Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493902 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #75 Dátum: 2010. Január 12. - 21:53:53 »
Most kaptam egy idősebb kollégámtól Molla pamacsot.Régebbi de nem használt,originál fanyelű,középen fémgyűrűvel,törv.által védett felirattal.Emlékszik még vki ilyenre?Egyébként elég jó.Ha használtatok már ilyet,osszátok meg a tapasztalatokat légyszi.

Esetleg képet kérhetünk? (Ha már ilyen érdekes dolgokra teszel szert... ;D )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #76 Dátum: 2010. Január 13. - 18:38:23 »
No, Gas pengetárs megkért, hogy töltsem fel a Molla pamacsának képét. Íme:


És a hozzá küldött levél:

"Na ez lenne az.Lehetne jobb a kép,de telefonnal csináltam.A fémgyűrűben is Molla felirat van,a fekete nyomtatás a nyélen:Molla törv által védve.Köszi a segítséget.gas"
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #77 Dátum: 2010. Január 13. - 18:59:26 »
Pont ilyet vettem a multkor, csak felirat nélküli változatban. Használatlan állapotú volt, talpán az eredeti bolti ár: 23,80. Ebből itélve a hatvanas évek közepéről való. Nagyon jól használható, nem hullik, csak tul hosszú volt és ezért a tövénél egy 8 mm-es bandázzsal leröviditettem.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #78 Dátum: 2010. Január 13. - 19:29:54 »
longball, ez a vaterás beszerzés volt?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #79 Dátum: 2010. Január 13. - 19:37:50 »
Igen, az. Korábban betettem a linkjét. De a napokban vettem még egyet egy hiányos borotvával együtt...azt még nem kaptam meg. Gondolom a Molla azért jelzett, mert háború előtti, aztán az államositás után lehet, hogy ugyanabban a kisüzemben gyártották tovább, csak márkajelzés nélkül. Egyébként aranyos a Molla márkanév....kicsit sem cseng egybe a Muehle-vel  :D Hiába..ezt sem a kinaiak találták ki...:D

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #80 Dátum: 2010. Január 14. - 17:37:24 »
Mea culpa, mea culpa longball!
Ma mégegyszer nekifutottam, most már a pontos koordináták birtokában és lôn csoda, a kis bót mindig ott árulja a kefetermékeket valóban.
A kedves néni megmutatta mind a három kapható pamacsát. 1500 -ért disznyó, 2700 körül festett disznyó és 6900-ért valódi borz. ...és mind valódi magyar termék!  :) Majd valamelyik nap visszamegyek és jól lefényképezem nektek!
Fonti, erre én is kíváncsi lennék.
Akartam már egy disznósörte pamacsot venni, és ha tetszik a termék, inkább egy magyar kézművest támogatnék a pénzemmel,
mintsem külföldi dolgot vegyek.
Ha már adott a választás lehetősége...
(és lehetne még egy hajkefét is fényképezni?  ::) Páromnak nagyon régóta szeretnék már egy jót venni... )

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #81 Dátum: 2010. Január 14. - 18:48:23 »
Egyébként aranyos a Molla márkanév....kicsit sem cseng egybe a Muehle-vel  :D Hiába..ezt sem a kinaiak találták ki...:D

Boia chi molla?  ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #82 Dátum: 2010. Január 15. - 19:08:16 »
Na akkor a longball barátunk tippje nyomán felderített boltocskában kapható echte ungarische pamacsok:



Balról jobbra 1500 Ft és 2750 Ft a két sertés, a harmadik a borz pedig 6900 Ft.
A tulaj Bélteki Katalin kefekészítô kisiparos, telefonja +36309214350 és a címe: 1056 Fôvám tér 6.

(Ádám neked meg PÜ megy a kérésedre vonatkozóan.)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #83 Dátum: 2010. Január 15. - 19:44:31 »
A középsőt látom, hogy egy BőszEcset termék, sajnos honlapjukon nem találni semmi infót a borotvapamacsokról. A borzszőr az milyen márkanév alatt fut? Nem tudom leolvasni a képről.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #84 Dátum: 2010. Január 15. - 20:02:02 »
Zolio, sajnos átvertek! :( Most, hogy rákérdeztél, utánajártam a márkának és ez a borz egy echte német, méghozzá Marke Golddachs. (Ami a Zöldboltban is kapható -- 8230 Ft-ért.)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #85 Dátum: 2010. Január 15. - 22:07:29 »
Üdv!

Pont ilyen Bösz ecsetet használok, eddig egész használhatónak tűnik, kivéve azt a kis problémát, hogy néha elereszt egy-két szálat.
Ha jól emlékszem(szóval egyáltalán nem biztos) akkor 1500.- körül vettem úgy 6 hónapja.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 15. - 22:12:36 írta s.laszlo »

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #86 Dátum: 2010. Január 15. - 23:11:20 »
És te hol tettél rá szert?

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #87 Dátum: 2010. Január 16. - 00:34:07 »
Az ecsetboltban bukkantam rá.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #88 Dátum: 2010. Január 16. - 05:08:13 »
Hát úrak, nem árt jól körbenézni valóban.

fonti- még az is lehet, hogy itthon gyártják, megjárja németországot, majd visszakerül ide...

A legtöbb diófélénk, vagy pl. mák stb. így kerül a magyar polcra... tiszta röhej, hogy pl. Németországba érdemes kivinni (exporttámogatás) becsomagolni, majd kis ÁFA trükkel visszahozni, majd eladni. Nem olyan rég vettem mákot, amire kb. ez volt ráírva a csomagolására... Albert Pumpkin Gmbh a gyártó a forgalmazó, Origin:Hungary ja és egy ócska mini magyarhang matrica a zacskón... ledöbbentem, de meg kellett vennem, mert csak ez volt polcon.   

Itthon mindenesetre nem láttam még  borztenyészetet, úgyhogy ez jelentheti azt is, hogy vagy pont ezért nincs, vagy pont ezért nem láttam még...  ;D

Mindenesetre ebből a fajtából az ecsetboltban kicsit olcsóbb, de ahogy elnéztem van rengeteg uezzel a márkajelzéssel (matricával)

http://ecsetbolt.hu/termek.php?cikk=view&sr=58&mi=41&meddig=40&gy1=25&keres=


Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #89 Dátum: 2010. Január 16. - 08:54:28 »
Kétségtelen, hogy az Ecsetboltban ebbôl a borzból (is) sokkal nagyobb választék található! Én csak a kérésekre és ígéretemnek megfelelôen megpróbáltam érzékeltetni a Fôvám téri választékot!  :)
Így viszont teljesebb és korrektebb a felhozatal!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici