Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493751 alkalommal)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #915 Dátum: 2011. Október 10. - 09:20:09 »
Illetve én javasolnám a mechanikus tisztogatást is. Minden alkalom után el szoktam törölni a sörtéket is egy sima frottír törölközővel, jó alaposan, hogy gyorsan megszáradjanak. Ez a törlés a rajtuk maradó cucc nagy részét is leszedi. A pamacs nyelét is törölközővel szoktam áttörölni (nem finomkodva, hanem erőteljesen, így a nyélen sem marad semmi). Az eceten kívül egy fórumban ajánlottak Borax-os tisztítást is. (Ez (mint a találkozón Edtől megtudtam) nem márkanév, hanem valamiféle vegyszer, amit állítólag magyarországon is lehet kapni a patikában)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #916 Dátum: 2011. Október 10. - 12:03:48 »
Ilyenkor a szappan reakcióba lép a vízben oldott kálcium és magnézium sókkal és lesz belőle kálcium-magnézium szappan.

Erre gondoltam, csak nem akartam nagyon kémiáskodni : ) Az ecet meg büdös, és meg is marad a szaga, azért nem javasoltam. A glicerines-birkazsíros-bálnahájas adalékokat meg szépen eltávolítja a közönséges szappan.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #917 Dátum: 2011. Október 10. - 12:45:37 »
Illetve én javasolnám a mechanikus tisztogatást is. Minden alkalom után el szoktam törölni a sörtéket is egy sima frottír törölközővel, jó alaposan, hogy gyorsan megszáradjanak. Ez a törlés a rajtuk maradó cucc nagy részét is leszedi. A pamacs nyelét is törölközővel szoktam áttörölni (nem finomkodva, hanem erőteljesen, így a nyélen sem marad semmi). Az eceten kívül egy fórumban ajánlottak Borax-os tisztítást is. (Ez (mint a találkozón Edtől megtudtam) nem márkanév, hanem valamiféle vegyszer, amit állítólag magyarországon is lehet kapni a patikában)
bizony, lásd itt:
http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3rax
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #918 Dátum: 2011. Október 10. - 14:01:20 »
Az ecet meg büdös, és meg is marad a szaga, azért nem javasoltam.
Ezt olyanok terjesztik, akik még nem próbálták.
Mi minden mosásnál a gépbe öblítő helyett csak ecetet teszünk... és senki nem panaszkodott a találkozón!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #919 Dátum: 2011. Október 10. - 14:07:02 »
Mi minden mosásnál a gépbe öblítő helyett csak ecetet teszünk... és senki nem panaszkodott a találkozón!

Botond ez még nem jelent semmit!  ;D Hősiesen tűrték a népek, ahogy marja a szemüket... de nem figyelted, hogy mikor kimentek a teremből sírva fakadtak... :fetreng:  :sör:

Egyébként nagyon helyes! Néha otthon asszony szintén kiecetezi a mosógépet ruhával együtt, bár én akkor érzem, de nem zavar, mivel nem hülyeség...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #920 Dátum: 2011. Október 10. - 14:16:50 »
Az ecet meg büdös, és meg is marad a szaga, azért nem javasoltam.
Ezt olyanok terjesztik, akik még nem próbálták.
Mi minden mosásnál a gépbe öblítő helyett csak ecetet teszünk... és senki nem panaszkodott a találkozón!

Próbáltam. De most nem mosásról beszélünk, hanem pamacsról. A büdös török ló szagát szépen kiszedte az ecet, viszont hónapokig ecetszagú maradt utána, fuj.

FBP

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #921 Dátum: 2011. Október 10. - 14:19:23 »
A büdös török ló szagát szépen kiszedte az ecet, viszont hónapokig ecetszagú maradt utána, fuj.
Erről nekem ez jut eszembe: http://www.youtube.com/watch?v=968zbdssCOY
 :crazy:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #922 Dátum: 2011. Október 10. - 14:20:54 »
 ;D

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #923 Dátum: 2011. Október 10. - 15:47:32 »
A borax-ot ha jól tudom többek között rezelésnél használják.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #924 Dátum: 2011. Október 10. - 15:49:37 »
Inkább forrasztásnál, nem?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #925 Dátum: 2011. Október 10. - 15:54:21 »
Meg damaszkolásnál. (Ami kovácshegesztés.)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #926 Dátum: 2011. Október 10. - 16:38:17 »
Az ecet meg büdös, és meg is marad a szaga, azért nem javasoltam.
Ezt olyanok terjesztik, akik még nem próbálták.
Mi minden mosásnál a gépbe öblítő helyett csak ecetet teszünk... és senki nem panaszkodott a találkozón!
+1  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #927 Dátum: 2011. Október 10. - 16:59:41 »
Az ecet meg büdös, és meg is marad a szaga, azért nem javasoltam.
Ezt olyanok terjesztik, akik még nem próbálták.
Mi minden mosásnál a gépbe öblítő helyett csak ecetet teszünk... és senki nem panaszkodott a találkozón!

Ez mire jo? Szag? Vizko? Elektrosztatika?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #928 Dátum: 2011. Október 10. - 19:23:19 »
Kicsit mindhárom. Elektrosztatika közvetlenül nem, de közvetetten ebben is segít, mivel az ecetsav megakadályozza a kálcium karbonát kicsapódását (a vízben még kálcium hidrogén karbonát) a mosógépben és a ruhán. Emellett a vizkő ott lesz bizony a ruhában, amitől a szálak összetapadnak és keménnyé és kellő nedvességgel párosulva néha büdössé is válnak az elszaporodó bacik miatt.
Érthetőbben az ecetsavból és a kálcium karbonátból ecetsó lesz, ami kevésbé zavaró (annak is egy része azonban ott lesz a ruhán)  Ez azért nem helyettesíti az öblítőt, ami pont arra gyúr, hogy a szálakat minél jobban eltaszítsa egymástól.Az ecet igazából a vizkővel, meg a Kalgonnal veszi csak fel a versenyt a mosógépben. A tuti ruha szárítás pedig az lenne, ha teljesen szárazra lehetne centrifugálni a ruhát, akkor öblítő sem kéne.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #929 Dátum: 2011. Október 10. - 20:11:12 »
...fertőtleníti a ruhát, meg a mosógép eldugott részeiben, a mosószer-maradványokon elszaporodó penész irtásában is kiveszi a részét. Az öblítő szerek (mivel benne maradnak a ruhában) állítólag nem tesznek jót a bőrnek... a legjobb, ha semmi nem marad a ruhában se kosz, se mosószer. Mi a mosószerhez még mosószódát is rakunk, hogy hatékonyabb legyen (kevesebb kell belőle). Lágyítja a vizet és egy kalgon-tabletta árából egy zsákkal kapok a körúti vegyszerboltban.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici