Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493920 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #60 Dátum: 2010. Január 01. - 13:36:41 »
Egyáltalán nem az. Volszky Béla féle Fodrászat könyvből vettem az ötletet, és nem csak ez, hanem egy másik hosszuszálu pamacs is évek óta bandázsolva van. Csinálsz egy hurkot a fonallal, ugy hogy a szál a pamacs felől, a hurok a nyél felől legyen, kivülről a nyél fele szorosan betekered, végül átbujtatod a horkon és a szálat meghuzva a hurkot a bandázs alá húzod, majd kisollóval elvágod. Évekig fixen marad. Igy csinálták anno a celofán lekötését cukorspárgával... ilyen lett: http://picasaweb.google.com/longball0501/Fodraszat1#5421747607817367426 Ja...és nem is hullik a szála mert a bandázs is fogja.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #61 Dátum: 2010. Január 01. - 20:18:54 »
Évindítónak pár érdekesség. ;)

Néhány szép és különleges, de gyári Omega.

Egy kevéssé ismert olasz márka, az Acca Kappa. (Macerás oldal, nem lehet közvetlenül linkelni, kattints az English-re, aztán a Products-ra, aztán a Shaving Collectionra, de megéri.)

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #62 Dátum: 2010. Január 01. - 21:37:22 »
Elképesztően szépek voltak!Gondolom jók is! :D

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #64 Dátum: 2010. Január 01. - 23:25:13 »
Nekem meg ez a kedvencem tôlük, biztos különleges lehet a fogása:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #65 Dátum: 2010. Január 01. - 23:34:28 »
Nagyon szépek...   :-*
Ez az asszimetrikus végül is nem rossz ötlet, ergonómiailag van létjogosultsága – bár az én szimmetriamániámmal előtte le kellene küzdenem magamban egy akadályt...

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #66 Dátum: 2010. Január 03. - 14:27:48 »
Valakitől olvastam (most lusta vagyok visszakeresni), hogy samponnal, első használat előtt megtisztította a pamacsot. Ennek szag szempontból van jelentősége, vagy más okból is? Én a zenithel semmiféle beavatást nem csináltam, rögtön használni kezdtem.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #67 Dátum: 2010. Január 03. - 15:09:57 »
Zolio. Legjobb tudomásom szerint csak a szag megszüntetése céljából kell kimosni a pamacsot.

Persze, egy kicsit fog puhulni pár használat után, de a samponos áztatás a szagtalanítás miatt kellhet (ha zavar a szaga...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #68 Dátum: 2010. Január 03. - 15:22:29 »
Én sem csinálok semmit a meleg vizes átöblítésen kívül. Már az első habkeverésnél az adott szer illatát veszi át. Nekem a nagy Omega Professionalém volt kifejezetten disznószagú, de a második használat után még abból is eltűnt.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #69 Dátum: 2010. Január 10. - 22:55:07 »
( A'propos...régebben irtam, hogy volt a Vámház téren egy kefebolt...meg mellette egy használt fotosbolt . Járt valaki arra mostanában? Megvan még? A legjobb sörte pamacsomat ott vettem évekkel ezelőtt ezer forintért.
Longball, ma néztem a hült helyét. Feleségem még emlékezett rá, meg hogy egy suszter is volt ott. Lebontották az egész sort, most lépcsô van helyette... :(
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #70 Dátum: 2010. Január 10. - 23:29:04 »
Ajaj...régen járhattam arra...biztos, hogy jóról beszélünk...?  az egy elég nagy épület...abban volt egy hamburgeres is..már nem tudom milyen márka....a bolt a Fővám tér és a Só utca sarkán volt. Da ha nincs, hát nincs.. :( Köszi, hogy utánanéztél!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #71 Dátum: 2010. Január 12. - 16:50:12 »
Mea culpa, mea culpa longball!
Ma mégegyszer nekifutottam, most már a pontos koordináták birtokában és lôn csoda, a kis bót mindig ott árulja a kefetermékeket valóban.
A kedves néni megmutatta mind a három kapható pamacsát. 1500 -ért disznyó, 2700 körül festett disznyó és 6900-ért valódi borz. ...és mind valódi magyar termék!  :) Majd valamelyik nap visszamegyek és jól lefényképezem nektek!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #72 Dátum: 2010. Január 12. - 17:58:13 »
Hurá...! Hurá...! Nincs még veszve semmi. Örülök, hogy a pártolandó hazai ipar még romjaiban létezik! Az 1600 Ft-os lehet az, amit kb 9-10 éve vettem 1000-ért. De nem csak ez érdemes emlitésre...nagyon jó természetes sörte hajkefét is lehetett kapni...na, örülök...mégsem mondtam hülyeséget..! :D Köszi Fonti! :D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #73 Dátum: 2010. Január 12. - 19:27:54 »
Szivesen! :) Sôt még igazi, puha kecskeszôr nyeles fodrászkefét is láttam, amivel a hajvágás végén lesöprik a kuncsaftot a borbélyok...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #74 Dátum: 2010. Január 12. - 20:46:57 »
Most kaptam egy idősebb kollégámtól Molla pamacsot.Régebbi de nem használt,originál fanyelű,középen fémgyűrűvel,törv.által védett felirattal.Emlékszik még vki ilyenre?Egyébként elég jó.Ha használtatok már ilyet,osszátok meg a tapasztalatokat légyszi.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici