Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 517276 alkalommal)

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #120 Dátum: 2010. Március 27. - 18:20:31 »
Az a nagy igazság hogy a mai űrtechnika se képes sok mindenre. Csak hogy egyet említsek, a mai napig nem tudtak olyan anyagot alkotni ami csak megközelíti a jól kikészített állati bőr minőségét. Ha pamacsban alkottak volna valami hihetetlen jót, akkor már a csapból is az folyna, szerintem :)
Azért mutatnék neked olyan bőrbútort, amiről elsőre nem mondod meg, hogy nem állatbőr, hanem szintetikus....

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #121 Dátum: 2010. Március 27. - 18:27:10 »
Muszáj megölni a szőréért? Szerintem nem mindet ölik meg,lehet tenyésztik is ilyen térű felhasználásra akár...de lehet én vagyok túl jóhiszemű.  :o ;D

Ha a szoreert nem is lenne muszaj, de a husaert igen  :-\

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #122 Dátum: 2010. Március 27. - 18:38:41 »
Mad_a:

Azért azt ne feledjük, hogy a szintetikus bőrök pl. sosem lesznek olyan tartósak, mint a természetesek...

DE! Hogy a témához is hozzászóljak:
Ha már szintetikus pamacs, olyat nem lehetne, hogy a tubusra rácsavarod a pamacsot, nyomsz bele egy kis borotvakrémet, és az meg kijön a pamacs szőreinek a végén?  ;D ;D ;D

Na, egy ilyet kipróbálnék!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #123 Dátum: 2010. Április 01. - 11:32:39 »

Na, ezzel nagyon nem értek egyet. És itt vissza is kanyarodhatunk kicsit az általam előbb említett „mi a minőség?” kérdéshez.
Véleményem szerint a disznó-borz kérdés sokkal inkább ízlés, mint minőség kérdése.
A funkcionálisan minőségi pamacs ugye a következő: szép kivitelezésű, tartós, a szőre nem hullik. Márpedig ez nem állat kérdése, ezt egy jobb disznós márka hozza, vagy a nagy borzos márkák disznói, amelyek általában ugyanabban a nyélben, ugyanúgy készülnek.
Nekem például a borz egyszerűen túl puha. Én azt szeretem, ha a sörtekötegnek van jó tartása, ha rugalmasan erős, masszíroz. Ezt a borzok többsége egyszerűen nem tudja. (Lehet, hogy találnék olyat, ami igen, de ahhoz nagyonsok tízezer forintot kellene próbálkozásokba fektetni.)
Szerintem teljesen téves az az általánosan elterjedt nézet, hogy a borz az igazi, a „jó”, míg a disznó, az a „teszkógazdaságos”, s ezért kissé ciki. Jó, persze az állat PR-je is rosszabb (vö. a viccel: mi a különbség a patkány meg a mókus között...), illetve a borznak vannak tagadhatatlan előnyei, ezek az előnyök azonban csak részben objektívek (több vizet vesz föl), részben éppen, hogy hátrányok is lehetnek pl. a magamfajta számára (lágyság, puhaság).
Szóval ez az idézett német „különbségskála” nagyon, nagyon vitatható.

Mint írtam, én csak az elsö lépcsöt tudom megítélni. Aláírom, biztosan van olyan, akinek a puha borz pamacs nem megfelelö vagy az arcböre vagy a szörzete miatt. Nagyon sok tényezö van, ami miatt adott személynek egy pamacs megfelelö vagy éppen nem, fügegtlenül a pamacs minöségétöl.

én kb egy éve vettem meg elöször 8 euróért a pamacsomat. Azt sem tudtam, hogy különbözö szörökböl készülnek. Az egyik barátom kérdezte, mivel borotválkozom. Mondtam, hogy egyszer használatossal, mert nem szeretek borotválkozni, így a lehetö leggyorsabb, s legolcsóbb megoldást preferálom. Meglepödve hallgatott, aztán mondta, neki van pamacsa, mert a böre megérdemel szerinte egy kis kényeztetést. Ezen felbuzdulva vettem meg az elsö utamba kerülö - mint kiderült - sertésször pamacsot.

A börömet és szörömet átlagosnak kategorizálnám be, láttam már erösebbet is és gyengébbet is. A pamacsot tehát megvettem 8 euróért. A kezdetektöl a mai napig egy-egy borotválkozásnál több szört veszít mint én. Persze idézöjelben. Azonkívül nekem kemény is volt, nagyon szúrt. Aztán igy olvasgatva nemrég megvettem 10 euróért egy borzot. AZ árból már láthatjátok, hogy nem egy csúcsminöség, nem is azért vettem, csak akartam tudni, valóban van-e akkora különbség. NEKEM van, s mindössze 2 euróért! Nagyon kényeztetö a sertés után. lágy, dús, tényleg élvezet vele dolgozni. Ezért írtam, hogy az elsö lépcsö számomra mindenképp hozta azt, amit olvastam. Persze egy erös szörzeten lehet simán megbukna. Ennek megítélése is, mint sok minden másé, nagyon szubjektív. én csak a saját tapasztalatról tudok beszámolni. ja, és ez alig-alig hullajtja a szörét.

Viszont ha jobban belegondolok, ez az erösség nekem kell is, tehát nem biztos, hogy egy puhább ezüstre váltanék, tekintve az árugrást.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #124 Dátum: 2010. Április 01. - 12:25:27 »
Ugyanakkor makacsan tartja magat az a nezet is ( ;)), hogy a "borz tul puha", "kemeny szappanhoz nem valo a borz". Itthon erre meg rajatszik az is, hogy a legkonnyebben elerheto silvertip a Kent BK4, ami bar kivalo pamacs, de valoban a legpuhabbak koze tartozik. Igenis lehet egy borznak eros es rugalmas gerince, minezt ugy, hogy ugyanakkor kimeletes a borordhoz is. Nekem nagyon tetszennek a jobbfajta disznok is, de egyszeruen nem birja a borom a mindennapos hasznalatat. Illetve arcon valo habositaskor sajnos nem tart magaban annyi habot, mint egy jobb borz, igy mig a borzzal ily modon keszitett hab eleg 4 korre is, a disznoval inkabb csak kettore. Fuggetlenul ettol, tokeletesen igaza van Ednek, a borz es a diszno kozti kulonbseg nem a minosegukben, hanem funkcionalitasukban jelentkezik.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #125 Dátum: 2010. Április 01. - 12:51:40 »
Igen, van persze egy objektív vetülete is a disznó-borz kérdésnek: van, akinek tényleg nem bírja a bőre a disznót, itt nincs mese, borz kell.
Egyszer biztos beleugrom egy Rooney-ba vagy egy Simpsonba, és akkor mindent átértékelek, de ettől kicsit félek is... Valószínűleg találnék ugyanis olyan borzot, ami nekem is megfelel, de biztos nem az alapmodellek között. Márpedig olyan jól elvagyok az Omegáimmal, kell nekem, hogy száz-százötven-kétszáz dolláros pamacsokban gondolkozzak?  ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #126 Dátum: 2010. Április 01. - 16:02:03 »
Ha már itt járok megkérdem mi az ami elérhető emberi áron van és a legjobb ár/értékű borz pamacs...? Nekem tetszik a sörte is,elvagyok vele,de ki szeretném majd próbálni a borzot is.(márkákat,típusokat várok  8) ) [Ed te pedig úgyis olvasod,dobj egy üzit a holnapi nappal kapcsolatban légyszíves!]

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #127 Dátum: 2010. Április 05. - 17:16:36 »
Ha már itt járok megkérdem mi az ami elérhető emberi áron van és a legjobb ár/értékű borz pamacs...? Nekem tetszik a sörte is,elvagyok vele,de ki szeretném majd próbálni a borzot is.(márkákat,típusokat várok  8) ) [Ed te pedig úgyis olvasod,dobj egy üzit a holnapi nappal kapcsolatban légyszíves!]

A Müller drogériákban lehet kapni valamivel több, mint 2000 forintért HJM (Mühle) borzpamacsot.

PaT

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #128 Dátum: 2010. Április 05. - 17:36:46 »
A Müller drogériákban lehet kapni valamivel több, mint 2000 forintért HJM (Mühle) borzpamacsot.

Ezt használom, nagyon jó kis pamacs.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #129 Dátum: 2010. Április 05. - 17:47:44 »
Kár hogy ide nagyon messze van a Müller.Legközelebb Vecsésen van.Hmm megnézem hátha BKV-val is el lehet oda menni. Amúgy HJM disznóm van,és megvagyok vele elégedve...lehet beinvesztálok egy borzra is.De ott van még az ecsetbolt.hu.Körbe sasolom még azt is...
Köszi a válaszokat!  ;)


Szerk.: átnéztem a Müller oldalát és van Gödöllőn is üzletük. ez lényegesen közelebb van.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 05. - 18:41:45 írta morphin »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #130 Dátum: 2010. Április 05. - 20:04:22 »
Nekem is ilyen az egyik pamacsom, teljesen rendben van.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #131 Dátum: 2010. Április 06. - 00:48:27 »
Nekem is van és a kedvencem! ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #132 Dátum: 2010. Április 06. - 10:02:52 »
Ma mennem kellett postára is szval átugrottam Gödöllőre a Müller-be.Nagyon szimpatikus egy hely...teljesen normális eladók,nagy választék,hatalmas területen van...egyszóval meglepett. Akciózva van most sok borotva dolog.Vettem egy nagy tubus Wilkinson krémet is(van nagy tégelyes szappan is belőle).Palmolive is volt...azt majd legközelebb.Pamacs is akciós 2200Ft volt a HJM Borz + pamacstartó.Szval megérte,megnéztem nagyon sok mindent és a nagyja dolog német...a minőséggel nem lehet baj szerintem.Jah és a vásárláskor adnak kupont mindenkinek,amit legközelebb lehet levásárolni...igaz nem sok kedvezmény ( én 2500 Ft után kaptam 70 Ft-ot ) de mint tudjuk sok kicsi sokra megy.

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #133 Dátum: 2010. Április 06. - 10:59:20 »
Csak csatlakozni tudok az elöttem szólóhoz!A Müller rendkivül kulturált a hasonló üzletekhez képest,sok jó minőségü borotválkozós cucc is van és egészen jó akciós dolgokat lehet kifogni!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #134 Dátum: 2010. Április 06. - 11:02:12 »
Kis adalék a Müller-es HJM pamacsokról (és társaikról):

http://www.muehle-shaving.com/download/hjm_2008.pdf
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici