Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493903 alkalommal)

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1200 Dátum: 2012. Január 23. - 15:05:55 »
Most milyen sörtéd van ? Szerintem próbálj ki egy jó ár/érték arányú sörtét, nem csalódsz. (Omega) Ha hasonlód van, akkor nem szóltam.  :-X

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1201 Dátum: 2012. Január 23. - 15:09:51 »
Az eggyel magasabb ligában induló Golddachs már nem szúrós, de legaláb 2x a szorzó árban.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1202 Dátum: 2012. Január 23. - 15:16:27 »
Most egy omega sörte pamacsom van,amivel megvagyok elégedve.
Szeretnék egy kisebb pamacsot amit szappanhoz fogok majd használni,de ha már új pamacs akkor kipróbálnám az borzszőr pamacsot is,kíváncsi vagyok rá hogy milyen lehet,a fórumon olvasottak alapján a jó minőség borzpamacs sokkal puhább és jobb a habképzése is. :borotva:

Ő a jelnlegi omega pamacsom:

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1203 Dátum: 2012. Január 23. - 15:27:50 »
 :-X nemszóltam  :-X

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1204 Dátum: 2012. Január 23. - 15:33:03 »
Nézegettem én is gondolom erre gondolsz: http://www.zoldbolt.hu/termek/marke-golddachs-borotvalkozo-pamacs-a
Megmondom őszintén,én kicsit tartok a fanyéltől...ebben az árkategóriában felettébb bosszantana ha elkezdene pattogni a lakk vagy nemtudommicsoda,repedezne stb...
Annak ellenére hogy a fából készült nyél esztétikailag nagyobb élményt nyújt,a műanyagnyélnek jobban örülnék,és nyugodtabban használnám.

Az eggyel magasabb ligában induló Golddachs már nem szúrós, de legaláb 2x a szorzó árban.

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1205 Dátum: 2012. Január 23. - 15:35:36 »
Egyébként előtte volt még egy olcsóbb HJM sörte pamacsom,ami nagyon szúrt.Viszont őt leminősítettem,vele takarítom most a laptopom billentyűzetét :fetreng:

:-X nemszóltam  :-X

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1206 Dátum: 2012. Január 23. - 15:44:24 »
Háát, 10 alatt koccos a gyári megoldás, én New Forest Tubby-ból vettem optikai hibás "seconds" változatot, de megoldás lehet pl. ha rendelsz egy neked tetsző köteget a The Golden Nib-től vagy a WhippedDog-tól, még nyelek is vannak hozzá ott, ha kell.

Szóba jöhet még a Frank Shaving is az ebay-ról: http://www.ebay.com/sch/Shaving-Brushes-Mugs-/168191/i.html?LH_BIN=1&_kw=silvertip&_clu=2&_fcid=93&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1

Z.

Rátapintottál a lényegre...(igaz én nem írtam hogy mit várnék el tőle)Nekem pont ez lenne a lényeg,hogy puhább legyen mint a sörte pamacsom.
Te mit javasolnál? Max 10 e forintos árkategóriában gondolkodom...


God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1207 Dátum: 2012. Január 23. - 15:47:04 »
Szerintem a fától nem kell tartani olyan nagyon, a rózsafa pedig egyébként sem túl érzékeny a vízre.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1208 Dátum: 2012. Január 23. - 15:47:44 »
Mikor visszaváltottam a patronos csodákról DE-re elővettem apám régi pamacsát, ami sajnos halála után vagy 8 évet "állt", ezen nincs lepattogva a lakk, hanem egyszerűen lekopott róla. Szóval attól szerintem ne félj, hogy lepattogzódik, normál használat mellett örök darab. (gondosan eltörölgetve,fejjel lefelé szárítva...)
SicTR úr tanácsára nem vettem olcsó hjm borzot, hanem inkább "közös beszerzésből" egy Omegát, bükkfa nyéllel, mivel ennek nyele kicsit hasonlít is a régire azonnal megtetszett (dejó hogy nem vettem műanyag nyelű hjmet...) Teljes megelégedéssel használom, már a kezdeti szúrósság sem érzékelhető.

Ez a 10-11e ft-s rózsafanyeles borz tetszik, és éppen a lélektani határon táncol.
Esetleg ilyen borz ?
http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/kent_borotvalkozas/bk_2_borotvapamacs/

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1209 Dátum: 2012. Január 23. - 15:51:08 »
Egyébként előtte volt még egy olcsóbb HJM sörte pamacsom,ami nagyon szúrt.Viszont őt leminősítettem,vele takarítom most a laptopom billentyűzetét
Én ódivatú vagyok, kompresszort használok erre, kb 3barra visszavéve a nyomást.  :fetreng: :sör:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1210 Dátum: 2012. Január 23. - 16:00:07 »
Még a fejjel lefelé szárításra sincs feltétlenül szükség. Ha a pamacsból kirázod a vizet, és kissé megnyomkodod egy törülközővel, akkor már nem is marad benne annyi víz, hogy folyni tudjon, a kapillaritásnak meg tökmindegy a gravitáció...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1211 Dátum: 2012. Január 23. - 16:13:15 »
Átnéztem a linkeket amiket kaptam.

Bár regisztrálva vagyok az ebay-on és van paypalom is,de angoltudásom eléggé csekély,épp csak a megrendelésre lenne elég...Egy esetleges email az eladónak vagy bármi már problémát okozna,így ez kilőve..

A Kent BK2 tetszik,viszont ha tapasztalataitok alapján nincs probléma a fa nyéllel,akkor igazából  megfelelne a rózsafanyeles Marke Golddachs is.
Viszont a Kent-nek van szép kis lakhelye is,amiben utazás alkalmával kultúráltan szállítható...

Innentől már az én harcom Kent Bk2 vs rózsafanyeles Marke Golddachs.

Köszönöm a tanácsokat!  :sör:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1212 Dátum: 2012. Január 23. - 16:20:34 »
A Bk-2 nem silvertip ám, annál a Golddachs rózsanyéllel jóval "puhább" végűnek tűnik a képek alapján. Próbálta esetleg valaki mindkettőt?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1213 Dátum: 2012. Január 23. - 16:26:21 »
Valóban. A BK4-től fölfelé silvertip, viszont az 20 tól indul. :borosta:

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1214 Dátum: 2012. Január 23. - 16:32:45 »
Valóban,ezt nem is néztem.. A BK 2 Pure Badger!
Ha jól emlékszem mintha FBP árult volna korábban egy rózsafanyeles Marke Golddachs-ot,majd tőle informálódom.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici