Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493769 alkalommal)

Gabesz

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #780 Dátum: 2011. Június 17. - 22:02:08 »
ON

Balról a második igazán jó útipamacs lehetne, tetszik.

Off

Az Arch-ot eddig nem mertem kipróbálni, bár egyre többen pezsegnek magyarul is rajta, így talán egyszer nekiveselkedek.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #781 Dátum: 2011. Június 18. - 06:28:30 »
off: linuxolsz? :)
Én most kattantam rá a felújítás témára. Ezeket meg is nyertem az ebayen:

Megpróbálkozom én is a felújításukkal... ;)


Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #782 Dátum: 2011. Június 18. - 14:10:36 »
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #783 Dátum: 2011. Június 18. - 14:16:06 »
ON

Balról a második igazán jó útipamacs lehetne, tetszik.

Off

Az Arch-ot eddig nem mertem kipróbálni, bár egyre többen pezsegnek magyarul is rajta, így talán egyszer nekiveselkedek.
Köszi Gabesz! Nekem is nagyon tetszenek.
Arch Linux csak elsőre tűnik félelmetesnek, a Beginner's Guide alapján elsőre be tudod lőni, utána pedig elkezded megérteni, hogyan is működik a linux.  ;) (mármint ha Te is autodidakta módon tanulod, mint én)

Ui: a rolling release disztribúciónak is megvannak azért a hátrányai, viszont működővé tettem egy P1 -es, 32 MB RAM-mal rendelkező gépet, úgy, hogy jelenleg is a legfrissebb csomagok vannak rajta. Még a grafikai megjelenítés sebessége is átlagos maradt!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 18. - 14:28:22 írta jrabi »
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #784 Dátum: 2011. Június 22. - 13:14:13 »
Müller és ecsetbolt, ha jól emlékszem, Müllerben 3.000 alatt volt, jó vétel. Megfontolandó mondjuk az utóbbi időben sokat emlegetett kínai silvertip borzok postával 6.000-res ára. Ha kezdő lennék, most ez utóbbit választanám, de nekme érzékeny a bőröm, engem a müllere-es hjm pl szúrt 2. körben, és nemrég írta valaki, hogy a Victoria is hasonló.

Kösz a figyelemfelhívást, ránéztem a kínais linkre, és nagyon csábító... :o Már-már gyanúsan olcsók, pl. 13 dolcsi egy super badgerért - ha tényleg az - úgy vettem észre, itt nyugaton már a vicc kategória.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #785 Dátum: 2011. Június 22. - 13:21:51 »
Igen, ugyanakkor ha belegondolsz, hogy mennyi pénzből rizsből élnek ott emberek, még bőven árrés is van rajta.

Én megmondom őszintén, inkább vennék tőlük finest vagy silvertip badgert, mert még az is nagyon olcsó az angol v. német pamacsokhoz képest.

Müller és ecsetbolt, ha jól emlékszem, Müllerben 3.000 alatt volt, jó vétel. Megfontolandó mondjuk az utóbbi időben sokat emlegetett kínai silvertip borzok postával 6.000-res ára. Ha kezdő lennék, most ez utóbbit választanám, de nekme érzékeny a bőröm, engem a müllere-es hjm pl szúrt 2. körben, és nemrég írta valaki, hogy a Victoria is hasonló.

Kösz a figyelemfelhívást, ránéztem a kínais linkre, és nagyon csábító... :o Már-már gyanúsan olcsók, pl. 13 dolcsi egy super badgerért - ha tényleg az - úgy vettem észre, itt nyugaton már a vicc kategória.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #786 Dátum: 2011. Június 22. - 14:08:25 »
A Frank Shaving pamacsokból a Finest verzió nagyon korrekt árból jön meg postával együtt az ebayről, és csak jót hallottam róla. Sokan írták hogy az 50-100$-os pamacsok se igazán tudnak többet, legfeljebb más érzés használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #788 Dátum: 2011. Június 23. - 12:07:50 »
Igen, csak nem a silvertipet kell venni mert az sz@r, a finest sokkal jobb állítólag, és olcsóbb is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #789 Dátum: 2011. Június 23. - 12:38:57 »
Sanyi!
Nem emlékszem, hogy írtad-e, de megérkezett már a Whipped Dog silvertip? Ha igen, milyennek tűnik tapintásra (emlékezetem szerint azt írtad, a nyele csak később készül hozzá)?

Köszi!
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #790 Dátum: 2011. Június 23. - 13:25:32 »
Jaja, itt van a köteg, csak még nem nyeleztem fel. Egyébként nekem korrektnek tűnik, főleg ennyiért. Már szárazon se szúr annyira mint a hjm vizesen  ;D Jó kis pamacs, de majd még párat ki kell próbálnom hogy az olcsók közül mi a legjobb. De mások véleménye alapján is jó pamacsnak kell majd lennie, ennyiért meg főleg.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #791 Dátum: 2011. Július 03. - 23:29:43 »
Szakszóval élve, "megpimpeltem" a török lószőr pemzlimet. A nyélből viszonylag könnyen kiszedtem a szőrcsomót (valami műgyantaszerű, kakaó barna matériával volt beledolgozva). Ezután a nyelet átcsiszoltam, 80-150-220-500 finomságú papírokkal,Az alján az esztergagép nyomait teljesen lecsiszoltam. Mivel a fürdőszobánkban a szürkésfehér mellett a zöld a fő szín (feleségem a designer) ezért zöld lazúrba mártottam. Na ez olyan el***ott ronda lett, hogy amikor megszáradt, újra adtam neki az 500-as papírral. A fa erezetébe azonban néhány persc alatt beivódott a lazúr, így viszont már tetszett a dolog. Kapott egy réteg parketta lakkot ( a nyél belsejébe becsavartam egy 150-es facsavart és ennél fogva lógattam bele a lakkba) majd száradás után pillanatragasztóval visszakapta a malacszőrt.
Egészen pofásra sikeredett!  ;)   

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #792 Dátum: 2011. Július 03. - 23:34:41 »
...most ló vagy malac???
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #793 Dátum: 2011. Július 04. - 07:36:45 »
Lássuk!  8)

Szakszóval élve, "megpimpeltem" a török lószőr pemzlimet. A nyélből viszonylag könnyen kiszedtem a szőrcsomót (valami műgyantaszerű, kakaó barna matériával volt beledolgozva). Ezután a nyelet átcsiszoltam, 80-150-220-500 finomságú papírokkal,Az alján az esztergagép nyomait teljesen lecsiszoltam. Mivel a fürdőszobánkban a szürkésfehér mellett a zöld a fő szín (feleségem a designer) ezért zöld lazúrba mártottam. Na ez olyan el***ott ronda lett, hogy amikor megszáradt, újra adtam neki az 500-as papírral. A fa erezetébe azonban néhány persc alatt beivódott a lazúr, így viszont már tetszett a dolog. Kapott egy réteg parketta lakkot ( a nyél belsejébe becsavartam egy 150-es facsavart és ennél fogva lógattam bele a lakkba) majd száradás után pillanatragasztóval visszakapta a malacszőrt.
Egészen pofásra sikeredett!  ;)   
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #794 Dátum: 2011. Július 04. - 10:37:43 »
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici