Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493754 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4440 Dátum: 2018. Április 07. - 18:47:09 »
A NOM a Mühle márkája. Megkockáztatom a DM összes pamacsát ők gyártják.

Üdv

Á
Nagy valószinűséggel így van. Pl a Mühle a Müllernek is gyárt olyan pamacsokat, amik csak náluk kaphatók. Olyan hjm pamacsok, amelyek a Mühle honlapján Mühleként vannak feliratozva, míg a Müllerben hjm pamacsként. Konkrétan két példa ami nekem is van, a rytmo, és a vivo pamacsuk. Nekem hjm feliratúak, pedig a Mühle honlapján a hjm név alatt ilyenek nincsenek, csak Mühleként. A NOM pedig láthatóan a DMnek (is) gyártja a pamacsait. Itt lehet amúgy teljesen biztosan látni, hogy a Balea szinti valóban a hjm black fibre köteggel van szerelve.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4441 Dátum: 2018. Április 07. - 19:33:45 »
Nem. A NOM csak egy márka, a Mühle gyárt mindent. Mondjuk az vicces, hogy a DM szintetikus+állvány NOM kivitelben ~ 17 Euro.

Üdv

Á


Nem elérhető Decebál

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4442 Dátum: 2018. Április 09. - 21:21:35 »
Le van felezve nálunk egy hjm szinti 4000-re a Müllerben. Szerintetek ez, vagy a dm-es balea? Jó hónapja kezdtem el a  DE-s borotválkozást, azóta megvagyok veszve, pedig életem egyik legutálatosabb dolga volt még úgyis, hogy hajnyíróval nyomtam. Van egy hjm borzom, olcsó fajta, szúr is, először olyan büdös volt, mint a dög, mondtam is magamban -  na b.m. ezt is a  borz seggéből szedték ki :borz1: , de itt írtátok jó lesz, mostanra teljesen megszerettem. Jó volna egy szinti meg egy sörte is (ez Omega lesz), de szívesen kipróbálnék egy jó fajta borzot is. Következő beruházásként plusz szekrény vagy polc kell a fürdőbe.  :borz2:
Örvös sertésborz.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4443 Dátum: 2018. Április 09. - 21:31:17 »
A hjm szintetikusról nem tudok nyilatkozni.

Baleám viszont van. Nem túl vaskos, elég laza köteg, és szubjektíve nem szeretem a nyele formáját, nem esik jól huzamos ideig pamacsolgatnom vele. Habot viszont teljesen jól kever, a tartó praktikus, a köteg minden vékonysága ellenére elég ahhoz, hogy bőven megtartson egy-egy környi habot.

Az igazság az, hogy a Yaqik között nem éppen túlméretesnek számító sárga Sagrada Familia simán kitúrta a helyéről. Sokan kedveljük a kínai csodát, azt hiszem; ha hajlandó vagy 2-4-6 hetet várni az érkezésére, igen jó ár-érték arányú pamacsot kapsz.

De ettől még önmagában egyáltalán nem rossz a Balea! Számomra új világ volt egy olcsó hjm sörte után. Mindennel működik, és szintetikushoz illően elég jól lehet kontrollálni a készülő habot, s nem is nyeli el a köteg, amit kikeversz.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4444 Dátum: 2018. Április 09. - 22:09:29 »
A hjm szintetikusban lévő köteg egyezik a balea pamacsában találhatóval. A kötegek egyformák, a nyele a hjmnek csinosabb. Azért tudom ennyire pontosan, mert van két baleám (szürke, kék nyelű) és két hjm szintim is. Egyáltalán nem rossz pamacsok, de a Yaqi valóban minőségi ugrás hozzájuk képest.

Nem elérhető Decebál

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4445 Dátum: 2018. Április 09. - 22:28:42 »
Meggyőztetek, köszönöm. Yaqi lesz. Iszonyatosan tetszik a Timber Wolf és a Mysterious Space. Vesztemre lehet kapni 26mm-es Timbert Sagradával szettben 10.600-ért.  :fejfal: Azt nem tudom van-e értelme megvenni mindkettőt, csak a kinézetért luxus lenne.
Örvös sertésborz.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4446 Dátum: 2018. Április 09. - 22:31:24 »
Ha érdekel a kétféle méret, miért ne. Egyébként felesleges, ugyanazt tudják (bár a Sagrada kötege szerintem kicsit túl mélyen van, így másképp is terül).
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4447 Dátum: 2018. Április 09. - 22:44:23 »
Ugye nem gondolod, hogy lebeszélünk a vásárlásról?  :fetreng:

Lehet útipamacsod, el is ajándékozhatod, vagy csak összehasonlítgathatod őket kedved szerint.

Nem elérhető Decebál

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4448 Dátum: 2018. Április 09. - 23:38:23 »
Na megtörtént, berendeltem mindkettőt. Ápr.25-Jún.7 között érkezik (remélem)  :). Addigra el is fogom felejteni, meglepetés lesz. Köszönöm az infókat.
Örvös sertésborz.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4449 Dátum: 2018. Május 09. - 13:33:31 »
Egy hete használok egy Yaqi Sagrada (24mm) pamacsot és azt vettem észre, hogy zabálja a szappanom. Igaz nem nagyon érzem, hogy hol van már tele a pamacs szappannal. Amúgy jó vizes pamaccsal 30 percig körözök rajta. Proraso pamacsnál is ezt szoktam meg, ráadásul a lágyabb szappanok berobbannak ettől a módszertől és azonnal elkezdik okádni a habot magukból. Emlékeim szerint mintha azt írta volna több felhasználó is, hogy a szintetikus pamacsok kevesebb szappant igényelnek. Még annyi, hogy krémmel is kipróbáltam, és ott is azt vettem észre, hogy csak valamivel kevesebb krém kell, mint mondjuk a hatalmas Omegához. Én arra számítottam, hogy az eddigi szappan és krém adagok 1/3-a is elég lesz.
Na különösebben nem zavar, csak érdekességképpen írtam. Van annyi anyag itthon, hogy nem baj, ha gyorsabban fogy :D
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4450 Dátum: 2018. Május 09. - 14:23:48 »
Ott lehet a baj, hogy 30 percig klörözöl a szappanon.  :)  :bocs:
De ezt nem hagyhattam ki.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4451 Dátum: 2018. Május 09. - 14:35:55 »
Sok?  :crazy:
Mindegy, most már hagyom, úgyis értitek  :thumbup:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4452 Dátum: 2018. Május 09. - 14:39:15 »
Cinkéken egyszerűen nem tudok úgy pamacsolni a Yaqival - ugyanazzal a sárga Sagrada típussal -, hogy ne 2-3 borotválkozásra való hab legyen belőle. Ahogy hozzáérek a pamaccsal, már törnek föl a buborékok, mire kicsit is elkezd mászni a hab a kötegen, már bőven elég is a felvett - és a tégelyből a tálkába csurgatott - alapanyag.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4453 Dátum: 2018. Május 09. - 15:58:34 »
Pont Cinkevel használom én is, ugyan ezt a szintetikus típust. Igaz csak 22-est. Ökölbe szorítok, úgy kicsavarom és 10-12 másodperc cig körözök a szappanon. Utána csepegtetek hozzá vizet, ha arcon habositaskor száraznak ítélem
Ez nekem kB 3 körre pont elég.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4454 Dátum: 2018. Május 09. - 17:17:08 »
Picit nedvesebb állapotban pamacsolok, így folyékony, de fehér-buborékos alaplevet is robbant, amit lecsepegtetek. Talán már 3-4 körzés után is elég lehetne, de sose hiszem el. Aztán moshatom ki a habot :-(

A Cinke elég jól bírja az utólagos vízadagolást, a sűrűbb hab után meg lehet találni a sima, elkevert joghurt állagot is. Az még magabíró, nem omlik össze, de habcsók-ormokat már nem bír.
(Utólag látom, hogy eleinte elég tömör, száraz habokat keverhettem hónapokon át.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici