Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493850 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #465 Dátum: 2011. Február 22. - 08:00:05 »
@cotag: Akkor nem csak egyet alszom rá... :) Bár ugye a Mühle is silvertip, úgyhogy gondolom ez is kíméletes az arcbőrhöz (sokkal jobban, mint az én jelenlegi disznó Omegám), és talán nem is hátrány, ha valamivel merevebb a kialakítása, mint a Kentnek.

Igen a Silvertip kíméletesebb. Persze mivel ez nem ipari standard, nagy kulonbsegek lehetnek silvertip es silvertip kozott is. Fontinak eleg nagy a tapasztalata, szerintem erdemes figyelni arra, amit mond  :borz1:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #466 Dátum: 2011. Február 22. - 18:24:25 »
Tegnap borotválkozáskor éppen annál a résznél jártam, hogy kirázzam a pamacsból a felesleges vizet, mielőtt szappanozni kezdenék, és ekkor váratlan fordulat következett be. A HJM pamacsom nyeléből kiugrott a szőrköteg, és jól belecsapódott a vízbe.
Most olyan dilemmában vagyok, hogy visszaragasszam az eredeti nyelébe, vagy inkább szerezzek egy másik nyelet hozzá. A vacillálás oka az, hogy nem igazán szeretem a formáját.

Nincs véletlen valakinek egy aránylag jó állapotú pamacsnyele, amitől megválna, és maximum 20 mm átmérőjű a lyuk a sörtekötegnek? Esetleg valaki tud fát esztergálni? :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #467 Dátum: 2011. Február 22. - 18:35:43 »
Tegnap borotválkozáskor éppen annál a résznél jártam, hogy kirázzam a pamacsból a felesleges vizet, mielőtt szappanozni kezdenék, és ekkor váratlan fordulat következett be. A HJM pamacsom nyeléből kiugrott a szőrköteg, és jól belecsapódott a vízbe.
Most olyan dilemmában vagyok, hogy visszaragasszam az eredeti nyelébe, vagy inkább szerezzek egy másik nyelet hozzá. A vacillálás oka az, hogy nem igazán szeretem a formáját.

Nincs véletlen valakinek egy aránylag jó állapotú pamacsnyele, amitől megválna, és maximum 20 mm átmérőjű a lyuk a sörtekötegnek? Esetleg valaki tud fát esztergálni? :)

Baljós előjel... én meg eldobtam a HJM pamacs blokkját...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #468 Dátum: 2011. Február 22. - 18:39:51 »
Toxin, vidd vissza, hogy cseréljék ki!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #469 Dátum: 2011. Február 22. - 20:46:09 »
Az a baj, hogy nem is én vettem (hanem megvetettem Sly-al anno), és már a blokkja sincs meg, szóval cserélni nem igazán tudom. De ha más nem lesz, akkor visszaragasztom az eredeti nyelébe. Teljesen jó lesz úgy is, csak azért gondoltam, ha már így alakult... :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #470 Dátum: 2011. Február 22. - 22:09:23 »
Én egyszer visszavittem a kis Kentemet a Neroliba számla nélkül, mert hullott a szőre és szó nélkül kicserélték. ...igaz azt csak ők forgalmazzák.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #471 Dátum: 2011. Március 04. - 10:01:18 »
"Ha valaki kíváncsi az "állatmentes" borotva pamacsra, nyugodtan kipróbálhatja. Hozzászólásom senki se vegye vádiratnak a hagyományos eszközök ellen. Mindannyian azzal borotválkozunk, ami minket boldoggá tesz." - mondta az SRP fórumán Holdfast.
Nosza eTom barátom az SRP-n ki is próbálta a MÜHLE legújabb fejlesztésű a szintetikus pamacsát.

Az alábbi képen látható a régi és az új MÜHLE szintetikus a hagyományosak társaságában eTom fotóján:



(balról jobbra)
1. utazó ecset (borz)
2. szintetikus ecset
3. borz silvertip
4. borz silvertip
5. utazó ecset (az újonnan kifejlesztett szintetikus szálakból)
6. borz

eTom így foglalja össze tesztjének az eredményét:

Teszteltem az új szintetikus Mühlét, különböző szappanokkal, s úgy működik, mint egy silvertip. Úgy néz ki, mint egy silvertip. Az érzés az arcodon, mint egy silvertip. És ez egy gyorsan száradó ecset. A jövőben a Mühle-gyár készít több féle pamacsot is az új "szőrből". Honlapjukon megtalálhatóak lesznek az új termékek.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 04. - 10:08:50 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #472 Dátum: 2011. Március 11. - 17:12:48 »
Kaptam újabb képet eTom barátomtól egy másik, nikkelezett nyelű utazó borotvaecsetről a Mühle-től, amely az újonnan kifejlesztett szintetikus szálukkal van ellátva:



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #473 Dátum: 2011. Március 11. - 21:27:45 »
Úgy néz ki, mint az igazi.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #474 Dátum: 2011. Március 11. - 21:54:44 »
Hamarosan kipróbálhatok egyet én is, majd beszámolok róla, hogy tényleg olyan-e, mint Thomas mondja.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető csudri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #475 Dátum: 2011. Március 12. - 11:19:22 »
Ugye az nem norm??lis, hogy a Wilkinson pamacsomb??l hullik a sz??r a 3. haszn??latn??l? Az els?? k??t alkalommal nem volt semmi problem, most meg legal??bb 10sz??lat szedtem le a pof??mr??l... :S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #476 Dátum: 2011. Március 12. - 12:29:33 »
Ugye az nem norm??lis, hogy a Wilkinson pamacsomb??l hullik a sz??r a 3. haszn??latn??l? Az els?? k??t alkalommal nem volt semmi problem, most meg legal??bb 10sz??lat szedtem le a pof??mr??l... :S

Egy jó pamacsnál ez nem normális, habár az első pár alkalommal szinte minden pamacs veszt 1-1 szálat. Próbáld meg visszavinni, hátha adnak helyette egy újat. De persze nincs rá garancia, hogy a következő darabnál nem jön elő a probléma.

Előtte azért egy dolgot még megtehetsz: fesűvel a nyéltől indulva finoman fésüld ki a száraz pamacsot. Ezzel a kilazult szálakat eltávolítod belőle. Lehetséges, hogy szegény pamacs egyszerre akarja elengedni az első pár használat során elszabadult szálakat és ezért kötött ki egyszerre az összes az arcodon.

Nem elérhető csudri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #477 Dátum: 2011. Március 12. - 12:38:32 »
Köszi, megpróbálom ezt a fésülést.

Amúgy, hogy kell "karbantartani" egy pamacsot? Én borotválkozás után csak kiöblítem, kirázom belőle a vizet és ennyi. Ja és úgy tárolom, hogy a nyele van lefelé, nincs állványom, kellene?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #478 Dátum: 2011. Március 12. - 12:53:17 »
Ha már megszáradt, nyugodtan tárolhatod "talpon".

Amíg nedves, érdemes szőrrel lefelé lógatni, mert különben a víz befolyhat a nyél és a szőrköteg közé, és hosszú távon megeheti a szőrt/nyelet (persze, kérdés, hogy egy szintetikus sörtéjű, műanyag nyelű pamacsnál ez játszik-e, de jobb megszokni, hogy lógatva szárítod ki...)

Karbantartásra nincs szükség, ha a tárolás, és a használat megfelelő, akkor mást nem kell vele csinálni!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #479 Dátum: 2011. Március 14. - 17:44:38 »
Indíthatnánk rá közös beszerzést  ;)
Komolyra fordítva, tudni, hogy a kínálatban lévők közül melyik készül a régi, és melyik az új szintetikus szálakkal?

Hamarosan kipróbálhatok egyet én is, majd beszámolok róla, hogy tényleg olyan-e, mint Thomas mondja.  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici