Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493923 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1350 Dátum: 2012. Március 02. - 09:29:26 »
Kuni,

szerintem gondolkodj el egy jó Omegán, vagy Semouge-n. Puha végű_és_gerinces.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1351 Dátum: 2012. Március 02. - 09:31:03 »
...nekem a nyél is számít! Nézni egy életen át egy igénytelen műanyag cuccot...  ::)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1352 Dátum: 2012. Március 02. - 09:53:54 »
Új pamacsnál nem kell megijedni a hullástól (persze nem mindegy a mértéke), lehet, hogy ragasztáskor maradtak benne olyan szálak, amik nem lettek rögzítve.
Pár használat után szépen kijönnek és kész. Érdemes kicsit átfésülgetni, így kiszedve őket.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1353 Dátum: 2012. Március 02. - 09:58:13 »
Ezt nem tudom, mire írtad, de mindkét terméknél szép, igényes fanyelek vannak. Bár nekem nincs bajom a szép, igényes műanyagnyelekkel sem, sőt.

...nekem a nyél is számít! Nézni egy életen át egy igénytelen műanyag cuccot...  ::)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1354 Dátum: 2012. Március 02. - 10:00:02 »
Semogue 830 műanyag nyelét nagyon szeretem.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1355 Dátum: 2012. Március 02. - 10:28:07 »
A fa nyelek nekem általában tetszenek (ha nincsenek mindenféle fényes gyűrűk rájuk aggatva), a műanyag nyelek ritkán.
De ez az én hiányosságom... is lehet.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1356 Dátum: 2012. Március 02. - 10:28:11 »
Az 1460 az egy 1470 csak nekem jobban tetszo nyellel.
En pl a fat nem annyira erzem megfelelo anyagnak egy vizzel erintkezo eszkoznel. Meg mielott flame lesz, tudom ez az en hulyesegem, de akkor is igy van.
Es meg mielott extra flame lenne, igen az 1460 is fanyelo, de jobban tetszett, mint az 1470... amit ki akartam probalni, ha mar ennyi dicseretet kapott.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1357 Dátum: 2012. Március 02. - 11:26:22 »
Ezek a festett nyelű Semogue-ok nekem is nagyon tetszenek, de végül nem mertem venni, attól félve, hogy idővel olyan lesz, mint egy tiszai csónak festése... így lett végül egy műanyag nyelű. Az átlátszó akril persze karcolódik, idővel majd lehet polírozni : )

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1358 Dátum: 2012. Március 02. - 11:56:20 »
Akkor egyszerre mindenkinek válaszolva. Igen, mindkettő GD ecsetboltos, valami ezüstös borz. Mindkettő nagyon puha, 0 gerinc. Én ezeket is szeretem. Mindkettő hullik. Igaz, a Laciéval csak 3-4 borotválkozáson vagyok túl, de a régi, fanyelű, az másfél éves. Ugyan az, mint a műanyag nyelű, ugyh ez sem lehet a probléma. (Egyébként nekem az igényes műanyag nyél ugyanúgy bejön, mint egy fa.) A régi szerintem legalább 30%-át elvesztette a szőreinek, egyértelműen sokat ritkult.

Pamacs kérdésre: van egy fekete borz Omegám, (meg disznóm is...) azt szeretem, jó a keményebb szappanokhoz, de szeretem a puhábbakat. Majd talán az év második felében rendelek Fidotól vagy egy Semogue pamacsot még azért...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1359 Dátum: 2012. Március 02. - 12:06:19 »
Tényleg, azt még áruljuk el Malacnak, hogy az Omega műanyag nyelei kifejezetten igényesek, jó minőségű anyagból, szépen vannak fröccsöntve.
Sőt, még a kínai LiJün is kimondottan rendes nyeleket készít, nem sokkal gyengébb, mint a Vulfix akrilja (ami elsőre danamidnak néz ki amúgy).

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1360 Dátum: 2012. Március 02. - 12:16:56 »
A hamut a fejemre szórtam... és találkozón tovább tájékozódom.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1361 Dátum: 2012. Március 02. - 12:31:57 »
Új pamacsnál nem kell megijedni a hullástól (persze nem mindegy a mértéke), lehet, hogy ragasztáskor maradtak benne olyan szálak, amik nem lettek rögzítve.
Pár használat után szépen kijönnek és kész. Érdemes kicsit átfésülgetni, így kiszedve őket.

Néhány hasznos tanács, információ a hullás okairól (angolul):

http://www.shaving101.com/index.php/education/shaving-brush-basics/80-the-facts-on-brush-shedding.html

http://www.shaving101.com/index.php/education/shaving-brush-basics/219-avoid-brush-damage-and-maximize-your-investment.html

Nekem is van kellemetlen tapasztalatom egy Simpsons Classic 2-vel. Az első 3-4 hónap szörnyű volt, hullott, mint a rossebb. Mostanában viszont beállni látszik a dolog, már olyan borotválkozásaim is vannak, amikor egy szállat sem veszít. Remélem nem valami Simpson betegség, mert már úton van egy Chubby 2, nem szeretném ugyanezt átélni azzal is.  ;D


Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető knopp

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1362 Dátum: 2012. Március 02. - 23:16:24 »
Ma este fürdés/hajmosás után kipróbáltam a tegnap vásárolt Omega 81052-es pamacsomat.  :boldog: Eredetileg FBP azért adta el, mert neki nem tetszett, nekem viszont pont ellenkezőleg, gyönyörű a formája és nagyon bírom a vörös színt is! :D
Alapos próbára tettem a pemzlit,Wilkinson rúdszappant használtam arcra dörzsölve, nem reszelve, és az arcomon képeztem habot kb 2-3 percig. Sejtettem, hogy komfortosabb érzés lesz a Cerrus sörtepamacshoz képest, de ekkora minőségi ugrásra nem számítottam. Szerintem a bejáratott Cerrus se szúr (bár azzal tálkában verem a habot), de ez az Omega komolyan mondom simogatja az ember képit, és még jól is dolgozik. Nem tudom, hogy a drágább omega sörték mennyivel tudnak többet (ha egyáltalán), de ez szerintem nagyon megérte az árát.
Wenn du dich schneidest, verbinde nicht den Finger sondern das Messer.  Joseph Beuys

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1363 Dátum: 2012. Március 03. - 08:02:51 »
 :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1364 Dátum: 2012. Március 04. - 12:50:43 »
Boraxot szeretnék venni a pamacsaim tisztogatásához, merre érdemes keresni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici