Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 509558 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #825 Dátum: 2011. Július 29. - 21:07:03 »
Uraim!

Valakinek van tapasztalata a Connaughtshaving-en beszerezhető Vulfix pamacsokról?Úgy látom,hogy mind sertés,nem túl kemények,szúrósak?

http://connaughtshaving.com/vulfixbrushes.html

Én is onnan szeretnék vásárolni. Azt mondják, hogy nem szúrnak, bár én egy Cerrus pamacsot használok még a kezdő csomagomból és nem zavaró a keménysége, megpuhul a vízben alaposan. Az ExtraM-ben fogdostam egy HJM borzot, szerintem az nekem puha lenne, értem ez alatt, hogy érzésre ha puhább lenne a mostani Cerrus, akkor nem tudnám a szappanról felvenni a habot rendesen, úgy gondolom.

Van a Vulfixnak borz pamacsa is szép számmal ;)
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #826 Dátum: 2011. Július 30. - 21:33:44 »
Nekem egy Vulfix Picadilli-m van, krémhez tökéletes, szappannal nem is próbáltam, szerintem túl puha hozzá.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #827 Dátum: 2011. Július 30. - 21:37:56 »
Nekem egy Vulfix Picadilli-m van, krémhez tökéletes, szappannal nem is próbáltam, szerintem túl puha hozzá.

A Vulfix pamacs, amit küldök nem igazán puha, csupán 1x próbáltam a szappant habosítani, s jól szerepelt.
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #828 Dátum: 2011. Július 30. - 21:54:35 »
Nekem egy Vulfix Picadilli-m van, krémhez tökéletes, szappannal nem is próbáltam, szerintem túl puha hozzá.

A Vulfix pamacs, amit küldök nem igazán puha, csupán 1x próbáltam a szappant habosítani, s jól szerepelt.
Nem baj, mostanában amúgyis inkább szappant használok

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #829 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 20:33:19 »
Beszámolnék egy HJM Pure Bristle tapasztalatomról. Úgy tűnt a pamacstesztek alapján, hogy nem igazán kedvelt a sörte pamacs. Nos, már többször írtam, hogy a kezdő csomagomban egy Cerrus pamacs szerepelt, ami a célnak tökéletesen megfelelt és most is megfelel, tökéletesen tudok vele krémet és szappant is habosítani, de a szálak 2 hónap után annyira szétállnak, hogy utálat ránézni. Gondolom nem eredeti sörte, szaga sem volt, ami velejárója az állatról való szőröknek. Erről a HJM-ről a Extrás fickó azt mondta ló szőr...nem tudom, nem találtam pontos meghatározást. Annyi biztos, hogy vaddisznó sörtét alkalmaznak máshol, pl. Omega, Vulfix, satöbbi, de hogy ez tényleg ló szőr-e azt nem tudom, szagra olyan. Első alkalomra nem tett rám mély benyomást, kellően beáztattam, Mühle szappant simogattam vele, de nehézkesen ment a habosítás. Ma, másfél nap szünet után a szokott módon beáztattam, meleg vízben, csapból, pár percre. Meglepődésemre az általában szükséges szappansimogató körök felénél már nehezedett a felvett anyagtól, pár csepp vízzel a tálkában pedig olyan tömött, de mégis krémes habot kavartam, ami a kellő mennyiség háromszorosát adta ki. Jelzem, ez a hét a késes hét és ilyenkor több hab szükségeltetik, mert előfordul, hogy elhúzódik egy-két mozdulat, s összeesik a legjobb hab is, míg "tökörészek" a kényes részen ;D. Most simán ment a vagdosás, de a lényeg, hogy a nagy mennyiségű habot kaptam, fele idő alatt.

Jól szerepel, nekem működik, elégedett vagyok, s az is maradok, ha nem kezd el ennek a szála is terjeszkedni, elcsúfítva ezzel a pamacs, szép, ideális formáját. Értem ez alatt, hogy nem áll ki belőle egy-két-sok szál, rendezetlenül.

Egyéb nem borzos véleményeket szívesen meghallgatok!

Nem vagyok borz ellenes, csupán szeretek némely dolgokat alaposan előkészíteni :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #830 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 01:31:00 »
A michaelknight-tól vett Omega szintetikus pamaccsal a tapasztalatom eddig:
Az első használat során a pamacsot inkább körkörösen mertem csak használni,mert elég hosszúkás a sörte rész,illetve a hjm borz-hoz hasonlítva elég merevnek tűnt.Lényegében így igazi habot nem képeztem vele,csak vékony rétegben oszlattam szét vele a krémet az arcomon.
A második használattal fedeztem fel,hogy ez a pamacs is engedi,hogy a tálkában pumpáljam vele a habot kb. a mértani közép irányában,így a hosszú rugalmas sörték szépen megnyílnak és épp a hosszúság és rugalmasság okából kb 2-3 perc alatt brutál mennyiségű habot pumpáltam fel 2 borsószemnyi Barbon krémből.
A pamacsra felvéve a habot kb egy szépen fejlett őzlábgombához hasonlított az egész ;D
A szintetikus pamacs egyébként kirázás után gyorsan megszárad és tartja eredeti formáját.Szerintem elég rugalmas ahhoz,hogy sok használat után sem fog kócolódni.
 :borotva:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #831 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 21:35:45 »
Sziasztok Uraim,

Arcon habosításhoz ki milyen pamacsot használ?Kíváncsi vagyok a véleményeitekre!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #832 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 22:07:13 »
Bubu, én eddig minden pamacsomat kipróbáltam arcon, és mind jó volt.

HJM borz: 6/10
Török ló: 8/10 - gerinces mint állat, mégsem szúr Besztbáj ár/értékben.
New Forest Tubby1 - 10/10 - gerinces, és közben valami hihetetlenül puha, mintha 6 éves kislányok finoman masszíroznák az arcot közben.
New Forest Tubby2 - 11/10 - Ugyanaz homlokzati korong méretben :)
De Vergulde Hand sörte - 7/10 korrekt, gerinces kispamacs, jól működik

Sziasztok Uraim,

Arcon habosításhoz ki milyen pamacsot használ?Kíváncsi vagyok a véleményeitekre!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #833 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 22:14:24 »
Köszönöm Sic :sör:

Lehet,hogy kipróbálok egy frank's shaving féle pamacsot.Itt még a silver tip is (számomra) elérhető áron van és jókat hallottam ezekről a pamacsokról.Azért egy Vulfix borz/sörtére is kíváncsi lennék.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #834 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 06:30:44 »
Sziasztok Uraim,

Arcon habosításhoz ki milyen pamacsot használ?Kíváncsi vagyok a véleményeitekre!
Tubby2 rulez!
Elotte egy sima Omega sortet hasznaltam arcon, amig nem lett meg a T2, addig nagyon jonak tunt az is, de hat mas kategoria a ketto.
Tubby2 rulez!
Elotte egy sima Omega sortet hasznaltam arcon, amig nem lett meg a T2, addig nagyon jonak tunt az is, de hat mas kategoria a ketto.

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #835 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 21:02:19 »
Vie Long 12705:

Az arat megerte az biztos. Egy picit szuros igy elso hasznaltra. Tubby 2-i merettekkel van megaldva, de nem olyan suru  (erre mondjuk talan azt, hogy "gerinctelenebb"?), ellenben hosszabbak a szorszalak. A szalak nem egyforma hosszuak (gondolom ez a vegyes szorhasznalatbol adodik - soreny vs. farok).
Szag: (nemileg kiforditva a klasszikust) olyan loszaga van, hogy az utcan abrakolhat es errol papirja van.  :borz2: Engem mondjuk nem zavar.

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #836 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 07:39:04 »
HJM Pure Bristle nekem is szanaszét áll már most is, ráadásul minden használatkor 1-1 szál kijön belőle. Jó, mondjuk nem volt 1000 forint se, szóval olyan nagyon nem panaszkodok.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #837 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 08:27:17 »
10 dollár körül már nagyon korrekt Omega malacpamacsok kaphatók, ez max nem egész kétszer anniy ár, mint a HJM-esért... előbb utóbb így is, úgy is veszel egy rendes pamacsot, ami pont a rossz pamacs árával lesz drágább  :-\

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #838 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:41:13 »
Tudom, de a müllerben jártam épp és megvettem első pamacsnak kipróbálni, valami borzot szeretnék majd magamnak igaziból csak abból is a jobbat, arra meg sajnálom a pénzt (még :D ).

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #839 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 10:02:01 »
Zsiri, mielőtt borz kérdéskörben döntést hoznál, javaslom olvasd el a kezdők ide topic-ot, nagyon hasznos meglátások vannak benne, pláne, ha érzékeny a bőröd. (Bár ha hjm malac-ot használsz, akkor vélhetően nem az)

Tudom, de a müllerben jártam épp és megvettem első pamacsnak kipróbálni, valami borzot szeretnék majd magamnak igaziból csak abból is a jobbat, arra meg sajnálom a pénzt (még :D ).
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici