Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 506625 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #720 Dátum: 2011. Május 27. - 14:57:30 »
Az enyém szintén Prof. No.2 (szintén lovacska), és továbbra is megerősíteném FBP által leírtakat. A gerincesség kérdésében én személy szerint gyenge osztályzatot adnék. Sőt, ha most kellene választani inkább a Seamogue2000 mellett döntenék. Ráadásul ez a típusú Vie-Long kissé szúr is, pedig egyáltalán nem tartom magamat finnyásnak. Ami viszont mellette szól, hogy hihetetlenül jó a habképzése. Erre bizony én kiválót adnék a Vie-Longnak.
Így igaz! A szúróssága nem vészes, de tény, hogy szúrósabb a borzszőrnél  :borz2:
A szaga már egy pihenő ménesé...gyakorlatilag a Scodioli féle kenőcsös kezeléssel megszűnt a lószag.
Összességében nekem nem váltotta be a várakozásokat, bár a habképzése tényleg jó...lehet, hogy megy az Elad topicba.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #721 Dátum: 2011. Május 27. - 15:15:52 »
FBP,
Jenessanyi játszik a gondolattal, hogy a sógorának vesz egyet.

Csak úgy mondom.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 31. - 13:54:42 írta Toportyan »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #722 Dátum: 2011. Május 27. - 15:22:52 »
FBP,
Jenessanyi játszik a bondoltaatl, hogy a sógorának vesz egyet.

Csak úgy mondom.
Egy törököt...de ez is jó lehet neki  :sör:

"Tük münköt, vagy münk tüktököt???"

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #723 Dátum: 2011. Május 30. - 07:10:05 »
No, én is teszteltem a Vie-Longot. Nálam a ménesszag nem olyan penetráns, mint a töröké!

Gerincesség tekintetében igazatok vagyon. Nem olyan gerinces, mint a török, én valahova az olcsó borzok fölé helyezném. Összességében egy kellemes darab. Én biztosan megtartom...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #724 Dátum: 2011. Május 30. - 11:21:57 »
No, én is teszteltem a Vie-Longot. Nálam a ménesszag nem olyan penetráns, mint a töröké!

Gerincesség tekintetében igazatok vagyon. Nem olyan gerinces, mint a török, én valahova az olcsó borzok fölé helyezném. Összességében egy kellemes darab. Én biztosan megtartom...
Egy okból marad meg nálam: a Lóxitán szappanból ezzel a pamaccsal képes vagyok normális, használható habot előállítani...meg amúgy is, mindenféle más habnak való alapanyagból (akár szappan, akár krém) jobb habot ver, mint bármelyik más pamacsom.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #725 Dátum: 2011. Május 30. - 11:23:28 »
mindenféle más habnak való alapanyagból (akár szappan, akár krém) jobb habot ver, mint bármelyik más pamacsom.
+1  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #726 Dátum: 2011. Május 30. - 11:55:08 »
A habképzés vizsgálata az elsődleges teszten nálam irreleváns volt, mivel figaróból készült a hab, azt meg legalább olyan nehéz elrontani, mint a barbont...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #727 Dátum: 2011. Június 04. - 11:25:10 »
Mostanra a Vie-Long lószőr pamacs többszöri használatán túl vagyok és azt kell mondanom, hogy egyre inkább kezdek a sertésről lószőr pártiba átváltani. A korábban többek által is leírt negatívumok mellett a habképzése egyszerűen zseniális, ez a korábbi kijelentésem kezd megváltozni... ;)

Ma már lehet, hogy ismét a Vie-Long mellett döntenék...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #728 Dátum: 2011. Június 07. - 11:37:23 »
Életem első, minőséges(nek tűnő) borzpamacsa, most érkezett Kínából. Tegnap kipróbáltam - értem már a felhajtást a jó borz körül, bár ez a puhaságmánia elég férfiatlan szerintem  :evil: Hajrá disznók!
Persze a bal oldali Vulfix 404 gerincessége is nagyon tetszene, ha nem lenne olyan kicsike.

Szóval menten mondanék rá egy recommendedet, ha nem ez lenne az első finest badgerem...

Íme:

« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 17:04:02 írta Rotbart »

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #729 Dátum: 2011. Június 07. - 20:27:34 »
Akkor én is szeretnék Salmo után reflektálni az Omega "pure badger" pamacsra.



Maga a pamacs borz, egy aranyos átlátszó-fekete műanyag nyélbe öntve. A kidolgozás tetszik, semmi extra, funkcionálisan jól használható. A szőrösebbik része sokkal jobban tömött mint az ecsetboltos Marke Golddachsom. (Mivel az a másik borzom, így csak ahhoz tudom hasonlítani...) Habkeverése kicsivel a MG alatt marad (persze annak fénykorához mérem, mikor még volt valamennyi tömöttsége), de még mindig mérföldekkel a Zenith disznóm előtt jár. A pamacs szépen kinyílt, korrekt, nekem ennél nagyobb méret nem kell. 2 borotválkozás alatt egyetlen szőr-szálat vesztett.
Negatív: rászoktam az arcon habosításra (jobb az arcomnak, kevesebb irritáció), és a 3. kör előtt, már iszonyúan szúr. Ilyet a sokkal-sokkal gerincesebb Zenithnél sem tapasztalatam, a MG-nél meg pláne nem. Egyelőre még nem tudom, hogy ezzel mit lehetne tenni, hiszen nem a penge okozza már a fő irritációt, hanem a pamacs. Kicsit olyan, mintha súrolóval habosítanék...

Összességében 10/6, ami felmegy simán 10/8-ra, ha megszokom a szúrását. Árban 6000 Ft alatt maradtam, postaköltséggel együtt, beszerzési lehetősége imhol van: http://cgi.ebay.com/OMEGA-pure-badger-shaving-brush-63167-/130487618931?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item1e61ab0d73

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #730 Dátum: 2011. Június 07. - 20:42:38 »
New Forest a Te barátod  :borz2:

Írj Fido-nak, hátha van még optikai hibás Tubby-ja elfekvőben, nekem is adott olyan pamacsot, ami nem volt fönt a weboldalán.

Akkor én is szeretnék Salmo után reflektálni az Omega "pure badger" pamacsra.



Maga a pamacs borz, egy aranyos átlátszó-fekete műanyag nyélbe öntve. A kidolgozás tetszik, semmi extra, funkcionálisan jól használható. A szőrösebbik része sokkal jobban tömött mint az ecsetboltos Marke Golddachsom. (Mivel az a másik borzom, így csak ahhoz tudom hasonlítani...) Habkeverése kicsivel a MG alatt marad (persze annak fénykorához mérem, mikor még volt valamennyi tömöttsége), de még mindig mérföldekkel a Zenith disznóm előtt jár. A pamacs szépen kinyílt, korrekt, nekem ennél nagyobb méret nem kell. 2 borotválkozás alatt egyetlen szőr-szálat vesztett.
Negatív: rászoktam az arcon habosításra (jobb az arcomnak, kevesebb irritáció), és a 3. kör előtt, már iszonyúan szúr. Ilyet a sokkal-sokkal gerincesebb Zenithnél sem tapasztalatam, a MG-nél meg pláne nem. Egyelőre még nem tudom, hogy ezzel mit lehetne tenni, hiszen nem a penge okozza már a fő irritációt, hanem a pamacs. Kicsit olyan, mintha súrolóval habosítanék...

Összességében 10/6, ami felmegy simán 10/8-ra, ha megszokom a szúrását. Árban 6000 Ft alatt maradtam, postaköltséggel együtt, beszerzési lehetősége imhol van: http://cgi.ebay.com/OMEGA-pure-badger-shaving-brush-63167-/130487618931?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item1e61ab0d73
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #731 Dátum: 2011. Június 07. - 20:49:46 »
Mr. Szódás, köszönöm. Már tervbe van véve... :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #732 Dátum: 2011. Június 07. - 21:08:43 »
Nekem a Müller-es hjm volt hasonló, csak az engem időnként (Tech fej használatával) már a második körben szúrt.  No, az NFB Tubby1 "másik tál tészta" :), gerinces, tömött, de mégis olyan puha végű, hogy az elképesztő. A Tubby2 ugyanez, csak homlokzati festőkorong méretben  :fetreng:

Akkor én is szeretnék Salmo után reflektálni az Omega "pure badger" pamacsra.

Negatív: rászoktam az arcon habosításra (jobb az arcomnak, kevesebb irritáció), és a 3. kör előtt, már iszonyúan szúr. Ilyet a sokkal-sokkal gerincesebb Zenithnél sem tapasztalatam, a MG-nél meg pláne nem. Egyelőre még nem tudom, hogy ezzel mit lehetne tenni, hiszen nem a penge okozza már a fő irritációt, hanem a pamacs. Kicsit olyan, mintha súrolóval habosítanék...

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #733 Dátum: 2011. Június 07. - 21:31:30 »
Mar csak 20 nap es hasznalatba vehetem a T2met. Meg par ilyen hsz es kenytelen leszek elobb szuletni :-)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #734 Dátum: 2011. Június 08. - 09:42:09 »
Életem első, minőséges(nek tűnő) borzpamacsa, most érkezett Kínából. Tegnap kipróbáltam - értem már a felhajtást a jó borz körül, bár ez a puhaságmánia elég férfiatlan szerintem  :evil: Hajrá disznók!
Persze a bal oldali Vulfix 404 gerincessége is nagyon tetszene, ha nem lenne olyan kicsike.

Szóval menten mondanék rá egy recommendedet, ha nem ez lenne az első finest badgerem...

Íme:



be tudnád linkelni honnan vetted?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici