Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493780 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1335 Dátum: 2012. Február 28. - 22:44:34 »
Engem az zavar inkább, amikor több darab rendelésénél nem csomagolják össze az egészet, hanem minden darabra felszámolnak - oké, némileg kedvezőbb - posta- vagy kezelési költséget. Görény dolog.

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1336 Dátum: 2012. Február 29. - 05:29:56 »
Ákos: valószínű én is ki fogom. Sőt, alighanem egyáltalán nem zavarna, ha más boltokban nem a 24 órán belüli postázás volna az általános. Ezen kívül a főoldalon felhívja a figyelmet, hogy a megrendeléssel elfogadom a feltételeket - amiben viszont 3 nap van leírva.

Ennek ellenére egy kedves srác, lelkes is, segítőkész is. Inkább azt tippelem, hogy nem szeret a postán sorbanállni, és egy héten egyszer megy  :sör: Amúgy pedig nagyon kíváncsi vagyok a legutóbbi rendelésre tőle: a SOC-ot lényegében ő találta ki, különféle fórumok tagjaival együtt. Remélem, jól ellesznek majd nálam a LE2011 1-es sörtével és borzzal  :borz1:

Rotbart: minden cég ezt csinálja, csak legfeljebb nem veszed észre. Nézd meg, mondjuk, a Connaughtot: kezdj el bepakolni kisebb tárgyakat, mondjuk shave stickeket, és figyeld a postaköltséget - ugyanígy számítódik, csak drágább. Ráadásul a Connaught mindig dobozban szállít, és a legkisebb dobozba is több minden fér, így igaziból nem értem. Lehet, hogy súlyra megy a posta?
Őszintén szólva, én épp fordítva vagyok, mint te - inkább csodálom, hogy más országokban ennyiből meg lehet úszni a nemzetközi postát? Én pár hónapja Németországba küldtem kis dobozban egy pamacsot, amit - biztosítással - majdnem 6000 Ft-ért vittek el. Hollandiából Magyarországra a legkisebb csomag (ami egyébként a <1kg-t jelenti  :D) 10 euró. Szóval 2,5 euró tételenként igaziból nagyon baráti.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1337 Dátum: 2012. Február 29. - 11:53:52 »
A posta olcsó külföldön, jessz. Épp azért ellenszenvezek ezzel a dologgal, mert ez nem a postaköltség, hanem némi járulékos haszon. Nyilván egy EU-s fizetésből nem olyan nagy összeg, de pl. Páltól is ezért nem rendeltem több mindent, mert ezek az 1-2 eurók a végén kitesznek még bő kétezer forintot.
Összességében nem is biztos, hogy jól járnak ezzel, mert ha csak egy postaköltséget számolna, tuti, hogy betennék még valamit a dobozba. Szóval kapják be.

Amúgy te mit csinálsz itt reggel fél hatkor???

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1338 Dátum: 2012. Február 29. - 11:58:36 »
deka!

akkor félreértettem, bocsi.  :sör:
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1339 Dátum: 2012. Február 29. - 12:01:23 »
Engem az zavar inkább, amikor több darab rendelésénél nem csomagolják össze az egészet, hanem minden darabra felszámolnak - oké, némileg kedvezőbb - posta- vagy kezelési költséget. Görény dolog.

Ez ilyen íbéjes szarság, hogy minden termékhez külön postaköltséget is rendelnek.

Ezért szeretem jobban az olyan online boltokat, ahol lehet fizetni péjpalival, ugyanakkor van egy súlyhatárhoz köthető postaköltség, aztán lehet nézni, hogy hogy állsz a tömeggel, ahogy pakolod a kosárba a cuccokat.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1340 Dátum: 2012. Február 29. - 12:15:49 »
És ezekben a válságos időkben a hülye íbéjes eladók pont a postaköltségen akarnak keresni. Pedig belátható, hogy ha költségminimalizálni akarok, akkor esetleg veszek még valamit, hogy egy tárgyra kisebb szállítási díj essen. A kínaiaknak bezzeg van eszük : )

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1341 Dátum: 2012. Február 29. - 14:06:53 »
Rotbart: korán kelek, nehezen térek észhez, kell egy kis elfoglaltság :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1342 Dátum: 2012. Február 29. - 14:09:57 »
Én későn kelek és úgy is nehezen térek észhez  :uncsi:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1343 Dátum: 2012. Február 29. - 18:49:16 »
Az en rendelesemet ma mar postaztak. Tegnap rendeltem, delutan 5 korul.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1344 Dátum: 2012. Február 29. - 18:51:13 »
, akkor esetleg veszek még valamit, hogy egy tárgyra kisebb szállítási díj essen.

Hehe, valamit??! Addig rakom a kosarat, amíg a súlyhatár engedi.  ;D
Persze néha olyat is beteszek, amire speciel semmi szükségem. Például kávét jómagam nem iszom, de a múltkorjában azt is tettem a csomagba hogy ne üresen jöjjön a doboz. Persze van, aki megigya.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1345 Dátum: 2012. Március 01. - 20:09:54 »
Mit hoz majd a zöld emberke?

Az en rendelesemet ma mar postaztak. Tegnap rendeltem, delutan 5 korul.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1346 Dátum: 2012. Március 01. - 20:12:44 »
1460
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1347 Dátum: 2012. Március 01. - 20:18:20 »
Azt még nem próbáltam (többek között), majd mesélj.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1348 Dátum: 2012. Március 02. - 08:31:29 »
Tapasztalat: Lacival cseréltem a kínai ecsetemet, egy szép ecsetboltos Golddachsra. Nem szúr, szép nagy, szépen kinyílik, megfelelő kialakítás, jó vele habosítani, de ugyanúgy, mint a másik pamacsomnál, egyszerűen szarul vannak beragasztva a szálak. Hullik. Nem kicsit, nagyon. Sőt, véletlenül megláttam középtájt egy kiálló szálat, kicsit meghúztam (tényleg csak kicsit) és 5-6 szál jött vele. Borotválkozásnál teljesen általános 3-10 szál elhullajtása.
Szóval eddig 2-ből kettő nem vált be. Tudom, Malacnak meg igen, de ez egy ilyen sport. Szubjektív. Én biztos, hogy az életbe nem veszek többet GD ecsetet.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1349 Dátum: 2012. Március 02. - 09:26:08 »
GD: nekem 4100 Ft-os fekete low-end van... sosem hullott, talán az elején 2-3! szál.
Apósomnak, sógoromnak vettem 5400 Ft-os ezüstös borzot: apósomnak sokáig hullott, talán már megállt, sógoromtól még nem kérdeztem.
Az elsőt a Haász-nál, az ezüstösöket az Ecsetboltban vettem... nem tudom ez számít-e.

Mázlim lehet, hogy az első pamacsom (bár egyszerű, de) hibátlan/tökéletes.
Most viszont a vörös bestia csavargatja a fejemet!
Az emberi gyarlóság...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici