Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493788 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #585 Dátum: 2011. Május 11. - 08:47:55 »
Cotag kimerítő elemzését csak alátámasztani tudom Tubby 2 részről, azzal az aprósággal, hogy én a szerencsések közé tartozom, akiknek egy szál szőrt sem hullajtott.  :)  A másik egy tipp tartó ügyben, ugyanis a nagy KENT 12-es kapható nagyobb fajta Kent állvány tökéletesen jó hozzá. Ilyenben lakik a Chubby 2-őm is. (Kár, hogy az árába már nem fér bele az öntapadó "szerkezet".)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #586 Dátum: 2011. Május 11. - 10:38:45 »
Jó olvasni, hogy nincsenek nagy gikszerek ezekkel a pamacsokkal, és az ára pedig nagyon is kedvező ehhez a minőséghez!
Én ha eljutok anyagilag oda, akkor valószínűleg a Tubby 1-et választom majd. Kicsi arcom van, kicsi pamacs kell hozzá (nem szeretem, ha még a fülem teteje is habos :D), arcon szeretek habosítani, és általában szappant használok. 8)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #587 Dátum: 2011. Május 11. - 10:44:47 »
Fonti: és egy Tubby 2 vs. Shavemac összehasonlításban milyen tapasztalataid vannak? (Mondjuk az áruk nem összevethető... Ez a különbség vajon visszaköszön-e a minőségükben is?)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #588 Dátum: 2011. Május 11. - 11:02:20 »
Cotag és Fonti leírásához nem sokat tudok hozzátenni, High Mountain 2221 is kezdi abbahagyni a szőrvesztést, Tubby 2 eddig 4 használaton van túl, eddig 1 szálat sem vesztett  :borz2:
2221 -et tálkában habosításhoz használom, T2-őt arcon habosításra vettem.
Mindkettővel óriási habot lehet csinálni, viszont a T2-höz tartót tényleg farigcsálnom kellett hozzá.
Bátran javaslom a megvételüket, ha belefér a keretbe.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #589 Dátum: 2011. Május 11. - 11:27:30 »
Én is a Tubby 1 felé tendálok, nem is a sörteköteg mérete, hanem a T2 irgalmatlanul nagy nyele miatt. Komolyan mondom, a török pamacs legvastagabb pontján is kismiska hozzá képest. Kicsit olyan (legalábbis a fehér nyél), mint egy biliárdgolyóról csak a hengerformához szükséges anyagot esztergálták volna le. :)

Jó olvasni, hogy nincsenek nagy gikszerek ezekkel a pamacsokkal, és az ára pedig nagyon is kedvező ehhez a minőséghez!
Én ha eljutok anyagilag oda, akkor valószínűleg a Tubby 1-et választom majd. Kicsi arcom van, kicsi pamacs kell hozzá (nem szeretem, ha még a fülem teteje is habos :D), arcon szeretek habosítani, és általában szappant használok. 8)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #590 Dátum: 2011. Május 11. - 19:38:35 »
Én is a Tubby 1 felé tendálok, nem is a sörteköteg mérete, hanem a T2 irgalmatlanul nagy nyele miatt. Komolyan mondom, a török pamacs legvastagabb pontján is kismiska hozzá képest. Kicsit olyan (legalábbis a fehér nyél), mint egy biliárdgolyóról csak a hengerformához szükséges anyagot esztergálták volna le. :)

Igen, valóban elég nagy a nyél átmérője engem is meglepett, de valahogy használat során teljesen jó, egyáltalán nem zavar. A feje pedig nem nyílik szét annyira ezeknek a twoband badgereknek, így nem az a mindenfele maszatolós fajta. Persze ettől még a Tubby1 is simán elég lehet.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #591 Dátum: 2011. Május 11. - 19:55:10 »
Cotag, először is köszönöm a beszámolót. Mivel a krémeket igyekszem Barbonra (és majd ha lesz, fehér tégelyes Proraso-ra) redukálni, ezért a Tubby és a Chunky maradt a kosárban, amiből most a Tubby tűnik győztesnek, bár útban van fórumos kollégának egy Chunky is, majd jól megfogdosom, és meglátjuk.

Még egy kérdés: Mit jelent a Two Band?

Én is a Tubby 1 felé tendálok, nem is a sörteköteg mérete, hanem a T2 irgalmatlanul nagy nyele miatt. Komolyan mondom, a török pamacs legvastagabb pontján is kismiska hozzá képest. Kicsit olyan (legalábbis a fehér nyél), mint egy biliárdgolyóról csak a hengerformához szükséges anyagot esztergálták volna le. :)

Igen, valóban elég nagy a nyél átmérője engem is meglepett, de valahogy használat során teljesen jó, egyáltalán nem zavar. A feje pedig nem nyílik szét annyira ezeknek a twoband badgereknek, így nem az a mindenfele maszatolós fajta. Persze ettől még a Tubby1 is simán elég lehet.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #592 Dátum: 2011. Május 11. - 21:04:54 »
Fonti: és egy Tubby 2 vs. Shavemac összehasonlításban milyen tapasztalataid vannak? (Mondjuk az áruk nem összevethető... Ez a különbség vajon visszaköszön-e a minőségükben is?)

Attól függ melyik Shavemac-kel hasonlítjuk össze. A Tubby2 26 mm-es. A 23 mm-es német portál-pamacs Finest Badger Shavemac jobban hasonlít minőségre a Tubbymra, természetesen a méret figyelembe vételével. A D01 (24 mm) Extra Silver Tip 2 Band Version Shavemac viszont egy sokkal töményebb, gerincesebb pamacs, s nyilván minőségben is veri a Tubbykat. Méretben nem túl nagy a különbség, mégis a tömöttség miatt a D01 Shavemac dúsabbnak hat. Végül is természetesen az utóbbi minősége mindenképpen egy csúcs termék és így az ára ezzel összhangban van és jobb is érezhetően, míg a másik, a Finest Badgerhez képest a Tubby minőségben hasonló érzetet kelt.

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #593 Dátum: 2011. Május 11. - 21:16:44 »
Még egy kérdés: Mit jelent a Two Band?

Fogalmam sincs, de nagyon magabiztosan tudom leírni  ;D

Szóval kicsit zűrös a dolog, a színéből lehet látni, hogy two band és általában erősebb gerincű, de puha végű pamacsok, leginkább szappanhoz ajánlottak. A legtöbb nagy gyártónak van ilyen, de időről-időre mintha eltűnnének a kínálatból. Fido ezt írja róla:

http://fidosshavingblog.blogspot.com/2010/07/two-band-badger-hair.html

Valaki, aki talán jobban utánajárt majd kijavít.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #594 Dátum: 2011. Május 11. - 22:06:45 »
Kösz, hogy leírtátok ezeket a tapasztalatokat, szerintem sokunknak hasznos volt!

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #595 Dátum: 2011. Május 12. - 07:48:03 »
Sajnos az én pamacsom eddig nem jött meg!  Mármint a Simpson Classic CL2. A West Coast Shaving-től rendeltem (már máskor is vettem tőlük, minden OK volt), április 26-án postázták. A track nem sok infót mutat, a postán nem hallottak róla. Szerintetek van arra esély, hogy a vámosok ülnek rajta?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #596 Dátum: 2011. Május 12. - 08:34:19 »
Vie-Long beszerzési forrásra van tippje valakinek? Ha van, kérem, ossza meg velem!
Én egy ámerikai oldalt találtam eddig...de nem szállítanak Magyarországra.
A fanyelű Professional pamacs család érdekelne.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #597 Dátum: 2011. Május 12. - 10:26:23 »
Ezt nézted?

http://www.bullgooseshaving.net/vishbr.html

Vie-Long beszerzési forrásra van tippje valakinek? Ha van, kérem, ossza meg velem!
Én egy ámerikai oldalt találtam eddig...de nem szállítanak Magyarországra.
A fanyelű Professional pamacs család érdekelne.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #598 Dátum: 2011. Május 12. - 10:58:42 »
Ezt nézted?

http://www.bullgooseshaving.net/vishbr.html
Hát ez az, erről van szó! Az egyetlen H betűs ország, ahová szállítanak, az Hong Kong  :(

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #599 Dátum: 2011. Május 12. - 11:12:55 »
Esetleg meg lehetne próbálni felvenni a kapcsolatot közvetlenül a gyártóval... Egy próbát megér. (És vannak illatszereik is, hátha összejön egy közös rendelésnyi cucc...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici