Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 518271 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #555 Dátum: 2011. Április 24. - 17:41:24 »
Földi, gratulálok!  Nagyon szépek! :borz2:
Hullik? Remélem a múltkori hír csak egyedi eset volt.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #556 Dátum: 2011. Április 24. - 21:10:48 »
Összehasonlító beszámolót légy szíves, ha lesz rá időd! Arcon, tálkában, krémmel, szappannal milyen az egyik-másik, gerincesség, puhaság, szúrás.

Előre is köszönöm(jük)!


New Forest High Mountain + Tubby 2  :borz1:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #557 Dátum: 2011. Április 25. - 18:10:11 »
Összehasonlító beszámolót légy szíves, ha lesz rá időd! Arcon, tálkában, krémmel, szappannal milyen az egyik-másik, gerincesség, puhaság, szúrás.

Rendben, egy kis türelmet kérek, míg a Tubby2 bejáratódik!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #558 Dátum: 2011. Április 26. - 18:59:58 »
Ma én is megkezdtem a Tubby2 bejáratását. Az első tapasztalataim elég jók vele kapcsolatban. Mondjuk a kínai borznak kell még egy pár menet, hogy kevésbé legyen illatos. De hát akkor is nagyon jó az ár-érték arány ennél a szőrmóknál.
A másik (balra) a német Gut-rasiert fórum 2011-es fórumpamacsa a 23 mm-es Shavemac, Finest Badger szőrzettel.



Kép még itt.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #559 Dátum: 2011. Április 26. - 20:02:03 »
Gratulálok!

Ilyen szép dolgokért én is szívesen járnék napjában 2-szer a postára!
Kézzel készített,névre szóló remekmű-respect! :borz1:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #560 Dátum: 2011. Május 03. - 10:34:58 »
Egy spanyol barátom panaszkodott nekem a Shavemac D01-ére, hogy borotvakrémmel nem jó használni neki. Nekem semmi gondom az enyémmel. Talán az lehet az ő baja, hogy mivel ez egy nagyon tömött pamacs, ezért több vizet tud eltüntetni magában mint más ecset Így aztán jobban hígítja a krémet, mint a normál, megszokott pamacsok. Erre jobban ügyelve, kevesebb vízzel esetleg megoldódhatna a gondja. Mi a véleményetek?
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #561 Dátum: 2011. Május 03. - 11:33:51 »
Mi a tünet?

Ha túl vizes a hab, könnyen lehet, hogy segít a víz mennyiségének a csökkentése. Illetve én még azt tapasztaltam, hogy vannak krémek/szappanok, amiket bizonyos pamacsok kevéssé tolerálnak.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #562 Dátum: 2011. Május 03. - 13:20:01 »
Mi a tünet?

Konkrétan nem mondja, csak hogy kényelmetlen, meg hogy nem nagyon szereti borotvakrémmel használni. Hááát ez így valóban elég szubjektív. ...pedig moderátor az istenadta!  ;D
Én csak tippeltem az egyik lehetőségre, de a tiéd is nagyon jó, majd megemlítem neki mind a kettőt.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #563 Dátum: 2011. Május 06. - 14:13:45 »
Nekiálltam a hirhedt lószőr nyelének felújitásához. Ha kész leszek küldök képeket

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #564 Dátum: 2011. Május 07. - 14:47:15 »
Nekem csak annyi tűnt fel eddig hogy a kemény szappanokat nem szeretik a nagyon puha pamacsok, ezen kívül krémekkel sosem volt gondom. Krémmel még sose volt gondom, akármiből ment a habkészítés páradik alkalomra rosszabb esetben. Nekem a T&H Trafalgar szappanjából nem sikerült még habot csinálnom, szerintem túl kemény hozzá nálunk a víz. Majd hozok desztvizet, hátha azzal sikerül.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #565 Dátum: 2011. Május 08. - 23:02:51 »
24 karátos silvertip pamacs. Ár telefonon kérésre. ....nem tőlem!  ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #566 Dátum: 2011. Május 09. - 09:39:40 »
Hát még rusnya is hozzá :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #567 Dátum: 2011. Május 09. - 10:07:50 »
Fonti,

jól láttam, hogy Neked van Semogue pamacsod? (Mintha az egyik képen egy Excelsior felirat mosolygott volna rám...) Ha igen, melyik? És mik a tapasztalataid vele?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #568 Dátum: 2011. Május 09. - 14:10:18 »
Sajnos a tavalyi spanyol fórum-pamacsról lemaradtam, így aztán nincs a repertoáromban Semogue. Idén viszont a valódi spanyol Vie-Longgal kacérkodom. ...egyenlőre még csak ilyen szinten, mert amit kinéztem az 100 eurón felül van.  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #569 Dátum: 2011. Május 09. - 14:24:23 »
Köszi Fonti...

(Bár, a Semogue az nem Spanyol, hanem Portugál... ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici