Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493770 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4395 Dátum: 2018. Január 28. - 12:51:54 »
Áztasd a malacot sokáig és sok anyagot vegyél fel vele!

Eddig negyed órát áztattam kb., minden borotválkozás előtt. Úgy csináljam, hogy a Prosaro szappanból szedjek ki kézzel egy darabkát, tegyem át egy keverőtálba, és vizes pamaccsal kezdjem el dolgozni? Vagy pedig pamaccsal dolgozzam meg a Prosaro tégely tetejét, majd az arcon tovább?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4396 Dátum: 2018. Január 28. - 13:15:12 »
Konkrétan tégelyes Prorasót még nem habosítottam - csak tubusost -, de tégelyes Cinke szappant igen. Azt mondják, hasonlít. Mondjuk szintetikus-párti lettem, amint kipróbáltam a baleát :-)

A beáztatott, majd kirázott, nedves, de nem csöpögő pamaccsal elkezdesz körözni a tégelyben és látni fogod, hogy egy vékony habszerű dolog mászik felfelé a szálakon a nyél felé. Amikor "megtelt" a pamacs, átmész vele az e célra használt edénybe és pamacsolsz benne, hogy beinduljon a habzás. Igény szerint vizet csöpögtetsz hozzá, amíg kellően lágy nem lesz.

Feltételezem, hogy a tégelyes kivitelhez egy kicsivel több vizet kell majd adagolni a kívánatos habhoz.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4397 Dátum: 2018. Január 28. - 17:42:56 »
Konkrétan tégelyes Prorasót még nem habosítottam - csak tubusost -, de tégelyes Cinke szappant igen. Azt mondják, hasonlít. Mondjuk szintetikus-párti lettem, amint kipróbáltam a baleát :-)

A beáztatott, majd kirázott, nedves, de nem csöpögő pamaccsal elkezdesz körözni a tégelyben és látni fogod, hogy egy vékony habszerű dolog mászik felfelé a szálakon a nyél felé. Amikor "megtelt" a pamacs, átmész vele az e célra használt edénybe és pamacsolsz benne, hogy beinduljon a habzás. Igény szerint vizet csöpögtetsz hozzá, amíg kellően lágy nem lesz.

Feltételezem, hogy a tégelyes kivitelhez egy kicsivel több vizet kell majd adagolni a kívánatos habhoz.

Egyelőre az arcon habosítottam tovább tál helyett, de valahogy nálam ez a Prosaro tégelyes szappan nagyon hamar összeesik és megszárad az arcomon. Ki fogom próbálni a szintetikus pamaccsal, kedden vagy szerdán lesz időm DM-be menni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4398 Dátum: 2018. Január 28. - 20:19:15 »
Ha megszárad a habod, akkor több víz kell hozzá. A tál használata sokat segít abban, hogy fel is vegye.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4399 Dátum: 2018. Február 03. - 08:41:22 »
Ha megszárad a habod, akkor több víz kell hozzá. A tál használata sokat segít abban, hogy fel is vegye.

Most már jó a habom a DM Balea szintis pamaccsal. Tényleg kiváló pamacs! Láttam belőle sörte változatot is, az is 1990 Ft, és elég profinak látszott. Amit még jómúltkor vettem, 1800 Ft körüli no name német sörtepamacsot, az látszatra sem közelíti meg a DM Bale sörte pamacsot. Sokkal kevesebb és rövidebb szálat tartalmaz, mint a Balea.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4400 Dátum: 2018. Február 03. - 08:59:02 »
Ha megszárad a habod, akkor több víz kell hozzá. A tál használata sokat segít abban, hogy fel is vegye.

Most már jó a habom a DM Balea szintis pamaccsal. Tényleg kiváló pamacs! Láttam belőle sörte változatot is, az is 1990 Ft, és elég profinak látszott. Amit még jómúltkor vettem, 1800 Ft körüli no name német sörtepamacsot, az látszatra sem közelíti meg a DM Bale sörte pamacsot. Sokkal kevesebb és rövidebb szálat tartalmaz, mint a Balea.
A sörte pamacsuk nem egy nagy szám. Nekem is van, vettem belőle az elején. A szinti fényévekkel jobb pamacs. Ebben az árkategóriában sokkal inkább az Isana prémium pamacsa, ami borz, és a Rossmannban kapható. 2200 forint.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4401 Dátum: 2018. Február 03. - 09:08:13 »
Ha megszárad a habod, akkor több víz kell hozzá. A tál használata sokat segít abban, hogy fel is vegye.

Most már jó a habom a DM Balea szintis pamaccsal. Tényleg kiváló pamacs! Láttam belőle sörte változatot is, az is 1990 Ft, és elég profinak látszott. Amit még jómúltkor vettem, 1800 Ft körüli no name német sörtepamacsot, az látszatra sem közelíti meg a DM Bale sörte pamacsot. Sokkal kevesebb és rövidebb szálat tartalmaz, mint a Balea.
A sörte pamacsuk nem egy nagy szám. Nekem is van, vettem belőle az elején. A szinti fényévekkel jobb pamacs. Ebben az árkategóriában sokkal inkább az Isana prémium pamacsa, ami borz, és a Rossmannban kapható. 2200 forint.

Akkor ezt a Rossmann-os pamacsot is ki fogom próbálni.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4402 Dátum: 2018. Február 16. - 13:11:33 »


A Yaqi-nak ez volt a második bevetése. Egyelőre még hadilábon állok egy kicsit vele. Puha, ez jó. Szép, szerintem, ez is. Egyelőre viszont erősen ruganyos, nagyon műanyagként viselkedik, de ez állítólag elmúlik/csökken. Majd beszámolok. Az árát biztosan nagyon megéri.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4403 Dátum: 2018. Február 17. - 18:38:40 »
A DM-es Bale műszálas pamacs jobb, mint a Roosmann-os borz pamacs? Van erről valakinek tapasztalata?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4404 Dátum: 2018. Február 17. - 18:47:54 »
Jobb
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4405 Dátum: 2018. Február 17. - 18:57:19 »
Jobb
Jobb. De melyik rossmannos pamacsra gondolsz? Az 1200 forintos az malac. A 2200 forintos barna fanyelű, az borz. Olyanom van, és szerintem jó pamacs.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4406 Dátum: 2018. Február 18. - 08:01:24 »
Jobb

Szóval akkor nem érdemes venni Roosmann-os borz pamacsot?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4407 Dátum: 2018. Február 18. - 08:02:20 »
Jobb
Jobb. De melyik rossmannos pamacsra gondolsz? Az 1200 forintos az malac. A 2200 forintos barna fenyelű, az borz. Olyanom van, és szerintem jó pamacs.

A borzra gondoltam, de oda is írtam a kérdésbe, hogy borz pamacs.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4408 Dátum: 2018. Február 18. - 09:33:24 »
Csak azért, mert a másikat hol szintetikusnak vélték sokan, hol pedig borznak. Szerintem jó kis pamacs. Nekem bejött. 2200ért megéri. DMben pedig a szintetikus Balea hasonló árban a nyerő.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4409 Dátum: 2018. Február 18. - 10:13:29 »
Csak azért, mert a másikat hol szintetikusnak vélték sokan, hol pedig borznak. Szerintem jó kis pamacs. Nekem bejött. 2200ért megéri. DMben pedig a szintetikus Balea hasonló árban a nyerő.

Jelenleg a DM Bale szintetikus pamacsot használom. Ezért kérdeztem, hogy jobb-e a Roosmann-os borz.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici