Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493802 alkalommal)

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #405 Dátum: 2011. Január 23. - 14:26:00 »
Sziasztok!

Vasárnap vásárnap sikerült vásárolnom egy nagyon jó állapotba lévő régi kèszletet.
A kérdésem a következö lenne a pamacsot hogy tudom használhatóvá tenni? Fertőtlenitésre gondolok.
Köszi a segítséget.
NOVA penge mond valakinek valamit?!
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #406 Dátum: 2011. Január 23. - 14:49:23 »
Semmiképpen sem valami agressziv módon...szerintem forró vizben áztatni elég...nem forralást  gondolok...elég jó meleg 80-90 fokos vizbe tenni..ja..még egy...a régi fajta pamacsok egyfajta gyantában lettek rögzitve. Forró vizes áztatás után semmiképpen nem szabad lendülettel kicsapni...inkább abból kivéve a pamacsot jól megmarkolva visszafele nyomni a foglalatba. Aztán szépen hülni hagyni...

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #407 Dátum: 2011. Január 23. - 15:31:24 »
Köszönöm szépen a jótancsot!  ;)

A föntit is meg a lentit is.  :borz2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 25. - 20:44:24 írta Brien »
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #408 Dátum: 2011. Január 24. - 14:11:01 »
Brien!

Van, aki 1:9 arányban ecetes vízben áztatja egy kicsit.
Az ecet fertőtlenít.

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #409 Dátum: 2011. Január 25. - 17:01:12 »
Meglévő HJM pamacsom mellé ezt az EJ pamacsot néztem ki.
http://parfumneroli.hu/parfum/bemutato/edwin_jagger_borotva/bb_pamacs_fekete_/


Van esetleg valaki, aki mindkettővel rendelkezik? Megosztaná a tapasztalatait, érdemes a HJM mellé/helyett ezt az Edwin Jagger pamacsot venni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

PaT

  • Vendég

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #411 Dátum: 2011. Január 25. - 19:09:55 »
A hasonlóság kíséreteties, ami nem meglepő ismerve a két cég hátterét. Ámbár koránt sem biztos, hogy a két pamacs teljes egészében azonos, könnyen lehet, hogy csak a nyél származik egy helyről, a borz pedig külonböző minőség. Ahogy pl a 89-es borotvasorozat nyele is különböző a két cégnél, noha a fej egy helyütt készzül. Jó volna élőben meglesni. Az EJ Black badgert amúgy dícsérik, nem hiszem, hogy egy EJ pamaccsal nagyon mellé nyúlnál. Van egy ajándékba kapott Muehlem is, amiről sehol semmit nem találok, nem Silver Tip az biztos. Fekete a nyele, kissé karolódós, a nyomat a nyélről kopok, a haja meg nem túl sűrű - de azért jól dolgozik.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #412 Dátum: 2011. Január 25. - 19:16:01 »
Cotag te nagyon vágod a pamacstémát, tudsz nekem ajánlani valami nagyon sűrű és masszív borz pamacsot? Tetszene a borz, csak ahogy olvasom, a legtöbb nagyon puha (mint pl. a Kent BK4 is, amit tőled vettem anno).
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #413 Dátum: 2011. Január 25. - 19:26:08 »
Ugyan nem engem kérdeztél, de ez fantasztikusan tömött, príma, jófogású darab:

http://www.executive-shaving.co.uk/simpsons-chubby-2-best-badger-hair-shaving-brush-in-imitation-ivory.php
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #414 Dátum: 2011. Január 25. - 19:33:44 »
Ugyan nem engem kérdeztél, de ez fantasztikusan tömött, príma, jófogású darab:

http://www.executive-shaving.co.uk/simpsons-chubby-2-best-badger-hair-shaving-brush-in-imitation-ivory.php
Köszi fonti! ;) Én is nézegettem már a Simpsons pamacsokat, de eddig mindig nagyon drágának találtam, sőt most is, de ezekbe tényleg belerakják az anyagot, és jókat olvasok róluk. Majd ha egyszer megengedhetem magamnak, és olyan pillanatomban leszek, lehet rendelek egyet valahonnan... :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #415 Dátum: 2011. Január 25. - 19:35:03 »
Cotag te nagyon vágod a pamacstémát, tudsz nekem ajánlani valami nagyon sűrű és masszív borz pamacsot? Tetszene a borz, csak ahogy olvasom, a legtöbb nagyon puha (mint pl. a Kent BK4 is, amit tőled vettem anno).

Hát tudni tudok, a Rooney Super Silver Tipek pont ilyenek. Képzeld el a Kent KB4-et, ugyanakkora méret, csak adott területen 3-4x annyi borszőr van. Erős de ruganyos a gerince, így nem nyeklik-nyaklik, ugyanakkor a vége puhább, mint a Kentnek. Csak hát az árával van probléma, valószínűleg én sem vettem volna soha, ha nincs egy ismerősnek elcserélhető darabja.

Volt egy ilyen EJ best badger pamacsom:

http://www.theenglishshavingcompany.com/cgi-bin/psProdDet.cgi/9EJ947||@cEdwin%20Jagger%20Best%20badger%20shaving%20brushes@b|0|user||23|

Ez egy elég kis méret, elég erős szőrrel, emiatt nem volt olyan puha, mint a Kent, viszont nagyon korrekt minőség volt. Úgy habzott, mint egy őrült. Viszont mivel nem Silver Tip egy kicsit bökősebb fajta, ha ez téged nem zavar, akkor akár jó is lehet ez az irány. Viszont könnyen lehet, hogy a bgakos által lentebb linkelt EJ is nagyon hasonló és azt meg is tudod nézni ha jársz a Neroli felé.

Ha találok valamit, akkor azért szólok, sajnálom, hogy a Kent nem vált be. Az egy igen jó kis pamacs, jó áron, valóban kicsit lágy.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #416 Dátum: 2011. Január 25. - 19:38:50 »
Azt szeretném, ha a HJM-nél kicsit tömöttebb lenne, bemenni nem tudok a Nerolihoz, jó lenne egy kis infót szerezni  :sör:

Az EJ Black badgert amúgy dícsérik, nem hiszem, hogy egy EJ pamaccsal nagyon mellé nyúlnál. Van egy ajándékba kapott Muehlem is, amiről sehol semmit nem találok, nem Silver Tip az biztos.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #417 Dátum: 2011. Január 25. - 19:38:59 »
Ugyan nem engem kérdeztél, de ez fantasztikusan tömött, príma, jófogású darab:

http://www.executive-shaving.co.uk/simpsons-chubby-2-best-badger-hair-shaving-brush-in-imitation-ivory.php

Igen valószínűleg ezzel sem lenne sok problémád  :D

Fonti, használsz ilyent?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #418 Dátum: 2011. Január 25. - 19:42:13 »
Azt szeretném, ha a HJM-nél kicsit tömöttebb lenne, bemenni nem tudok a Nerolihoz, jó lenne egy kis infót szerezni  :sör:

Hát talán lesz valaki, aki jár arra és össze tudja vetni őket.

Itt van kér review:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=E&t=134069

Mindketten azt írják, hogy messze az árát meghazudtoló kivitel és erős a szőre, mégis kíméletes az archoz. Nem tudom ez segít-e bármennyit...

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #419 Dátum: 2011. Január 25. - 19:43:57 »
A Rooney-k sokkal olcsóbbak, és azok is elég tömöttnek néznek ki, meg hiszek neked cotag. ;) Szimpatikusabb a Rooney, akkor lehet olyan lesz egyszer inkább majd, ha addig nem lesz jobb vétel.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici