Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 509178 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #165 Dátum: 2010. Április 09. - 21:20:10 »
Olvastam még ezt a Kai-t is.Ez is japán? Milyen minőség lehet, kb mint az agyon hype-olt Feather?(nem alaptalanul valszeg) ::)

Nem hype-olt az, valoban nagyon jo  ;D Vegigmentem majd' az osszes ismert vagy kedvelt nagyobb markan es a Feather a legjobbak kozott van valoban. Ket dolog van, amiben mindenkeppen kiemelkedo: tartossag, elesseg. Termeszetesen ez meg tavolrol sem jelenti azt, hogy mindenkinek ez volna a legjobb. Van olyan akinek a bore a gyengedebb pengeket kedveli, van olyan borotva, amibe mar tul sok, pl a Gillette NEW fejbe nekem mar tulzas volt.

Kai is japan es ebben nagyjabol ki is merul, amit tudok rola. Valoszinuleg Ed lesz az elso, aki majd erdemben be tud szamolni tapasztalatokrol.

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #166 Dátum: 2010. Április 12. - 00:04:43 »
Viszont a drágább kategóriás borzpamacsoknak nem igen van "ázottkutyaszaga", akár Mühle akár Kent.  ;)
Én a múlt héten vettem egy Mühle "hjm" borzpamacsot kétezer-párszáz forintért a Müllerben (kis tartó is tartozik hozzá), tehát az olcsóbb-kategóriás, mégis egy hét alatt elment a szaga. Nem megszoktam, hanem ma anyám meglátta a fürdőszobámban, megviszgálta és azt mondta jó illata van (Wilkinson szappan).
Szóval a Mühlét ajánlom, szerintem jó és nem büdi.

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #167 Dátum: 2010. Április 12. - 01:15:31 »
Na akkor a longball barátunk tippje nyomán felderített boltocskában kapható echte ungarische pamacsok:



Balról jobbra 1500 Ft és 2750 Ft a két sertés, a harmadik a borz pedig 6900 Ft.
A tulaj Bélteki Katalin kefekészítô kisiparos, telefonja +36309214350 és a címe: 1056 Fôvám tér 6.

(Ádám neked meg PÜ megy a kérésedre vonatkozóan.)
Dettó ugyanolyan kinézetű ecsetet vettem egy pár hónapja egy fodrászkellékboltban mint a képen az első.
Bár az olcsóbb volt, szóval lehet, hogy nem a Bőszecset gyártotta, de megszólalásig így néz ki. Ugyanez a formájú nyél, barna műanyag gyűrű kinézetre ilyen szőr.
Az elején állatira büdös volt. Mire elment a szaga (2-3 hét) addig a nyélről leázott a lakkréteg, a fa elkezdett repedni.
Mondjuk legalább a szőrét nem hullatta. Használni nem volt rossz, csak hát, a képen látható állapotból 1 hónap alatt átment a kinézete "lepukkantba".
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 12. - 01:22:03 írta Neonknight »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #168 Dátum: 2010. Április 12. - 11:39:58 »
Szombaton megnéztem Nerolinál a BK4-et, gyönyörű darab, de nagyon puhának tűnt.
Utánaolvasva a puhaság-masszírozás, avagy edényben/arcon habosítás témának (nyilván az arcon habosításhoz kisebb kúpszögű pamacs kell), Vulfix No.375-öt javasolnak sokan, nem is drága: http://connaughtshaving.com/v0375.html

Használja valaki, vagy legyek én az első, aki kipróbálja?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #169 Dátum: 2010. Április 12. - 13:27:53 »
Szombaton megnéztem Nerolinál a BK4-et, gyönyörű darab, de nagyon puhának tűnt.
Utánaolvasva a puhaság-masszírozás, avagy edényben/arcon habosítás témának (nyilván az arcon habosításhoz kisebb kúpszögű pamacs kell), Vulfix No.375-öt javasolnak sokan, nem is drága: http://connaughtshaving.com/v0375.html

Használja valaki, vagy legyek én az első, aki kipróbálja?

Van egy kis különbség a két pamacs között! A BK4 egy szuper minőségű borzpamacs, míg az említett Vulfix sörtepamacs. Anno vettem én is itt egy Vulfix Piccadilly-t, de nálam a sörte nem jön be annyira, mint a borz!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #170 Dátum: 2010. Április 12. - 13:42:31 »
Rotbart, ne viccelj, ez a Vulfix, mint a BK4 alternatívája? Két teljesen külön műfaj, kategória, súlycsoport...
Ez disznó, és abból egy is kicsike méretű. Nem lehet összehasonlítani a kettőt...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #171 Dátum: 2010. Április 12. - 17:06:35 »
Sziasztok,

Szintetikus pamacsot próbált már valaki? Külföldi fórumokon olvasgattam róla és sokan jobb véleménnyel vannak róla, mint a természetes pamacsok.

üdv,
mad_a

Lokcitánnál néztem tálkát, szép darab, de bazi drága (főleg ahhoz képest, hogy valószínűleg fémnyomással készül, ami a létező legolcsóbb technológia).
Kiscsaj odajött szakérteni, mutatta a pamacsot hozzá. Aszongya ez az egyetlen nem természetes anyagú termékük, mivel az ő poliszijük szerint állat be nem teheti a lábát a boltba.
Sajnos epilálásának részleteibe nem avatott be :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #172 Dátum: 2010. Április 12. - 17:10:01 »
Ehh,nem kapcsoltam be az értesítést, most látom csak a válaszokat.

Szóval a Vulfix nekem azért lenne (?) alternatíva, mert Balea pamacsom van, aminél szeretnék kevésbé szőrehullatót/büdöset/szúrósat.
Ugyanakkor szeretném ha kúpos lehetne, nem olyan széles, mint a BK4, mert még a fülem is habos lenne... szóval legyen csak kicsi, nem vagyok nagyképű : )


Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #173 Dátum: 2010. Április 12. - 18:33:15 »
Ehh,nem kapcsoltam be az értesítést, most látom csak a válaszokat.

Szóval a Vulfix nekem azért lenne (?) alternatíva, mert Balea pamacsom van, aminél szeretnék kevésbé szőrehullatót/büdöset/szúrósat.
Ugyanakkor szeretném ha kúpos lehetne, nem olyan széles, mint a BK4, mert még a fülem is habos lenne... szóval legyen csak kicsi, nem vagyok nagyképű : )



Én is egy Balea-t használok.. nekem egyáltalán nem büdös... már az első használatkor sem volt az és a szőrét sem hullatja...  a szúrósság szerintem szubjektív. Van akinek a bőrének az jön be, ha keményebb a sörte.
üdv,

mad_a

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #174 Dátum: 2010. Április 13. - 09:24:10 »
Ehh,nem kapcsoltam be az értesítést, most látom csak a válaszokat.

Szóval a Vulfix nekem azért lenne (?) alternatíva, mert Balea pamacsom van, aminél szeretnék kevésbé szőrehullatót/büdöset/szúrósat.
Ugyanakkor szeretném ha kúpos lehetne, nem olyan széles, mint a BK4, mert még a fülem is habos lenne... szóval legyen csak kicsi, nem vagyok nagyképű : )



Ha a szélesség alatt a pamacsfelület átmérőjét érted, akkor azt azért vedd figyelembe, hogy egy szuper minőségű borzecset minden esetben "szétterül", míg a sörte összeáll. Még a Kent BK2 átmérője is 50 mm, szemben az általad említett Vulfix 22 mm-ével. Kinek a pap, kinek a papné. Amúgy szerintem egyik sem hullatja a szőrét ezen a szinten már (helyes használat mellett).
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #175 Dátum: 2010. Április 13. - 09:25:04 »
Kiscsaj odajött szakérteni, mutatta a pamacsot hozzá. Aszongya ez az egyetlen nem természetes anyagú termékük, mivel az ő poliszijük szerint állat be nem teheti a lábát a boltba.
Sajnos epilálásának részleteibe nem avatott be :)

már nem tudom, hol láttam a következőt:
szintetikus pamacs: nagyon jó, védjük az állatokat, környezetbarátok vagyunk
két sorral lejjebb:
borz pamacs: a legpuhább, valódi természetes anyag
:D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #176 Dátum: 2010. Április 13. - 09:52:16 »
Még a Kent BK2 átmérője is 50 mm, szemben az általad említett Vulfix 22 mm-ével.

A Vulfix 22 mm-e a sörteköteg tövénél értendő! ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #177 Dátum: 2010. Április 13. - 10:01:58 »
Még a Kent BK2 átmérője is 50 mm, szemben az általad említett Vulfix 22 mm-ével.

A Vulfix 22 mm-e a sörteköteg tövénél értendő! ;)

Ok, akkor nem a tövénél 30-35 mm! Még mindig kisebb, mint az 50 mm!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #178 Dátum: 2010. Április 13. - 10:11:38 »
Jóvanna, nem mondtam, hogy nem kisebb még így is, de ha már adatok, akkor legyünk pontosak, mert azért nem mindegy.

(Nem, nem vagyok mérnök, sőt... De a feleségem az, és én most rajtatok törlesztek!!!  ;D)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #179 Dátum: 2010. Április 13. - 10:29:00 »
Akkor most szégyellem magamat, mert én mérnök vagyok!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici