Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 508990 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1245 Dátum: 2012. Február 11. - 18:53:32 »
De a bolt maga gyönyörű!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1246 Dátum: 2012. Február 11. - 19:02:59 »
Az nem látszik a képen  ;)

De a bolt maga gyönyörű!  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1247 Dátum: 2012. Február 11. - 19:04:54 »
De ha rákattintasz a Madison szóra, egyből láthatod a bolti enteriör képeket is.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1248 Dátum: 2012. Február 11. - 19:13:31 »
és tényleg  ;D , valóban nagyon szép.

De ha rákattintasz a Madison szóra, egyből láthatod a bolti enteriör képeket is.  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1249 Dátum: 2012. Február 11. - 21:29:15 »
Sziasztok!
Utolsó pár borotválkozásom alkalmával a Victoria Bechhofen Daxer kicsi, sörte pamacsomat használtam (mülleres). Volt arcon habosítás és tálkás is, jó eredménnyel. Persze, a megfelelő habmennyiség eléréséhez kicsit többet kell dolgozni, mint a borz pamacsommal, de szerintem javul a technikám és nem sok különbség van időben a hasonló habmennyiség elérésében. Kifejezetten szeretem, hogy masszírozza a bőrömet, jobban, mint a borz pamacs. Még a harmadik körben -néha negyedjére is kenek a nyakamra, akkor a negyedik- sem szúr, vagy bök, viszont érezhetően jobban "érzem" a sörte végeket, mint a borz esetében.
Arra gondoltam, hogy jó lenne egy minőségi sörte pamacs, kicsit nagyobb átmérővel, icipicit hosszabb szőrrel. Ennek majdnem megfelel a szintén mülleres sörte pamacs (persze, az is Victoria Bechhofen) de szerintem az átmérője ugyanakkora, mint a kicsinek.

Tehát ennyi bevezető utána a kérdések:
1. erősítsetek meg (vagy cáfoljatok) hogy használat során a szőrszál végek finomodnak, puhulnak.
2. ha rendelek, szerintetek omega, vagy semogue legyen? Melyik modell ? Egyébként úgy láttam, hogy ezek ráadásul nem is drágák.

Úgy érzem, hogy főként arcon habosítok (persze, ez idővel változhat) oda pedig a kicsit rövidebb, tömöttebb pamacsok jobbak és valahogy jobban húzok a desznyók felé, mint a borzok irányába (mint említettem, van borzom, de még nem próbáltam semmilyen silvertipes csodát)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1250 Dátum: 2012. Február 11. - 22:05:39 »
Nemrég vettem Semogue 830-at és 1470-et.
830 használat közben nagyon finom, puha pamacs, érzetre mint egy silvertip borz.
1470 kicsit gerincesebb, ezt kifejezetten arcon habosításra ajánlják, sokkal gyorsabban tudok jó habot készíteni vele, mint egy borzzal.
Nagyjából 15-20 alkalom, mire "betörik" egy Semogue vadkansörte pamacs, most 8-10 alkalom körül járok, és egyre jobb lesz  :borz1: (kéne egy ilyen ikon vaddisznóval is :D )


Tehát ennyi bevezető utána a kérdések:
1. erősítsetek meg (vagy cáfoljatok) hogy használat során a szőrszál végek finomodnak, puhulnak.
2. ha rendelek, szerintetek omega, vagy semogue legyen? Melyik modell ? Egyébként úgy láttam, hogy ezek ráadásul nem is drágák.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1251 Dátum: 2012. Február 11. - 23:45:43 »
Most kaptam meg a Madisonból a képeket.
Szerintem erre a készletre egyedül Peti gerjed...  :P
...nekem viszont nagyon tetszik a bolt melletti postaláda...
...a házunk előtt is elviselnék egy ilyet!  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1252 Dátum: 2012. Február 11. - 23:52:46 »
20e forint alatt itt lehet kapni valamit? vagy annyi a beugró?  :-\

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1253 Dátum: 2012. Február 12. - 02:18:26 »
Az ilyen üzletek arra jók, hogy ha ide betér az adóellenőr, nem konkrétan a céget fogja vagyonosodásira vizsgálni, hanem egyből annak vevőit.  ;D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1254 Dátum: 2012. Február 12. - 10:26:34 »
Én 10 évente egyszer járok az Andrássy úton...
...hihetetlen, hogy az utóbbi húsz évben hogy megváltozott...
... eltűnt minden használható bolt (Rotring, vadászbolt)...
...már csak az Írók boltja maradt.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1255 Dátum: 2012. Február 12. - 10:35:02 »
20e forint alatt itt lehet kapni valamit? vagy annyi a beugró?  :-\

... A Santa Maria Novella borotvaszappan (utántöltő) még nincs, ha lesz kb. 4000 Ft lesz.
  :P
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1256 Dátum: 2012. Február 12. - 13:57:39 »
Félreértesz, pontatlan voltam (nem csak mocsok)... az M3-as (vagy mittudoménmilyen) készülékre gondoltam!  ::)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1257 Dátum: 2012. Február 12. - 14:24:54 »
Nemrég vettem Semogue 830-at és 1470-et.
830 használat közben nagyon finom, puha pamacs, érzetre mint egy silvertip borz.
1470 kicsit gerincesebb, ezt kifejezetten arcon habosításra ajánlják, sokkal gyorsabban tudok jó habot készíteni vele, mint egy borzzal.
Nagyjából 15-20 alkalom, mire "betörik" egy Semogue vadkansörte pamacs, most 8-10 alkalom körül járok, és egyre jobb lesz  :borz1: (kéne egy ilyen ikon vaddisznóval is :D )



Én is nézegetem a Semogue termékeit, az 1470 is. Találtam egy webshopot, ahol olcsóbbak, mint az ebay környezetben. A low-end semogue valami 4 euro körül van, de az 1470 is tíz euro alatt van. Asszem rendelés lesz belőle. :)

ugyanitt találtam néhány olyan borotválkozási cuccot, amiről nem hallottam még. Portugál termékek.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1258 Dátum: 2012. Február 12. - 14:44:30 »
Oszt merre lelted? Megbízhatónak tűnik?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1259 Dátum: 2012. Február 12. - 15:05:20 »
Oszt merre lelted? Megbízhatónak tűnik?

Kérnénk a linket, légy szíves!
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici