárolod. 10 év múlva milyen különbségek tapasztalhatók?  ;D
(Esetleg egy negyedikkel ki lehet próbálni a vízszintes tárolást, de akkor lehet, az asztal megóvására is ki kell találni valamit... :))

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #399 Dátum: 2011. Január 22. - 15:24:53 »
A hajszálcsövességnek szerintem mindegy, hogy lógatva kell "felmásznia" a szőrszálakon vagy állítva. A szálak között lévő folyadék felületi feszültségét fixnek véve az esetlegesen kialakuló hajszálcsövesség kizárólag a szőrszálak távolságától függ.

Én mindenesetre tartóra állítom, szőrrel lefelé.

SicTransit

Hogyha tartó hiányában a talpára állítva tárolom / szárítom a pamacsot, az hosszabb távon kárt tehet benne?

Na, erről már hallottam két éppen ellentétes véleményt:
1. Nem jó a talpára állítva tárolni, mert így a víz lefolyik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.
2. Nem jó lógatva tárolni, mert a hajszálcsövesség miatt így a víz felkúszik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.

Most légy okos!  :D
Ezért én ebből azt a következtetést vontam le magamnak, hogy ha használat után a pamacsot jól kirázod, meg még egy kicsit törölközővel is finoman megtörlöd, akkor tök mindegy...  ;)
(Ez is szerintem egy a sok túlmisztifikált dolog közül...)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #400 Dátum: 2011. Január 22. - 16:11:50 »
gyanítom, hogy egy szárítótól nem élné meg egy pamacs a 10. életévét   :-[

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #401 Dátum: 2011. Január 22. - 16:24:21 »
gyanítom, hogy egy szárítótól nem élné meg egy pamacs a 10. életévét   :-[

Amúgy meg nekem van jó állapotú 10+ éves magyar fa foglalásu pamacsom...sok évig szőrrel felfele, kb négy éve szőrrel lefele tárolva...de azért mindig használva+száritva...a sörterész csak puhult, a fáról meg lejött a lakk...ennyi...alapvetően használható darab maradt...persze...egy sokat érő borz pamacsnál én is kipróbálnék minden óvó rendszabályt.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #402 Dátum: 2011. Január 22. - 16:31:51 »
A hajszálcsövességnek szerintem mindegy, hogy lógatva kell "felmásznia" a szőrszálakon vagy állítva. A szálak között lévő folyadék felületi feszültségét fixnek véve az esetlegesen kialakuló hajszálcsövesség kizárólag a szőrszálak távolságától függ.

Én mindenesetre tartóra állítom, szőrrel lefelé.

SicTransit

Hogyha tartó hiányában a talpára állítva tárolom / szárítom a pamacsot, az hosszabb távon kárt tehet benne?

Na, erről már hallottam két éppen ellentétes véleményt:
1. Nem jó a talpára állítva tárolni, mert így a víz lefolyik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.
2. Nem jó lógatva tárolni, mert a hajszálcsövesség miatt így a víz felkúszik a nyélbe, és hosszú távon károsíthatja.

Most légy okos!  :D
Ezért én ebből azt a következtetést vontam le magamnak, hogy ha használat után a pamacsot jól kirázod, meg még egy kicsit törölközővel is finoman megtörlöd, akkor tök mindegy...  ;)
(Ez is szerintem egy a sok túlmisztifikált dolog közül...)
bizony, a hajszálcsövesség minden irányban működik, úgyhogy nekem is a lógatás tűnik a legjobb megoldásnak.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #403 Dátum: 2011. Január 22. - 16:38:26 »
bizony, a hajszálcsövesség minden irányban működik, úgyhogy nekem is a lógatás tűnik a legjobb megoldásnak.

Én is így tárolom egyébként, csak arra utaltam, hogy vannak ellentétes vélemények is...  ;)
Meg a lényeg szerintem úgyis inkább az, hogy lehetőség szerint minél szárazabban tegyük el a pamacsot, aztán hogy állítva, vagy lógatva, az már inkább részletkérdés, szerintem.

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #404 Dátum: 2011. Január 22. - 23:47:38 »

Javaslatom: a teljes száradásig 2 percenként forgatni.  ;D ;D ;D

Viccen kívül.

Használat után kirázom belőle a vizet, tartóba teszem majd felrakom a radiátorra.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici