Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493849 alkalommal)

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3930 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 21:35:36 »
Szia! Érdekes cucc. Zárógyűrűt honnan lehet beszerezni?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Pamacsokról általáb
« Válasz #3931 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 22:07:50 »
Nem tudom, hogy lehet-e? Én szerintem rézlemezből meghajtom a belső gyűrűt és arra forrasztok egy szintén réz, 1,5/2 mm-es drótból szájat, aztán kap valami bevonatot.
Persze esztergáltatni lehetne, de annyit nem ér nekem.

Üdv

Á

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3932 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 22:53:18 »
Értem. Köszönöm.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3933 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:23:22 »
Sziasztok,

24 mm-es szintetikus köteget honnan érdemes rendelni illetve mi a "középárfolyam"?

Köszi

Á

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3934 Dátum: 2016. November 26. - 11:04:54 »
Arra gondoltam, karácsonyra meglepem magam egy új silvertip pamaccsal, mert annyira megszerettem a kis Hans Baiert, hogy kell neki egy testvérke. A közepes Vulfix 660S super bagder és egy 22-es Whipped Dog silvertip közt vacillálok.

Ti melyikre voksolnátok?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3935 Dátum: 2016. November 26. - 11:43:03 »
Vulfix. Masiknal nagy a minosegi szoras.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3936 Dátum: 2016. November 26. - 12:23:14 »
Érdemes a nyélen is elgondolkodni. Szvsz a hosszúkás formájú nyelek köröket vernek használhatóságban minden másra. Főleg ha tömpe ujjaink vannak életkor, vagy egy kis ünnepi túlsúly és hasonlók miatt.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3937 Dátum: 2016. November 26. - 12:26:37 »
Érdemes a nyélen is elgondolkodni. Szvsz a hosszúkás formájú nyelek köröket vernek használhatóságban minden másra. Főleg ha tömpe ujjaink vannak életkor, vagy egy kis ünnepi túlsúly és hasonlók miatt.

Ez a szempont részedről melyik pamat felé mutat? Én nem tudnám megmondani, melyik a hosszúkásabb.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3938 Dátum: 2016. November 26. - 16:04:10 »
Már neten, képen is látod, hogy az átlag 5,5cm magas köteghez képest mekkora a nyél. Minél rövidebb, annál szarabb fogni vizes kézzel. Te is benne tumkolsz a szappanyba, előre csúszik a kezed, nem lehet stabilan fogni, mert a kicsi, csúszós tárgy egyszerűen nem tartható stabilan, stb.
A Semogue fából készült pecsétnyomó formájú nyelei pl. királyságosak és még szépek is, de vannak annál arányaiban hosszabbak is, vagy ebay-en is fellelhetők vintage és új formák is.
Itt egy példa, hogy arányaiban mire is gondolok:

De régen a borbélyok is is ilyen szobafestő pemzli formájú pamattyal nyomták és nem véletlenül: ez praktikus.


Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3939 Dátum: 2016. November 26. - 16:52:02 »
A dolog jól hangzik, de én nagyságrendileg egy tízesnél többet nem szánok a célra, úgyhogy leginkább a fenti két alternatíva jön szóba.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3940 Dátum: 2016. November 26. - 17:16:01 »
Értelek, én sem a pénzről beszéltem.  A forma nem is pénz kérdése, van ilyen az ebay-es kategóriában is. Csak meg akartam jegyezni, hogy ez is lehet egy szempont.
 :hat:

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3941 Dátum: 2016. November 26. - 17:35:29 »
A dolog jól hangzik, de én nagyságrendileg egy tízesnél többet nem szánok a célra, úgyhogy leginkább a fenti két alternatíva jön szóba.

ez http://www.ebay.com/itm/Frank-Shaving-Promotion-Silvertip-Finest-Badger-Hair-Shaving-Brush-Extra-Density-/272283601011?var=&hash=item3f655e0873:m:mMPZZYwe5MQen8IToAAQzBw 10 alatt van szállítási díjjal együtt... csak azt írják róla a fórumokon h nem túl gerinces. (nekem még sosem volt)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3942 Dátum: 2016. November 26. - 18:24:28 »
Csak meg akartam jegyezni, hogy ez is lehet egy szempont.
 :hat:

Értettem én, és persze köszönöm.

ez http://www.ebay.com/itm/Frank-Shaving-Promotion-Silvertip-Finest-Badger-Hair-Shaving-Brush-Extra-Density-/272283601011?var=&hash=item3f655e0873:m:mMPZZYwe5MQen8IToAAQzBw 10 alatt van szállítási díjjal együtt... csak azt írják róla a fórumokon h nem túl gerinces. (nekem még sosem volt)

Köszi a tippet. FS volt az első ötletem, de fórumokon írnak róla hideget-meleget. Egy Vulfix vagy WD azért biztosabb választásnak tűnik.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3943 Dátum: 2016. November 26. - 18:49:14 »
FS jobb mint a WD.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3944 Dátum: 2016. November 26. - 20:49:18 »
Whipped Dog-ra kétszer is ráfáztam, csere köteget is kaptam, de azért is kár volt megölni a borzokat....  ::)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici