Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493736 alkalommal)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4290 Dátum: 2017. November 18. - 23:31:42 »
Es ez jo nekunk? Mullerben a HJM borzpamacs tartoval 2690 ft, szerintem. De van tobb fele is. Szoval melyikre gondolsz pontosan?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4291 Dátum: 2017. November 19. - 07:02:58 »
Valóban van annyiért borz pamacs a Müllerben, de elég hitványul néz ki. Ami szerintem szép is és minőségi is, az 9000 forint környékén van tartó nélkül. Én is vettem egyet. Konkrétan a Mühle Intro pamacs sorozatából a Rytmo az, fa és króm acél nyéllel, csak a Mühle logo helyett a Hjm van rárakva. Épp a mai borotválkozásom rovatba tettem fel tegnap. Ez valóban jó pamacs, és szeretem is. Minőségi darab.
A jobb szélső az.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4292 Dátum: 2017. November 19. - 10:28:22 »
Őszinte leszek, én HJM disznószőr pamacsot használok, eléggé bevált, nem tudom mennyivel nyújtana többet, ha borzból lenne...

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4293 Dátum: 2017. November 19. - 10:33:28 »
Őszinte leszek, én HJM disznószőr pamacsot használok, eléggé bevált, nem tudom mennyivel nyújtana többet, ha borzból lenne...
Olyanom is van. Kb egy hónap használat után kellemesen puhára betört, és nem hullik a szőre. Szintén állandó szereplő. Ha jól emlékszem 1890 forint volt. Megérte az árát. Bár ha azt nézem, a DMes Balea malac 1190 ért kb tökugyanaz, max a Hjm külsőre szebb.
Viszont az igazi kedvencek a szintetikusok :-) Azokból jelenleg van hét darab, és kettő újabb hamarosan érkezik.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4294 Dátum: 2017. November 19. - 10:38:47 »
Saját tapasztalat alapján a malacok a kemény szappanokhoz jobbak, míg a borzok inkább a krémekkel, lágy szappanokkal muzsikálnak jól nálam. A szintetikusok mindenevők. Bármihez jól tudom őket használni.
Nem utolsó sorban nincs szükségük semmilyen áztatásra, és egyéb előkészítésre használatkor. A csap alá tartom hogy picit nedves legyen, és hajrá. Az akció végén kirázom, és nagyon gyorsan megszárad.
Viszont ha már borz, és olcsó, akkor a Rossmann  Isana borz pamacsa 2190 forintért. Szép is és jó is. Kb egy hónapja vettem egyet, és megvagyok vele elégedve.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4295 Dátum: 2017. November 19. - 12:57:25 »
Ezt lehet meglesem majd élőben, valahogy a pamacs nálam tényleg nem izgalmas tényező...
 :offtopik:
Viszont ezt a mondatot "Az akció végén kirázom, és nagyon gyorsan megszárad." olvasva egyből másra asszociáltam.  :fetreng:

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4296 Dátum: 2017. November 19. - 13:08:44 »
Ezt lehet meglesem majd élőben, valahogy a pamacs nálam tényleg nem izgalmas tényező...
 :offtopik:
Viszont ezt a mondatot "Az akció végén kirázom, és nagyon gyorsan megszárad." olvasva egyből másra asszociáltam.  :fetreng:
Valahogy sejtettem, hogy félreértik :-)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4297 Dátum: 2017. November 19. - 14:53:02 »
Oh, így már értem, igen úgy valóban megéri. Az a fém-fa keverék nyelű borz HJM valóban szép és igen jó súlya van, ezért tényleg jó ár amit láttál.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4298 Dátum: 2017. November 19. - 18:34:47 »
Oh, így már értem, igen úgy valóban megéri. Az a fém-fa keverék nyelű borz HJM valóban szép és igen jó súlya van, ezért tényleg jó ár amit láttál.
A gyártó honlapján 34 euro a webshopban.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4299 Dátum: 2017. November 27. - 10:17:42 »
Sziasztok!
Keresgéltem a neten, de nem igazán találtam választ. A borzszőr pamacs elkészítéséhez megölik az állatot?
Nem vagyok se vegán, se állatvédő, csak érdekel a dolog.
Üdv,
Tibi

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4300 Dátum: 2017. November 27. - 10:23:17 »
Szerintem csak megborotvaljak, de lehet naiv vagyok. Bar ez tunik esszerunek hiszen a szor visszano.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4301 Dátum: 2017. November 27. - 10:38:13 »
Igen, én is erre gondolok, hogy tenyésztik őket és amikor ott az idő, hogy szép hosszú szőrük van, mert ugye a macska szőre is változik az év adott szakaszaiban, akkor kis nyugibogyót kapnak és szépen lenyírják-borotválják róluk.
Más is így gondolja?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4302 Dátum: 2017. November 27. - 10:43:31 »
Én nem.

A szintetikushoz pedig ezt borotválják...

"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4303 Dátum: 2017. November 27. - 10:54:04 »
Igen, én is erre gondolok, hogy tenyésztik őket és amikor ott az idő, hogy szép hosszú szőrük van, mert ugye a macska szőre is változik az év adott szakaszaiban, akkor kis nyugibogyót kapnak és szépen lenyírják-borotválják róluk.
Más is így gondolja?

Content of email received from Mr Mueller 27 August 2008

I was promising to get back to you with details about my trip. I apologize that this took longer than I initially planned.

As mentioned, before I travelled China to source raw materials for our products and also visited some fur trader as well as hair dressing companies throughout the country. In prior I prepared a list of question that I sent out before my departure. Here is what I have been informed as well as found out myself. I have faced them with the video and stated that we cannot tolerate such practices at all. It is understandable that I cannot trace the line all the way back to the individual hunters but I did make clear that the responsibility is also on the traders who should pass on the information to the individuals. I stated that our main concern is the way they are being killed and that that this needs to be carried out as humanely as possible.

1. Are the animals taking from the wild or are they farm raised?

The animals are generally taking from the wild. Hunters can apply for a license to hunt a certain number of badgers. I have been told that there is a close season to guarantee the survival of the population. Badgers can not be farm raised due to their wild nature.

2. From which regions do the animals come from?

Northern regions of China such as Shaanxi, Gansu, Tsinghai, Sinkiang, Inner Mongolia. Badgers dwell in hilly, densely wooded regions.

3. Which species are hunted or raised?

Arctonyx collaris (hog badger) - and Meles Meles (Eurasian badger)

4. Nature of the hunt, traps, dogs, lamping, gassing?

Mostly gassing which is most efficient method of the hunt. They are gassed in the sett, mostly with the aid of a tube connecting to the animal sett. This practice is performed in Europe too to control the population and supposed to be the most effective and least painful to the animals.

5. time of the hunt (are there close seasons and will they maintained)?

The hunting season starts in September all the way though January. The close season starts in February through to the fall

6. is a overpopulation classified as pest in China and considered a threat to crop and livestock?

It is considered as vermin. The population has always been controlled as it can spread rabies and bovine tuberculosis

7. is the population monitored by the government?

The population is monitored by the chinese federal nature agency as well as by the IUCN. Here are the links to the two species 2007 IUCN Red List – Search / 2007 IUCN Red List – Search

8. is the meat / fat of the animal commercially used as well?

This is one fact that I was always hesitating to believe. The meat, especially in the northern regions of the country, is a source of food. The consumption of the meat is more widespread than thought. It cannot be said that the badgers are mainly hunted for the meat, as the hair is more valuably, however meat and fat is a important by product of the trade. The fat is used in the Chinese medicine as a rheumatism treatment.

I will travel to China again in October and hope to find out more information on the subject. I am glad we were able to make the suppliers aware of the fact that people in Europe and elsewhere are concerned about the way the hair is gained.

Best regards,

Christian Mueller

forrás: http://straightrazorplace.com/brushes/25698-information-how-badger-hair-obtained.html
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4304 Dátum: 2017. November 27. - 11:03:35 »
Azt hiszem, akkor ez a téma eldőlt... gázzal ölik le őket, ha jól értelmeztem a dolgot.

Malac  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici