Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 510385 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #570 Dátum: 2011. Május 09. - 14:55:05 »
(Bár, a Semogue az nem Spanyol, hanem Portugál... ;))

Ezt egy szóval nem állítottam. ...de azért hagy legyen már a spanyol fórumnak portugál pamacsa. Ez olyan mintha az osztrákoknak lenne egy jó pamacsuk és azt netán mi választanánk fórum pamacsnak. Ne csak a sorok között olvass!  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #571 Dátum: 2011. Május 09. - 15:02:52 »
Asszem elmegyek aludni... Ez ma nem az én napom... :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #572 Dátum: 2011. Május 10. - 08:45:04 »
Urak!

A USD/HUF kereszt alakulasara tekintettel vannak valami borz pamacsot, de a csaladi koltsegvetes egyensulya erdekeben valami gazdasagos kiszerelesben gondolkodom.
Tudnatok javasolni egy kedvezo ar/ertek aranyu tipust? (Ebayes link tokeles).

Koszonom,

Zoli
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #573 Dátum: 2011. Május 10. - 08:48:08 »
Urak!
A USD/HUF kereszt alakulasara tekintettel vannak valami borz pamacsot, de a csaladi koltsegvetes egyensulya erdekeben valami gazdasagos kiszerelesben gondolkodom.
Tudnatok javasolni egy kedvezo ar/ertek aranyu tipust? (Ebayes link tokeles).
Koszonom,
Zoli

Keret? (Mármint a rááldozandó összeg... ;))

Mer' ugye van 10 USD-ért is, meg 100-ért is...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #574 Dátum: 2011. Május 10. - 09:08:33 »
Ez engem is érdekelne, Arszabbal ép közös beszerzésen gondolkozunk, valami kinai vagy taiwani vagy hongkongi borz

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #575 Dátum: 2011. Május 10. - 09:15:19 »
Mit szólsz hozzá? http://cgi.ebay.com/OMEGA-pure-badger-shaving-brush-63167-/130282729003?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D9046647649836578491

Urak!

A USD/HUF kereszt alakulasara tekintettel vannak valami borz pamacsot, de a csaladi koltsegvetes egyensulya erdekeben valami gazdasagos kiszerelesben gondolkodom.
Tudnatok javasolni egy kedvezo ar/ertek aranyu tipust? (Ebayes link tokeles).

Koszonom,

Zoli

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #576 Dátum: 2011. Május 10. - 09:40:06 »
Vie-Long beszerzési forrásra van tippje valakinek? Ha van, kérem, ossza meg velem!
Én egy ámerikai oldalt találtam eddig...de nem szállítanak Magyarországra.
A fanyelű Professional pamacs család érdekelne.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #577 Dátum: 2011. Május 10. - 09:48:50 »
Urak!
A USD/HUF kereszt alakulasara tekintettel vannak valami borz pamacsot, de a csaladi koltsegvetes egyensulya erdekeben valami gazdasagos kiszerelesben gondolkodom.
Tudnatok javasolni egy kedvezo ar/ertek aranyu tipust? (Ebayes link tokeles).
Koszonom,
Zoli

Keret? (Mármint a rááldozandó összeg... ;))

Mer' ugye van 10 USD-ért is, meg 100-ért is...

Ahogy mondani szokas, minel olcsobban minel jobbat 8-)
30 dodonal tobbet most nem koltenek, mert csunyan fognak ramnezni otthon... Par nappal ezelott vettem egy 1951-es Super Speedet...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #578 Dátum: 2011. Május 10. - 09:50:40 »
Mit szólsz hozzá? http://cgi.ebay.com/OMEGA-pure-badger-shaving-brush-63167-/130282729003?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D9046647649836578491



Lengyel kollegatol mar vasaroltam sima sorte omegat. Nagyon elegedett vagyok vele.
Az elado meg isten. Ajanlott level. Pontos. Gyors.
Meg az is lehet, hogy ez lesz.

Valaki nem akar belepni a csomagba, a postakoltseg optimalizalasa erdekeben?

A kinai borzok mennyire "gazosak"?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #579 Dátum: 2011. Május 10. - 10:15:57 »
@ Toz: A kínai, az kínai...  :P Ki lehet fogni olcsón jót, meg drágán rosszat is. Egyébként a borzszőrök nagy része Kínából jön, ha jók az infóim... Sőt, ebayen lehet venni csak szőrköteget is, az is kínai...

@ mindenki: Mit szólnátok mondjuk egy Semogue közös rendeléshez?

Itt lehet nézelődni, ha van érdeklődés, szívesen lelevelezem a dolgokat...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #580 Dátum: 2011. Május 10. - 10:30:03 »
Valaki nem akar belepni a csomagba, a postakoltseg optimalizalasa erdekeben?
Valaki magyarázza már el, hogy EU-n belül hogy alakul a vám/adó viszony. Mert egyszer látok feltüntetve adót, másszor nem, cserébe gondolom nem kell vám. (Lévén EU)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #581 Dátum: 2011. Május 10. - 10:40:51 »
Valaki nem akar belepni a csomagba, a postakoltseg optimalizalasa erdekeben?
Valaki magyarázza már el, hogy EU-n belül hogy alakul a vám/adó viszony. Mert egyszer látok feltüntetve adót, másszor nem, cserébe gondolom nem kell vám. (Lévén EU)

Boltok, webshopok topicban megosztom a tapasztalataimat.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #582 Dátum: 2011. Május 10. - 22:31:14 »
Hm: http://www.dealextreme.com/p/smooth-shave-and-rich-lather-shaving-brush-5-pack-46369 (Egyébként rendeltem már tőlük, megjön a cucc...)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #583 Dátum: 2011. Május 10. - 23:02:17 »
Cotag mester, ne hagyj kétségek között, kérlek oszd meg a New Forest tapasztalatokat.

Kösz!  :borz1:

Összehasonlító beszámolót légy szíves, ha lesz rá időd! Arcon, tálkában, krémmel, szappannal milyen az egyik-másik, gerincesség, puhaság, szúrás.

Rendben, egy kis türelmet kérek, míg a Tubby2 bejáratódik!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #584 Dátum: 2011. Május 11. - 08:01:37 »
Cotag mester, ne hagyj kétségek között, kérlek oszd meg a New Forest tapasztalatokat.
Kösz!  :borz1:

Sic -

köszönöm, bár ez így erős túlzás  :) Bocsánat, hogy csak most referálok. Az elmúlt hetekben kizárólag a Tubby2-őt használtam, így már van elég tapasztalatom vele és szépen be is járódott.

Míg nálam a High Mountain a kezdetegben alig, a Tubby2 meglehetősen sok szőrt veszített, de ahogy látom ez csak szerencse kérdése, van akinél ez fordítva történt. Pár alkalom után a T2-nél is elmúlt a jelenség. Bár felületesen szemlélve a két pamacs mérete hasonló, ha a T2-t bele akarod tenni egy tartóba rögtön kiderül, hogy jóval nagyobb átmérőjű a köteg, mert nincs tartó, amibe beleférne, tehát jóval nagyobb mennyiség borzszőrt tartalmaz. A két pamacs tömöttsége szerintem hasonló, mindegyik elég tömött, de nincs túltömve, ami nehezítheti a habosítást. Bár én elsősorban arcon habozok, megkockáztatom, hogy mindkét pamacs tökéletesen alkalmas a tálkában habosításra. A Hight Mountain is arcon használtam, és tökéltesen működött, de a a lágyabb gerinc miatt inkább ecsetelő, mint körkörös mozdulatokkal. A T2 ugyanakkor mindkét módon tökéletesen működik. Mindkettő könnyedén készít hatalmas habmennyiséget. A High Mountain gerince kicsit lágyabb, de messze nem annyira 'floppy' mint pl. a Kent Bk4, cserébe a szálvégek olyan puhák, hogy alig érezni at arcon, egyáltalán nem bök, karcol, igazi luxus érzés. A T2 gerince jóval erősebb, egyáltalán nem hagyja el magát, de egy picit jobban árezni az arcon, bár ez sokat változott a járatás alatt. Jellegéből adódóan a T2-vel könnyebb a szappanon dolgozni, könnyebben vesz fel a keményebb szappanokból is, nem mintha ez lehetetlen feladat lenne a High Mountainnak.

Összefoglalva azt mondanám, hogy mindkettő jóval az árán felül teljesít, egész kiváló mindegyik a maga módján. Ha valaki kizárólag tálkában habosít és elsősorban krémet, és luxus puhasáhot szeretne az arácn érezni, akkor a High Mountain a befutó. Arcon habosításhoz és/vagy szappanokhoz a Tubby2 egy univerzálisabb pamacs. Remélem segítettem.  :borz1:

Többiek majd kiegészítik a tapasztalataimat, remélhetőleg Bgakos és Fonti is hozzászól majd  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici