Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 520456 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3960 Dátum: 2016. December 05. - 21:14:13 »
Éna Semogue 2015 hd-vel szemezgetek, az sem olcsó... Valakinek vélemény róla?

Az engem is érdekelne, mert közben a Vulfixek kiestek a körből, és ennek az akril nyeles verziójával szemezek erősen (vagy olcsóra megyek, és rendelek Whipped Dogot).
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3961 Dátum: 2016. December 05. - 21:33:09 »
Éna Semogue 2015 hd-vel szemezgetek, az sem olcsó... Valakinek vélemény róla?

Az engem is érdekelne, mert közben a Vulfixek kiestek a körből, és ennek az akril nyeles verziójával szemezek erősen (vagy olcsóra megyek, és rendelek Whipped Dogot).

a 2015HD 22mm-es, ha jól látom. akkor inkább egy dualband Semogue SOC-ra szavaznék.

http://www.giftsandcare.com/en/super-badger-two-band/986-brocha-de-afeitar-tejon-dos-bandas-semogue-soc-cerezo-5608030001032.html
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3962 Dátum: 2016. December 05. - 21:36:12 »
a 2015HD 22mm-es, ha jól látom. akkor inkább egy dualband Semogue SOC-ra szavaznék.

[...] Csak a nyakamat borotválom, oda nem akarnék 22-esnél nagyobb köteget. Pedig a Semogue SOC finest is elég szemrevaló.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3963 Dátum: 2016. December 06. - 17:43:59 »
Éna Semogue 2015 hd-vel szemezgetek, az sem olcsó... Valakinek vélemény róla?

Az engem is érdekelne, mert közben a Vulfixek kiestek a körből, és ennek az akril nyeles verziójával szemezek erősen (vagy olcsóra megyek, és rendelek Whipped Dogot).

a 2015HD 22mm-es, ha jól látom. akkor inkább egy dualband Semogue SOC-ra szavaznék.

http://www.giftsandcare.com/en/super-badger-two-band/986-brocha-de-afeitar-tejon-dos-bandas-semogue-soc-cerezo-5608030001032.html
Miért? Csak mert nagyobb? Vagy használtad valamelyiket? Az a gondom, hogy amit ajánlasz az már egy huszas.  :-[

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3964 Dátum: 2016. December 06. - 20:35:01 »
Éna Semogue 2015 hd-vel szemezgetek, az sem olcsó... Valakinek vélemény róla?

Az engem is érdekelne, mert közben a Vulfixek kiestek a körből, és ennek az akril nyeles verziójával szemezek erősen (vagy olcsóra megyek, és rendelek Whipped Dogot).

a 2015HD 22mm-es, ha jól látom. akkor inkább egy dualband Semogue SOC-ra szavaznék.

http://www.giftsandcare.com/en/super-badger-two-band/986-brocha-de-afeitar-tejon-dos-bandas-semogue-soc-cerezo-5608030001032.html
Miért? Csak mert nagyobb? Vagy használtad valamelyiket? Az a gondom, hogy amit ajánlasz az már egy huszas.  :-[

Mindegyiket használtam már. A 2band-es SOC egyszerűen szebb és használni is jobb volt. Főleg szappanokhoz. A másikhoz képest gerincesebb pamacs.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3965 Dátum: 2016. December 06. - 20:39:50 »
Valamelyik topic-ban már említettem, de ismét ideírom, hátha valakinek bejön ez az összeállítás. Ha nem lenne annyi pamacsom, akkor ezt az ajánlatot megfontolnám:

http://www.manlystuff.ie/shop/shaving-brushes/chubby-best-badger-shaving-brush/

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3966 Dátum: 2016. December 06. - 21:26:45 »
Mindegyiket használtam már. A 2band-es SOC egyszerűen szebb és használni is jobb volt. Főleg szappanokhoz. A másikhoz képest gerincesebb pamacs.

Egy ilyen finestet hogyan kell elképzelni a bőrön? Még mindig inkább a silvertiphez van közel a puhasága, vagy malacosabb?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3967 Dátum: 2016. December 06. - 22:58:09 »
Köszönöm Qka, megfontoltam ezt az ajánlatot. Remélem majd tudok róla írni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3968 Dátum: 2016. December 07. - 12:48:01 »
Ma kipróbáltam a Qka-tól kapott VieLong-ot. Hát ez tényleg hullik, nem kicsit. Mókás volt mikor nem tudtam hogy a borotva környékén lévő hosszabb szőr a pamacsból van, vagy az én száj alatti "szakállam". Amúgy jó tömött, és majdnem gerince is van ettől a cuccnak, de valahogy a gerincet én másképp definiálnám mégis. Az furcsa volt, hogy használat után úgy néztem, mintha összegubancolódnának a szálak középen belül. Majd ha kilógta magát, megint megnézem, mindenesetre ilyet csak akkor láttam, mikor asszonypajtástól lenyúlt már nem használt púderecsetet próbáltam borotvapamacsként üzemeltetni, annak sokkal vékonyabb szálai voltak, mint akár egy borznak. Ennél a lótémánál is meglehetősen vékonyak a szálak, nem tudom ez gerincesség szempontjából ló kategóriában hova tartozik, de ha ez ennél nem tud gerincesebb lenni, megnéznék egy sörte+lószőr kevertet. A BC Mistura alapján nekem bejön ez a kevert dolog, sörtétől gerince, borztól/lótól puhasága van/lenne.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3969 Dátum: 2016. December 09. - 11:13:26 »
Azt hiszem, szeretnék egy jobb minőségű borz pamacsot. Lehetőleg silvertipet.

Nem szeretnék kísérletezni "hátha bejövő" kínai rendelésekkel, de nem szeretném az összes prémiumomat sem erre költeni. Mondjuk 20 ezer körül van értelmes lehetőség?

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3970 Dátum: 2016. December 09. - 11:32:38 »
Azt hiszem, szeretnék egy jobb minőségű borz pamacsot. Lehetőleg silvertipet.

Nem szeretnék kísérletezni "hátha bejövő" kínai rendelésekkel, de nem szeretném az összes prémiumomat sem erre költeni. Mondjuk 20 ezer körül van értelmes lehetőség?

Annyiból már akár Simpson is van. Meg a fentebb említett Semogue SOC finest és silvertip. De majd' fele pénzért mennek például a Whipped Dogok, aminek a silvertipje itt valakinek hullott, de azert általában elég pozitív visszhangja van fórumokon. Én végül onnan rendeltem Finestet.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3971 Dátum: 2016. December 09. - 11:33:44 »
TGN kötegek?

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3972 Dátum: 2016. December 09. - 13:46:58 »
Köszönöm a tippeket.

Amivel nem lehet melléfogni, az a Simpson és a Semogue? Ezekből az alacsonyabban rangsorolt borz kerül annyiba, mint a Whipped Dog-ból és TGN-ből a silvertip, ugye?
Vajon melyik éri meg jobban?

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3973 Dátum: 2016. December 09. - 13:52:44 »
Ezekből az alacsonyabban rangsorolt borz kerül annyiba, mint a Whipped Dog-ból és TGN-ből a silvertip, ugye?

Szerintem a finest sem számít alacsonyabb minőségűnek, inkább csak más a karakterisztikája. A Simpson best és a Semogue super meg gyakorlatilag silvertip.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3974 Dátum: 2016. December 09. - 14:09:03 »
TGN közös rendelésben sztem benne lennék.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici