Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493766 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4470 Dátum: 2018. December 06. - 13:04:48 »
lol

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4471 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 01:15:34 »
Kerestem, de nem találtam infót erről a pamacsról: BLUEBEARDS REVENGE Doubloon Bristle Brush
Gondolom, nem egy prémium, de a DM-es pamacsokkal talán párhuzamba állítható.
Nem pont az a típus, nekem a másik szinti van, amelyik végei más színű, puhább mint a közepe.
A minőségéről be tudok számolni ha érdekel:
Még kezdő koromban rendeltem véletlenül.
Disznajsörte után szokni kellett a víz arányt. Kicsit más.
Szálai nem hullanak, nem törik meg hamar. Megszoktam, megszerettem :)
A bluebeard elég lutri egy cég. Én 8ezerbe vettem. Kicsit drága volt, ennek kb a felét éri.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4472 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 01:30:38 »
Az egy elég kókler cég, remek marketinggel...

Nem elérhető rozsdás bökő

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4473 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 07:05:43 »
Kerestem, de nem találtam infót erről a pamacsról: BLUEBEARDS REVENGE Doubloon Bristle Brush
Gondolom, nem egy prémium, de a DM-es pamacsokkal talán párhuzamba állítható.
Nem pont az a típus, nekem a másik szinti van, amelyik végei más színű, puhább mint a közepe.
A minőségéről be tudok számolni ha érdekel:
Még kezdő koromban rendeltem véletlenül.
Disznajsörte után szokni kellett a víz arányt. Kicsit más.
Szálai nem hullanak, nem törik meg hamar. Megszoktam, megszerettem :)
A bluebeard elég lutri egy cég. Én 8ezerbe vettem. Kicsit drága volt, ennek kb a felét éri.
Köszönöm szépen!
(Akkor jól tettem, hogy anno kihagytam.)

Tapatalkkal küldve az én DUA-L22 eszközömről


Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4474 Dátum: 2020. Február 13. - 08:49:54 »
Érdeklődnék, hogy borz pamacsnál is van betörési fázis?
Eddigi sörte pamacsom, hozta a papírformát és szépen szétnyíltak a szálvégek és pihe puha lett.
Anno mikor kezdtem emlékszem volt egy HJM borz pamacsom, de az szúrt és fél év használat után sem változott.
A Yaqi Aqua Highmountain pamacsáról olvastam, hogy nagy szép és jó, de az is szúr és van akinek változott van akinek nem a használat során.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4475 Dátum: 2020. Február 13. - 10:30:09 »
A hjm-et ne vett alapul. Az egy vágott végű pamacs, az mindig szúrni fog, és nem fognak a szálvégek se nyílni.
A borz pamacsok szálvégei elvékonyodnak. Ezen felül a vízben valamelyest felpuhulni(?)
Szerintem nincs betörési fázis, vagy legalábbis én nem tapasztaltam.
Mondjuk azt nem tudom elképzelni hogy a high mountain szúr, de persze mihez viszonítjuk? Egy sörtéhez képest kizártnak tartom. El vannak már kényelmesedve az arcok a sok műanyagtól :)
Vegyél two band-et, szerintem nem szúr (no meg a gerince is pont jó), van belőle többöm is, egyik se, túl sok is, a Maseto-tól meg is válnék.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4476 Dátum: 2020. Február 13. - 11:53:50 »
Nekem Yaqi silvertip van. Nem tapasztaltam, hogy szúrt volna, legalábbis nem emlékszem.

Talán akkor szúrhat a borz, ha nincs megfelelően beáztatva használat előtt, mert szárazon azért kicsit merevek a szálak, viszont megfelelő áztatás után szerintem puhább, mint a szinti.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4477 Dátum: 2020. Február 14. - 19:34:04 »
Nincs, igazából. Egy jobb silvertip v high mountain, azonnal puha, megis tartja a habot.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4478 Dátum: 2020. Február 20. - 12:38:29 »
Betörési fázis. A szálvégek relatív puhák lesznek de nem biztos hogy olyan puha mint egy szinti. Büdös ázott kutya szag az viszont lesz. Ez ilyen.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4479 Dátum: 2020. Június 27. - 22:25:29 »
Szép estét!
Nem sokkal a fórumra találásom előtt rendeltem egy borz pamacsot Kínából valamint hozzá egy állványt egy kis alu tégellyel. Az egész cucc kb 15 dollár volt akciósan tokkal-vonóval. Akkor már volt egy 11137-es Omegám, azt használtam nagy megelégedéssel. A kínai pamacsot inkább a kíváncsiság miatt rendeltem. Még mielőtt megérkezett volna olvastam a fórum bejegyzéseket, amitől az a kép alakult ki bennem, hogy nem feltétlenül volt okos döntés megrendelnem. Megérkezése után megszaglásztam, egyáltalán nem volt büdi.  Bevizeztem, úgy sem. Természetesen szúrt elég rendesen, szőre is hullott. Egy-két hétre be is tettem a szekrénybe, de aztán úgy döntöttem, használom, ha már megvettem. Eleinte csak néha vettem elő, viszont azt vettem észre, hogy az elmúlt egy hónapban már kizárólag azt használtam. Egyszerűen jobb habot tudok vele képezni, mint az Omegával. Valahogy a szúrás is elmúlt, vagy megszoktam. Továbbra is hullajt egy-egy szálat, de nem is kell, hogy örökké tartson. A konkrét modellem már nincs a kínálatban, de ebből a boltból rendeltem az Aliról: https://www.aliexpress.com/store/512292?spm=2114.12010612.pcShopHead_11735547.0
Nemrég találtam egy másik márkát is Alin (DSCosmetics), amiről itt még nem olvastam, tőlük rendeltem egy szintetikust, beszámolok majd arról is ha megérkezik egyszer.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4480 Dátum: 2020. Július 03. - 14:05:53 »
DSCosmetics szép nyeleket csinál, a kidolgozásukkal nagyon meg vagyok elégedve.

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4481 Dátum: 2020. Július 03. - 15:23:14 »
Érdekes és szép!
A pamaccsal mennyire vagy megelégedve?
Úgy hirdetik magukat, hogy egy a három nagy kíni gyártó közül. Megkérdeztem tőlük, hogy ki a másik kettő, mire válaszoltak, hogy Yaqi és az FS.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4482 Dátum: 2020. Július 03. - 16:22:17 »
Köteg a Maggardtól van, csak a nyél jött a DSCosmeticstől, de már 2x is majdnem vettem pamacsot tőlük  :fetreng:

Érdekes és szép!
A pamaccsal mennyire vagy megelégedve?
Úgy hirdetik magukat, hogy egy a három nagy kíni gyártó közül. Megkérdeztem tőlük, hogy ki a másik kettő, mire válaszoltak, hogy Yaqi és az FS.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4483 Dátum: 2020. Július 04. - 21:39:30 »
Én nagyon várom az enyém, bár egyre halványabb a remény, hogy megérkezik, még februárban rendeltem. (Jeleztem is nekik, visszakaptam a vételárat.) Azért ha egyszer megkapom, beszámolok róla. Valószínűleg majd egy későbbi időpontban újra megrendelem.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #4484 Dátum: 2020. Augusztus 10. - 18:59:06 »
Erről muszáj beszámolnom:
Nagyjából 5 hónap alatt, de ideért a Dscosmetics szintetikus pamacsom! :) 
Erről a pamacsról csak szuperlativuszokban tudok nyilatkozni. Valami elképesztő! A szálvégek úgy vannak kidolgozva, hogy egyáltalán nem szúr. A Balea-s szinti pamacsot (szürke nyél, fekete köteg) fényévekkel veri. Ami tetszik még nagyon, hogy maga a pamacs nem floppy (azt hiszem, így kell mondani), tehát a szappanon nem terül szét, nem nyeklik, gyönyörű habot tudok vele keverni, pillanatok alatt. Első használat előtt hullajtott néhány szálat, de azóta egyáltalán semmit (kb 5-8 használaton vagyok túl vele). Az egyetlen dolog, ami nem tetszik, az a köteg szine. Olyan fakó, élettelen. Lehet szebb lett volna, ha az egészet feketére festik. (Eddigi összehasonlítási alapom: Omega 11137, noname kínai borz, Balea szintetikus). Róla van szó:

https://www.aliexpress.com/item/32528581806.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d1RyElO

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici