Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 509124 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #525 Dátum: 2011. Március 21. - 18:49:23 »
Én ezzel szemezgetek egy ideje:

http://www.shavemac.com/shop/products/Shaving-Brushes/Silver-Tip-Badger/Shaving-Brush-177.html

Régóta szeretnék egy jóltömött pamacsot, a B&B-n jókat írnak erről a márkáról, a simpsons meg nagyon drága.  :)

+1
Én is ezeket nézegetem, és egyre nehezebben győzöm meg magam, hogy mégsem kell nekem ilyen...  ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #526 Dátum: 2011. Március 21. - 18:51:38 »
Én ezzel szemezgetek egy ideje:

http://www.shavemac.com/shop/products/Shaving-Brushes/Silver-Tip-Badger/Shaving-Brush-177.html

Régóta szeretnék egy jóltömött pamacsot, a B&B-n jókat írnak erről a márkáról, a simpsons meg nagyon drága.  :)

+1
Én is ezeket nézegetem, és egyre nehezebben győzöm meg magam, hogy mégsem kell nekem ilyen...  ;)
:sör:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #527 Dátum: 2011. Március 21. - 19:02:50 »
Ha már Shavemac, én ebbe szerettem bele nagyon:



Bár Qka és Fonti is nagyon visszafogott lelkesedéssel fogadták a rajongásomat az extrém flattop forma iránt, nagyon nehezen beszélem le magam róla  :D

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #528 Dátum: 2011. Március 21. - 19:39:39 »
Nekem kimondottan a bulb forma tetszik, de ez így van jól, mindenkinek más a "zsánere" :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #529 Dátum: 2011. Március 21. - 19:54:44 »
Nem tudom, de nekem ez a flattop forma kicsit bizarr.  ;D A Rooney még teljesen rendben van, de...
Használat során nem nyílik még jobban szét?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #530 Dátum: 2011. Március 21. - 20:48:48 »
Nem tudom, de nekem ez a flattop forma kicsit bizarr.  ;D A Rooney még teljesen rendben van, de...
Használat során nem nyílik még jobban szét?

Hát ez használat utáni állapot, száradás után kicsit összeugrik. De igazad van, azt mondják a szélső szálak, mivel nagyon hosszúak rendesen el tudnak terülni. Ilyent a Shavemac alapból nem készít, van nekik sima bulb és a sima fan shape, ami nagyjából olyan, mint a képen a Rooney. Ilyen extrém lapos formát rendelésre készítenek, azt mondják két dologhoz lehet ez az 'ultimate' megoldás: a szappan használatához, mert a teljes felületen vesz fel könnyen szappant és az arconhabosításhoz, mert nagy felületen érintkezik a bőrrel. Hát lehet, hogy túlságosan is nagy felületen...  :-\

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #531 Dátum: 2011. Március 22. - 00:09:06 »
Hát lehet, hogy túlságosan is nagy felületen...  :-\

Ezekkel a spéci formákkal az a baj, hogy a legtöbb pamacs nagyon drága a próbálkozáshoz... A Shavemac meg különösen.

Egyszer, ha nagyon sok pénzem lesz, egy ilyet szeretnék (ha már a Shavemac-nél tartunk):



133 EUR + posta... A feleségem megölne...

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #532 Dátum: 2011. Március 22. - 14:24:44 »
Én ezzel szemezgetek egy ideje:

http://www.shavemac.com/shop/products/Shaving-Brushes/Silver-Tip-Badger/Shaving-Brush-177.html

Régóta szeretnék egy jóltömött pamacsot, a B&B-n jókat írnak erről a márkáról, a simpsons meg nagyon drága.  :)

+1
Én is ezeket nézegetem, és egyre nehezebben győzöm meg magam, hogy mégsem kell nekem ilyen...  ;)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #533 Dátum: 2011. Március 22. - 14:26:15 »
Hát igen! Annak idején a kispadon is ez volt az egyik álompamacs. Az árkategóriájában szerintem verhetetlen!

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #534 Dátum: 2011. Március 23. - 09:31:50 »
Jó, akkor most menjünk el a másik végletbe :D Tiszta viccből (meg kiváncsiságból) elkezdtem biddelni egy Omega 10777 pure bristle pamacsra, hát nem megnyertem?  :crazy: Gyorsan meg is jött, ma reggel kipróbáltam. Jó!  :borz2: Igaz, malacpamaccsal eddig csak egy ultrafos Balea pamacs személyében találkoztam, így nem voltam túl jó véleménnyel, hát mondom, ki kéne próbálni valami normálisat is, és az Omega pure bristle cuccokról eddig csak jót olvastam. Ahogy már mondtam volt, jó ez az ecset. Úgy tűnt nekem, hogy pont ez a tulajdonsága miatt, hogy keményebb a "backbone"-ja, jobban fog működni a szappanokkal. És valóban! Cca fél perc alatt olyan habot vert az Arko szappanból, hogy úgy kellett fölszeletelni és karikkákban fölrakni az arcomra  :fetreng: félre a viccel, örülök, hogy megvettem  :borz2:

Nem elérhető pipe

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #535 Dátum: 2011. Március 29. - 21:56:43 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni vásárlással kapcsolatban. A barátomnak vásárolnék ajándékba egy borotvapamacsot. Mühle, Zenith, Omega érdekelne inkább, mert úgy olvastam itt, hogy ezek között lehet találni azért olcsóbbakat is és mivel eddig még soha nem használt ilyesmit - nem is biztos, hogy megkedveli majd - nem szeretnék egy méregdrágát megvenni elsőre. A kérdésem az, hogy hol vásároljátok ezeket? Csak külföldről lehet megrendelni vagy esetleg Budapesten találok olyan üzletet, ahol ezek beszerezhetőek? Mivel már nincs egész két hetem a beszerzésére, így a rendelés már nem fér bele az időbe. Találok valahol üzletet? Neten csak az ecsetbolt.hu oldalát fedeztem fel, de nem tudom, hogy az ott kapható olcsóbb pamacsok /4500-5600 Ft. közöttieket találtam, ez volt az alsó árkategória/. Egyébként elég érzékeny bőrű, így gondolom azért inkább puhábbat kéne vennem, bár egyáltalán nem értek ehhez.

Köszönöm!

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #536 Dátum: 2011. Március 29. - 22:01:06 »
HJM borz pamacsok a Müllerben kaphatóak, 2000-2500 Ft között van tartóval együtt.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #537 Dátum: 2011. Március 29. - 22:11:13 »
www.ecsetbolt.hu itt is találsz sokfélét
www.extrametal.hu főleg Mühle amacsok lesznek

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #538 Dátum: 2011. Március 30. - 06:44:11 »
Az interneten itt is találsz még:
http://www.zoldbolt.hu/termekek/borotvalkozas ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #539 Dátum: 2011. Március 30. - 07:25:38 »
Üdv Pipe,

én is a Müllert javaslom, ha nincs a közeledben, érdemes a Douglas üzleteit is csekkolni. Én a Douglasban is vettem már borz pamacsot 2000 HuF alatt, és tökéletesen szuperál az is!
(Rá kell kérdezni, mert hajlamosak a drágábbakat ajánlani...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici