Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493868 alkalommal)

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #180 Dátum: 2010. Április 13. - 10:30:21 »
...Amúgy szerintem egyik sem hullatja a szőrét ezen a szinten már (helyes használat mellett).
Tudná valaki definiálni a "helyes használat"-ot?

A Wilkinson sertésem vedlik mint a nyavaja, ha végighúzom a tenyeremen oda-vissza, kidob vagy 8-10 szálat. Eddig azt hittem ez normális, de mint látom nem. A számlája ma´r nincs meg, így max. eldobásra vár.

A Victoria borzom 1-1 szálat ha elhagy egy borotválkozásnál, de még csak kb. 4-5-ször volt használva.

Mivel kaptam egy Kent BK2-t, érdekelne baromira a dolog, hátha én rontottam el valamit a kezdetekben, s ezt ki tudnám most kerülni. Igaz a Victoria-val sem csináltam semmit másképp, mint a Wilkivel. Szóval mi is a "helyes használat" (azon kívül hogy nem fogjuk be háztartási munkákra  ;D ) ?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #181 Dátum: 2010. Április 13. - 10:35:19 »
A pontosságról jut eszembe:

"Adnak egy-egy piros gumilabdát egy matematikusnak, egy fizikusnak és egy mérnöknek. Megkérik őket, hogy adják meg a labda térfogatát.
A matematikus gondosan megméri a labda átmérőjét és ebből kiszámolja a térfogatot.
A fizikus megtölt vízzel egy mérőedényt, ebbe rakja bele a labdát és a kiszorított víz mennyiségéből megkapja a térfogatot.
A mérnök megnézi a labda sorozatszámát és a kis-piros-gumilabda-katalógusból kikeresi a térfogatát."

 ;D

Elnézést az Off-olásért!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #182 Dátum: 2010. Április 13. - 10:39:35 »
...Amúgy szerintem egyik sem hullatja a szőrét ezen a szinten már (helyes használat mellett).
Tudná valaki definiálni a "helyes használat"-ot?


Szia,

Nem vagyok a téma szakértője (bistosan mások is segítenek majd), de valahol láttam, vagy olvastam, hogy az ecsetet nem célszerű folyamatosan körkörös mozdulatokkal dolgoztatni! Ez vonatkozik arra is, amikor pl. a szappanon kell a megfelelő habot előállítani, és arra is, amikor felvisszük az arcra a habot. Én kb. csak 20 %-ban szoktam a körkörös mozdulatot alkalmazni amikor dolgozik a pamacs...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #183 Dátum: 2010. Április 13. - 10:42:12 »
Helyes használat: hát, nem tudom...
A nagykönyv szerint a helyes használat a fejjel lefelé történő szárítás, a nem túl forró fízben történő, nem úsztatott beáztatás – illetve egyesek szerint nem szabad vele körözni a bögrében, hanem lefelé kell tunkolgatni... Ennyi.
Én ebből sokáig semmit sem tartottam be, mert nem „tudományosan” közelítettem a témához... Manapság is csak a túl forró víz elkerülése meg a fejjel lefelé szárítás jellemző, de a körözve kavarás veszélyességén inkább csak mosolygok. A tízenéves pamacsom, ami a blog fejlécképében is van, mindenesetre mindezt gond nélkül túlélte.

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #184 Dátum: 2010. Április 13. - 10:45:07 »
A mérnök megnézi a labda sorozatszámát és a kis-piros-gumilabda-katalógusból kikeresi a térfogatát."
OFF
Tanulság: A mérnököknek van minden féle katalógusa.
Érdekesség: "piros gumilabdán" még sosem láttam sorszámot.
ON

Köszi a választ. Ezt a verziót még soha nem hallottam a körkörös mozdulatokra. Mert egy szappanos tégelyben hogy a búbánatban keverek habot, ha nem ezzel a módszerrel, amikor az kerek formájú... hm... meghát az arcon is csak úgy, igy van minden videón.
Hátha valaki megerösíti még vagy cáfolja  :-\

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #185 Dátum: 2010. Április 13. - 10:46:10 »
Pl. az alábbi videon 1:25-nél említi Robert, hogy csak festő mozdulatokkal érdemes használni az ecsetet:

http://www.gentlemans-shop.com/acatalog/How-to-shave.html
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #186 Dátum: 2010. Április 13. - 10:54:32 »
Mert egy szappanos tégelyben hogy a búbánatban keverek habot, ha nem ezzel a módszerrel, amikor az kerek formájú... hm... meghát az arcon is csak úgy, igy van minden videón.
Hátha valaki megerösíti még vagy cáfolja  :-\
Lásd előző hozzászólásom: „tunkolod”. Az arcodon meg „festesz”, oda-vissza húzásokkal.
Mondom, én kavarok mindenhol, mint az állat.  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #187 Dátum: 2010. Április 13. - 11:02:22 »
Akkor beszállok én is, bár nem vagyok "ecsetszakértő"...

Nálam egyedül a Balea hullatja a szőrét, pedig 3 féle pamacsot használok, ebből a legkevesebbet a Baleát...

A habképzés/felhordás CSAK körkörös mozdulatokkal történik, mostanában úsztatom a pamacsot, elég meleg vízben, és előfordul, hogy nem szőrrel lefelé tárolom...

Ennyit erről...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #188 Dátum: 2010. Április 13. - 11:04:27 »
Hát nem tudom... Ha egy pamacs nem bírja ki, hogy körkörös mozdulatokkal keverem vele a habot, akkor az sz*r...
Azt hiszem, ez már kicsit a dolgok "túlmisztifikálása".
Kíváncsi vagyok, mit szólt volna nagyapám, ha valaki azt mondta volna neki anno, hogy ne keverje körkörös mozdulatokkal a habot, mert tönkre megy a pamacs! :)

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #189 Dátum: 2010. Április 13. - 11:04:39 »
Pl. az alábbi videon 1:25-nél említi Robert, hogy csak festő mozdulatokkal érdemes használni az ecsetet:

http://www.gentlemans-shop.com/acatalog/How-to-shave.html
Ha azt mondod, elhiszem  ;). Az utóbbi idök megnézettt bk 50-60 videója közül ez az elsö, aki nem körkörös mozdulatokkal pamacsolja az arcát  ;D . Persze, ki mire esküszik. De minden esetre én a körkörös mozdulatokat eddig nem tudtam elkerülni, meg azt hiszem nem is fogom, ha ez az ára, akkor veszek újat ha tönkremegy. Azon kívül ha én ennyi elökészület után elkezdenék borotválkozni, mint a videón a jóember, elég keserves élmény lenne. Persze én szört sem láttam rajta. Lehet hogy csak a sarokpontokat akarta bemutatni?

én eddig csak azt tudtam, hogy állítva vagy függesztve kell kell tárolni, használat után alaposan kimosni, kiöblíteni. Valahol mintha azt is olvastam volna, hogy az elsö használat elött forróvízbe kell áztatni. De edrose szerint éppen hogy nem ...

Lásd előző hozzászólásom: „tunkolod”. Az arcodon meg „festesz”, oda-vissza húzásokkal.
Mondom, én kavarok mindenhol, mint az állat.  ;D
jaja, olvastam. Tunkolni a szaftot szeretem, a festést meghagyom a müvészeknek. Akkor sajna én is hibásan fogom használni, mert a kavarás nekem is sokkal kellemesebb.
Kis borostánál talán még elmegy a "festés", de ilyennél már azért nehéz volna. Mondjuk ez is úgy néz ki, mintha meglehetösen forró lenne a vize  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #190 Dátum: 2010. Április 13. - 11:08:29 »
Hasznalat kozben, amikor a vizet a pamacsbol 'kicsavarod', egy eros, hatarozott, de rovid mozdulattal tedd. Hasznalat utan ugyanigy tegy, ha torolkozon is felitatod egy kicsit a maradek nedvesseget, akkor itt is csak finoman, kimelve a sorteket. Szaritani erdemes jol szellozo helyisegben, pl olyan ablak kozeleben, ami gyarkan nyitva van.

Egyebkent egyszeruen van olyan pamacs, ami hullat es van amelyik nem. Jo pamacsok nem nagyon hulltnak, ha valamelyik a kezdeti 2-3 hasznalat utan is hullat, akkor az a kuka kategoria.

En vadul korozok az osszes pamacsommal a szappanon is es az arcomon is. Eddig egyik sem reklamalt miatta. ;)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #191 Dátum: 2010. Április 13. - 11:10:50 »
én körkörösen habzok fel, majd szőriránnyal szemben festő mozdulatokkal fejezem be a habozást (édes anyanyelvünk, vajon hány értelme van eme utolsó szónak? ;) )

szvsz a finisben így jobban be tudom dolgozni a habot a szőrtövekhez. de lehet, ez csak az én mániám.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #192 Dátum: 2010. Április 13. - 11:15:24 »
én körkörösen habzok fel, majd szőriránnyal szemben festő mozdulatokkal fejezem be a habozást (édes anyanyelvünk, vajon hány értelme van eme utolsó szónak? ;) )

szvsz a finisben így jobban be tudom dolgozni a habot a szőrtövekhez. de lehet, ez csak az én mániám.

En is igy teszek.

Amugy is ki ez a Lóbelt? Meg a habja sem tetszik.

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #193 Dátum: 2010. Április 13. - 11:16:13 »
Hasznalat kozben, amikor a vizet a pamacsbol 'kicsavarod', egy eros, hatarozott, de rovid mozdulattal tedd. Hasznalat utan ugyanigy tegy, ha torolkozon is felitatod egy kicsit a maradek nedvesseget, akkor itt is csak finoman, kimelve a sorteket.
Nem állítom, hogy még sosem csavartam ki belöle a vizet, azt sem állítom, hogy ezen ritka alkalmakkor finom voltam. Én viszont inkább kirázni/kicsapni szoktam belöle a vizet, gondolván, igy nem nyomorgatom annyira a szört. Ez hiba?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #194 Dátum: 2010. Április 13. - 11:18:40 »
Nemo, egyáltalán nem hiba szerintem, ha kicsapod/kirázod! ...én is így szoktam!  ;)
Persze, ha már csak nedves.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici