Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 520490 alkalommal)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3900 Dátum: 2016. Június 25. - 14:14:46 »
Pamacs fertőtlenítésre borax vizes oldatban áztatás a jó megoldás.
Lúgos kémhatásával oldja a pamacsból a szappan lerakódást - kondícionál.

A szükséges pontos dózist fejből nem vágom, de szerintem max. 10%- os vizes oldat.
Vigyázni kell vele - már mint az oldat töménységgel - mert hidrogén-peroxidot képez. Ami a ferőtlenítő hatás mellett fehérít is. Egy besárgult malac sörte esetén ez jót tehet, egy hibátlan borz kötegnek nem biztos.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3901 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 22:36:20 »
A Parker pamacsokat ismeri valaki? Próbáltátok esetleg?
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3902 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 09:03:00 »
Mit szóltok ehhez a pamacshoz? Ahogy elnéztem a nagy márkák jó borsos áron adják a borzszőrös pamacsokat, az elfogadható ár náluk meg a szintetikus. Szerintem egy no name de borzszőr ecset még mindig jobb mint egy szintetikus de márkás. Szerintetek?

http://www.ebay.com/itm/Anbbas-Best-Shaving-Brush-Pure-Silvertip-Badger-Hair-Resin-Kirsite-Plated-Handle-/122030723032?hash=item1c69990fd8:g:im0AAOSwXeJXdBbM

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3903 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 09:23:13 »
Szerintem a no name olcsó pamacs mindig veszélyes terület, főleg ha borzról van szó.
Balea szintit próbáltad? Olcsó, puha, kellemes a bőrnek.
Ha meg márkásabbat szeretnél, akkor ott van a 20%-os Mühle akció a connaughton.
Postával együtt 15 fontból pl már lehet egy ilyened: http://connaughtshaving.com/21h33.html

*kieg: a kötege ugyanaz lesz kb, mint a Balea szintinek. ;)
(szerintem)

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3904 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 10:42:01 »
Az a baj, hogy még sosem próbáltam egyet sem, így viszonyítási alapom sincs. Nehéz összeválogatni mindenből jót de mégis olcsón. :( Mindenesetre köszönöm Forri a tippet, szétnézek az oldalon. :)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3905 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 10:59:07 »
A Balea szint az tényleg jó, és nem vészes az ára, valami 2.500,- Ft. körül mozog.
Pihepuha, jól teljesít, oké nem szép, de belekóstolni a témába viszont kiváló.
(én pl. a leggyakrabban használom a repertoáromból)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3906 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:30:03 »
Az a baj, hogy még sosem próbáltam egyet sem, így viszonyítási alapom sincs. Nehéz összeválogatni mindenből jót de mégis olcsón. :( Mindenesetre köszönöm Forri a tippet, szétnézek az oldalon. :)

Azért hozzátenném hogy az hgoy egy pamacs borz/sörte/szinti, az nem a  minőségét határozza meg, hanem a használt szál-anyagot.
Mindhárom kategóriában van minőségi termék és hulladék. Egy köteg minősége sokmindentől függ, szóval az adott kérdésre a válasz szerintem az, hogy egy olcsó borznál tutira jobb egy minőségi szinti.
Az olcsó borznál akkor szívhatod meg, ha a szálak végét trimmelik, így az szúrós lehet. Pl a HJM pure badger-jei ilyenek szerintem. Ráadásul a borz végei nem fognak úgy szétnyílni mint egy sörténél.
Jó kérdés, hogy a linkelt "Anbbas Best Shaving Brush Pure Silvertip Badger Hair Resin Kirsite Plated Handle" pontosan mi is. Mert hogy ott a "Pure" meg a "Silvertip", és azt se felejteném el hozzátenni, hogy kínai ebay eladók esetében előfordulhat, hogy nem az érkezik a postaládába, mint ami a "gyári katalógus képen" szerepel.

Valahogy szerintem borzból pont csak a drága lehet igazán jó, az olcsóval lesz valami baj.
Amúgy az eladban most mintha lenne egy olcsó borz, silvertip. Nem tudom hogy foglalta-e már valaki, de esetleg próbálj meg ráugrani.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3907 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:38:22 »
A pure mindig trimmelt mert nem egy forma hosszúságú szőrből készül. A pure silvertip tényleg furcsa párosítás. Lehet hogy fehérített végű pure :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3908 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:49:31 »
Idézet
kínai ebay eladók

By the way… azok a „kínai ebay eladók”. Sosem volt még borzom és így egy életet nyilván nem lehet leélni  :) ugyh nézegetem a Frank Shaving pamatokat. Jó deal-nek tűnnek. Nem olvastam végig a topikot de akinek van/volt ilyen mi a véleménye?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3909 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:57:40 »
Nem olvastam végig a topikot de akinek van/volt ilyen mi a véleménye?
És mi lenne ha nyomnál egy keresést?   :futyul:

Amúgy az FS Purtech-ért oda vannak itt páran. Meg vissza is.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3910 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 16:04:24 »
ok  :)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3911 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 18:55:24 »
Nem olvastam végig a topikot de akinek van/volt ilyen mi a véleménye?
És mi lenne ha nyomnál egy keresést?   :futyul:

Amúgy az FS Purtech-ért oda vannak itt páran. Meg vissza is.
Az nem szinti?
(szerintem)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3912 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 19:10:23 »
De.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3913 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:16:02 »
Erre nem gondoltam, mármint a kínainál. Valószínűnek tartom, hogy sok ottani eladó nincs tisztában a szőrök minősítésével csak ráírja, hogy best, pure, vagy silvertrip mert attól jól hangzik és eladhatóbb, de minőségre talán fogalmuk sincs, hogy menyire jó. Most sok okosságot tanultam. :) A gyenge sörtés pofimhoz és vékony, érzékeny arcbőrömhöz milyet ajánlanátok? Szintetikust? Kezdésnek egy GD 208-as lesz a pengém. Nagyjából ehhez szeretnék egy kezdő pamacsot ami azért használható. Rákerestem az FS Purtech-re és tényleg jókat írnak róla. De árban kb annyiért van mint a borotvám. :D Megér annyit szerintetek mint a borotva ára, vagy van valami alternatív típus? :)

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3914 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:00:28 »
Néz szét az Omega szintik között is.Árban és minőségben sem rosszak.A font meg most nagyon lent van.

http://connaughtshaving.com/omegabrushes.html

Nekem ez van.

http://connaughtshaving.com/s10005.html

Nem kell áztatni,csak bevizezed és használod. :borotva:
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici