Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 503560 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #870 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 11:09:08 »
sziasztok!

ti hogy szoktátok karbantartani a pamacsokat? fesrtőtleníteni kell őket?
Minden nap szappannal kimosom  :crazy: :fetreng:
Komolyra fordítva: van az a Clarasept nevű fertőtlenítőszer, ami létezik többféle formában (folyékony szappan, fújkálós lé, törlőkendő, stb.). A folyékony szappant a pamacsra használom, a fújkálós lötyit meg a borotvákhoz.
Gyóccertárakban kapható.

Nem elérhető tzimisce

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #871 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 16:19:05 »
sziasztok!

ti hogy szoktátok karbantartani a pamacsokat? fesrtőtleníteni kell őket?
Minden nap szappannal kimosom  :crazy: :fetreng:
Komolyra fordítva: van az a Clarasept nevű fertőtlenítőszer, ami létezik többféle formában (folyékony szappan, fújkálós lé, törlőkendő, stb.). A folyékony szappant a pamacsra használom, a fújkálós lötyit meg a borotvákhoz.
Gyóccertárakban kapható.
köszi szépen a választ! az előző pamacsom tövében rendre marad egy vékony szappan réteg, ami száradás után látszott csak fehér karimaként. ezt el kell távolítani, vagy maradhat?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #872 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 16:24:56 »
Esztétikai okokból mindenképpen el kell távolítani, egészségügyi okokból azonban nincs túl sok jelentősége, csak extrém esetben lesz baci vagy gomba tenyészet.
Bármilyen aspektusból nézve, ha szereted a pamacsod, szerintem tartsd tipi-topi állapotban..

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #873 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 17:52:30 »
eTom barátom a Gut-rasiert német fórumról átugrott a Mühle gyárba és egy másfélórás baráti beszélgetése volt a céget irányító Mühle testvérekkel. Sajnos, hogy miről beszélgettek, az nem derült ki az SRP-n megjelent hozzászólásából, csak az, hogy érdekes volt. Viszont sikerült vásárolnia a legújabb fémnyelű pamacsukból és az - általa nálunk a Mühle topik indító hozzászólásában már említett - R41 tesójából, pontosabban annak a zárt változatából (balra).
A 25 mm-es átmérőjű silvertip borz pamacs tényleg különleges darab, lehet Thomast irigyelni:



A recézett króm/műgyanta nyél még nedvesen sem csúszik.
Néhány adat: nyél magasság:  5,5 cm, sörte hossz: 5 cm



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #874 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 11:39:30 »
Urak,

Nemrég volt szerencsém egy Mühle Nr. 39 K 252 pamacsot beszerezni. Small (s) - kicsi

Csak ajánlani tudom.


A mű borzhoz....

Jelentem nekem is megvolt az első éles tapasztalat a szintetikussal. Bár én a nagy méret mellett döntöttem, gondolom a köteg átmérő nem befolyásolja
a pamacs tulajdonságait. Annó panaszkodtam az N.F  pamacsnál, hogy nem sírtam össze magam az éléménytől.
Hát itt bizony könnyeztem, mert nagyon jó volt. A borotválkozás előtt szinte minden krémmel, szappannal kipróbáltam, és egészen komoly
előnnyel bír az eddig általam próbált pamacsokhoz képest habképzésban, puhaságban. Nyilván ez csak egy lépcsőfok a szintetikus pamacsok
fejlesztésében, azt gondolom, hogy várhatunk még fejlődést. Nem szorítja ki a borzot soha, de egyre nagyobb teret nyer, illetve várhatjuk a
kedvezőbb árú brand-ek, és kinai koppintások megjelenését is.....

Szinte biztosan veszek még egy kicsi Mühle-t én is, hasonlóan travel megfontolásból.


Nyilván nem fékezi le teljesen a borz köteges útkeresésemet, de biztosan  lassítja azt......  ;)


salmo

u.i.: azért a Cotag féle rooney kicsit nekem is megdobogtattta a szívem  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 22. - 11:45:49 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #875 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 16:55:12 »
Urak,

Nemrég volt szerencsém egy Mühle Nr. 39 K 252 pamacsot beszerezni. Small (s) - kicsi



A pamacs szintetikus ezüstborz szőrből készült, műgyanta marhaszarv utánzatú nyéllel.

A Mühle cég egyedi fejlesztése. Rendkívül jó habalkotási és tartási tulajdonságát van szerencsém személyes tapasztalataimmal is alátámasztani.
A szintetikus szőr kellemesen gerinces, borzhoz képest, ugyanakkor simogató.
Méretéből (19 mm) adódóan számomra ideális utazó pamacs.
A szintetikus sörte rendkívül gyorsan szárad, ami további előny utazáskor.

Csak ajánlani tudom.

Üdv.
Toportyán

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #876 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 18:30:13 »
Én az augusztusban vásárolt Omega szintetikus pamacsommal is nagyon meg vagyok elégedve,csak azt használom.
A habképzés elején kissé merevnek érződik,de kb a 3-4.-ik pumpáló mozdulatra szépen megnyílik,kitárja sörtéit és borsónyi Proraso krémből kb 3 perc alatt megtölti a müzlis tálkát.Korábban inkább arcon habosítottam a mülleres Mühle borzzal,de most már ezzel csak tálkában habosítok, mert külön élmény ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #877 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 10:25:21 »
Most nagy fellángolás ez a műszőr pamacs...én azért kivárnám, hogy miként fognak ezek kinézni 1-2 év használat után...Ja, és az allergiás tünetek is érdekelnek majd  :evil:
(csak arra gondolok, hogy milyen látványt nyújt egy normál műanyag szőrös fogkefe, és milyet egy diszno (pl. Kent) élettartamuk közepe-vége felé...)
Különben meg a borz egy szemét állat, a legjobb amit művelhet magával az, hogy odaadja életét borotválkozásaink élményének növeléséért. :crazy:
Az meg 1:1 hogy kínai.
Indítsunk euro-kampányt a disznó és lószőr pamacsok használatára.  ;D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #878 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 12:07:26 »
Különben meg a borz egy szemét állat, a legjobb amit művelhet magával az, hogy odaadja életét borotválkozásaink élményének növeléséért.
Nem kívánom, hogy egy borz szájából halld ezt egyszer vissza! Remélem ők nem olvassák ezt a fórumot!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #879 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 12:19:22 »
Különben meg a borz egy szemét állat, a legjobb amit művelhet magával az, hogy odaadja életét borotválkozásaink élményének növeléséért.
Nem kívánom, hogy egy borz szájából halld ezt egyszer vissza! Remélem ők nem olvassák ezt a fórumot!
Biztosan nem!  ;)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #880 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 14:43:38 »
Most nagy fellángolás ez a műszőr pamacs...én azért kivárnám, hogy miként fognak ezek kinézni 1-2 év használat után...Ja, és az allergiás tünetek is érdekelnek majd  :evil:
(csak arra gondolok, hogy milyen látványt nyújt egy normál műanyag szőrös fogkefe, és milyet egy diszno (pl. Kent) élettartamuk közepe-vége felé...)
Különben meg a borz egy szemét állat, a legjobb amit művelhet magával az, hogy odaadja életét borotválkozásaink élményének növeléséért. :crazy:
Az meg 1:1 hogy kínai.
Indítsunk euro-kampányt a disznó és lószőr pamacsok használatára.  ;D

Peti !

A jövőben az ilyen, ajánlásos tipusú véleményezések után majd hozzá teszem: kivéve FBP  :fetreng:


Egy közös ismerősünkel beszélgettem ma, felmerült egy szappan márka neve,  amire Ő mondta, hogy Fbp azt erősen fikázta,
egy pillantnyi hatás szünet után, majd mind ketten egyszerre vágtuk rá hogy akkor biztosan jó szappan......  :D


Tibi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #881 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 15:04:21 »
Azé van az a cucc, ami nekem is bejön, különben jó hosszú szakállam vóna...bár elismerem, kritikus tudok lenni néhány dologgal ;D
Olyan fórumtársat meg még itt nem láttam, akinek minden cucc bejött vóna...legfeljebb nem írja ide (egyébként kár, hogy nem teszi!)
1.) A negatív vélemény is vélemény, sőt, szerintem egy ilyen helyen ez sokkal fontosabb, mert ha valamiről sok a negatív vélemény, akkor azt majdnem tök felesleges beszerezni.
2.) Vannak itt olyan elemek, akik ész érvekkel és tapasztalattal nem tudják magyarázni, alátámasztani egyes termékekről alkotott (-) véleményüket, az ellenérzés legfőbb magyarázata a "csak" (pl. a Mach3-as borotvafejet illetően). ;)
3.) És a legfontosabb: Miért kelljen nekem is csupa jót mondanom egy-egy olyan cuccról, amit az itteni "félistenek" közül valaki jónak tart? Attól még nem biztos, hogy az úgy, vagy annyira jó  ;)

Amúgy meg ércsük mi a viccet, csak nem szeressük  :crazy:
 :sör: :sör: :sör:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #882 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 15:10:09 »
Na, mindebből nekem egy dolog a lényeg: Salmo Tibi egy félisten!  :fetreng:

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #883 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 15:18:25 »
Na, mindebből nekem egy dolog a lényeg: Salmo Tibi egy félisten!  :fetreng:
há' isten mégsem lehet...hisz köztünk jár, emberi alakot öltve; viszont istenien tud borotvákat felújítani  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #884 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 16:31:24 »
Ellenpont: pont a napokban gondolkodtam azon, hogy ha csak egy cucc maradhatna otthon, akkor sem dőlnék a kardomba, akármelyik is lenne az, sőt azokkal is békésen meglennék, amiket esetleg eladtam.

Vannak persze szemétre való termékek is, de amiket használunk, azok közül nekem elég sok bejön. Legfeljebb van, ami jobban.

Azé van az a cucc, ami nekem is bejön, különben jó hosszú szakállam vóna...bár elismerem, kritikus tudok lenni néhány dologgal ;D
Olyan fórumtársat meg még itt nem láttam, akinek minden cucc bejött vóna...legfeljebb nem írja ide (egyébként kár, hogy nem teszi!)
1.) A negatív vélemény is vélemény, sőt, szerintem egy ilyen helyen ez sokkal fontosabb, mert ha valamiről sok a negatív vélemény, akkor azt majdnem tök felesleges beszerezni.
2.) Vannak itt olyan elemek, akik ész érvekkel és tapasztalattal nem tudják magyarázni, alátámasztani egyes termékekről alkotott (-) véleményüket, az ellenérzés legfőbb magyarázata a "csak" (pl. a Mach3-as borotvafejet illetően). ;)
3.) És a legfontosabb: Miért kelljen nekem is csupa jót mondanom egy-egy olyan cuccról, amit az itteni "félistenek" közül valaki jónak tart? Attól még nem biztos, hogy az úgy, vagy annyira jó  ;)

Amúgy meg ércsük mi a viccet, csak nem szeressük  :crazy:
 :sör: :sör: :sör:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici