Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493730 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #705 Dátum: 2011. Május 27. - 08:50:15 »
Kedevs mry314

Gratulálok az új szerzeményedhez.
Nagyon tetszik a nyele. Gondolom a lószőr szaga sem nem olyan markánsan "pusztai" mint a töröké.
Várjuk tapasztalataidat.

Üdv.
T.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #706 Dátum: 2011. Május 27. - 08:56:42 »
Nagyon tetszik a nyele. Gondolom a lószőr szaga sem nem olyan markánsan "pusztai" mint a töröké.
Ha ugyanolyan lószőr van benne, mint a Prof. No2-ben (márpedig miért is ne lenne ugyanolyan, hisz ua. a cég) akkor de! Akkor ugyanolyan "pusztai" mint a török.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #707 Dátum: 2011. Május 27. - 09:11:51 »
Nagyon tetszik a nyele. Gondolom a lószőr szaga sem nem olyan markánsan "pusztai" mint a töröké.
Ha ugyanolyan lószőr van benne, mint a Prof. No2-ben (márpedig miért is ne lenne ugyanolyan, hisz ua. a cég) akkor de! Akkor ugyanolyan "pusztai" mint a török.

Cáfolom! Azt nem tudom, hogy a szőr ugyanaz-e benne (mint a Prof.-ban), de lényegesen barátibb a szaga, mint a töröknek (inkább enyhe vegyszer szagot véltem felfedezni, mint átható istálló szagot)!
Továbbá, ami elsőre feltűnt, hogy sokkal gerincesebb, mint a török. Persze tömöttebb is, illetve hosszabbak a szálak.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #708 Dátum: 2011. Május 27. - 09:22:53 »
Víz érte már? A Prof. No2. szárazon nekem is olyasmi szagú volt, mint amit leírtál a tiedről...majd jött a víz... :borz1:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #709 Dátum: 2011. Május 27. - 09:26:12 »
Ez érdekes, a Vie-Long-ra többen azt írták, hogy nem gerinces, a török pedig szerintem kifejezetten erős.

Továbbá, ami elsőre feltűnt, hogy sokkal gerincesebb, mint a török. Persze tömöttebb is, illetve hosszabbak a szálak.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #710 Dátum: 2011. Május 27. - 09:32:14 »
Víz érte már? A Prof. No2. szárazon nekem is olyasmi szagú volt, mint amit leírtál a tiedről...majd jött a víz... :borz1:

Még nem, de ezek után kíváncsi lettem... Majd délután, ha hazaértem, bedobom egy tál vízbe... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #711 Dátum: 2011. Május 27. - 09:33:13 »
Ez érdekes, a Vie-Long-ra többen azt írták, hogy nem gerinces, a török pedig szerintem kifejezetten erős.

Továbbá, ami elsőre feltűnt, hogy sokkal gerincesebb, mint a török. Persze tömöttebb is, illetve hosszabbak a szálak.

Kéretik figyelembe venni, hogy az első benyomás száraz pamacsra vonatkozik! ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #712 Dátum: 2011. Május 27. - 09:42:02 »
Ez érdekes, a Vie-Long-ra többen azt írták, hogy nem gerinces, a török pedig szerintem kifejezetten erős.

Én a Vie-Long 16510 silvertip borzára utaltam ilyesmivel, de a malac állat nyilván gerincesebb általában.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #713 Dátum: 2011. Május 27. - 09:49:54 »
Nem ló?

Ez érdekes, a Vie-Long-ra többen azt írták, hogy nem gerinces, a török pedig szerintem kifejezetten erős.

Én a Vie-Long 16510 silvertip borzára utaltam ilyesmivel, de a malac állat nyilván gerincesebb általában.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #715 Dátum: 2011. Május 27. - 09:54:52 »
Sic,

ha arra gondoltál, amit én vettem, az biza lóból van! Ezért is vettem meg, mert kíváncsi vagyok, hogy egy minőségi paci hogy "nyerít"... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #716 Dátum: 2011. Május 27. - 10:07:33 »
Fonti, én sem a Tiédre gondoltam (ami egyértelműen borz), hogy ló; hanem a malacra, a mit írtál

Úgy emlékeztem, hogy FBP, Jrabi és Mry314 pamacsa ló, de lehet, hogy tévedtem.

Ez érdekes, a Vie-Long-ra többen azt írták, hogy nem gerinces, a török pedig szerintem kifejezetten erős.

Én a Vie-Long 16510 silvertip borzára utaltam ilyesmivel, de a malac állat nyilván gerincesebb általában.

Nem. Borzika:

http://www.giftsandcare.com/en/catalog/gifts-for-him/67-silvertip-badger-shaving-brush.html
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #717 Dátum: 2011. Május 27. - 10:28:19 »
Fonti, én sem a Tiédre gondoltam (ami egyértelműen borz), hogy ló; hanem a malacra, a mit írtál

Úgy emlékeztem, hogy FBP, Jrabi és Mry314 pamacsa ló, de lehet, hogy tévedtem.
Jelentem az enyém (Prof. No2.) ló (meg egy kis fa, meg egy kis fém...és némi ragasztó)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #718 Dátum: 2011. Május 27. - 10:32:59 »
Víz érte már? A Prof. No2. szárazon nekem is olyasmi szagú volt, mint amit leírtál a tiedről...majd jött a víz... :borz1:

Még nem, de ezek után kíváncsi lettem... Majd délután, ha hazaértem, bedobom egy tál vízbe... ;)

Ajajj... :) A török legenda is nagyon sunyi volt szárazon, már-már bizakodóvá tette az embert. Aztán vizesen elszabadult a ménes...  :evil:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #719 Dátum: 2011. Május 27. - 14:38:49 »
Az enyém szintén Prof. No.2 (szintén lovacska), és továbbra is megerősíteném FBP által leírtakat. A gerincesség kérdésében én személy szerint gyenge osztályzatot adnék. Sőt, ha most kellene választani inkább a Seamogue2000 mellett döntenék. Ráadásul ez a típusú Vie-Long kissé szúr is, pedig egyáltalán nem tartom magamat finnyásnak. Ami viszont mellette szól, hogy hihetetlenül jó a habképzése. Erre bizony én kiválót adnék a Vie-Longnak.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici