Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 507009 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #195 Dátum: 2010. Április 13. - 11:24:45 »
Hasznalat kozben, amikor a vizet a pamacsbol 'kicsavarod', egy eros, hatarozott, de rovid mozdulattal tedd. Hasznalat utan ugyanigy tegy, ha torolkozon is felitatod egy kicsit a maradek nedvesseget, akkor itt is csak finoman, kimelve a sorteket.
Nem állítom, hogy még sosem csavartam ki belöle a vizet, azt sem állítom, hogy ezen ritka alkalmakkor finom voltam. Én viszont inkább kirázni/kicsapni szoktam belöle a vizet, gondolván, igy nem nyomorgatom annyira a szört. Ez hiba?

Valamelyik Mantic videoban volt ez a modszer. Eloszor egy mozdulattal megszabaditani a feles viz nagyobb reszetol, utana 3-4-et razni rajta. Nekem bevallt.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #196 Dátum: 2010. Április 13. - 11:25:13 »
Nemo, egyáltalán nem hiba szerintem, ha kicsapod/kirázod! ...én is így szoktam!  ;)
Persze, ha már csak nedves.

Ha nem tudnám, mi a téma, ebből én nem pont a borotvapamacsra asszociálnék...  ;D ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #197 Dátum: 2010. Április 13. - 11:26:07 »
;D   ;D   ;D

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #198 Dátum: 2010. Április 13. - 11:30:08 »
Nemo, egyáltalán nem hiba szerintem, ha kicsapod/kirázod! ...én is így szoktam!  ;)
Persze, ha már csak nedves.

Szárazon még meg sem fordult a fejemben  ;D  ;D . Jó, tudom úgy érted, hogy ha már nem csorog belöle a víz. Engem ilyenkor csak a jóízlésem tart vissza a kicsapástól, hogy minden vizes lesz, nem az, hogy árthat a pamacsnak.

Ha nem tudnám, mi a téma, ebből én nem pont a borotvapamacsra asszociálnék...  ;D ;D
Még szerencse azonban hogy tudod mi a téma  :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #199 Dátum: 2010. Április 13. - 11:30:41 »
Mérnököknek: A BK4 22mm-es, ez a csomó, alias knot mérete. A BK2 ugyanekkora, ahogy az említett Vulfix is!

Tehát az, hogy mekkora csomóba fogjuk a szőrt, nem igazán meghatározó, mert a borz szép nagy labdát ad, a disznyó meg kúpos marad.
Ezért tetszett meg nekem Vulfixék 375-öse.

A kérdés ezek szerint az, hogy létezik-e hegyesebb szögű borz pamacs, vagy az ilyenek mind disznók?
(A Baleáról meg visszavonom, hogy büdös lenne, elmúlt a szaga. A vedlése nem.)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #200 Dátum: 2010. Április 13. - 11:43:49 »
Borzok nedvesen kiviragoznak, szetterulnek. Tehat meg nagyobbak lesznek, mint szarazon. Es ezt szeretjuk bennuk.

nemo

  • Vendég
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #201 Dátum: 2010. Április 13. - 11:58:59 »
Most olvastam az egyik online boltban a BK2 leírásánál, hogy habképzés elött ajánlják egy ideig forró folyóvíz alatt tartani. Állítólag kb. 4 hét használat után éri el az állapotot, melyben az optimális szappanmennyiséget fel tudja venni.
Azt hiszem mielöbb munkára fogom, mert az eddigi pamacshasználatomban a hosszászólásaitok alapján (amit mindenkinek köszönök) nem találtam különösebb kivetnivalót, így nem hinném hogy halálát okozom az új jövevénynek.

Egyébként megszagoltam gyári állapotában, egyáltalán nem büdös.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #202 Dátum: 2010. Április 13. - 12:31:07 »
...Egyébként megszagoltam gyári állapotában, egyáltalán nem büdös.

Előtte nedvesítsd be, úgy szagold meg. (Bár, az én noname borz pamacsom első alkalommal benedvesítve sem volt büdös...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #203 Dátum: 2010. Április 13. - 13:21:06 »
Nemo, egyáltalán nem hiba szerintem, ha kicsapod/kirázod! ...én is így szoktam!  ;)
Persze, ha már csak nedves.

 ;D ;D ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #204 Dátum: 2010. Április 13. - 13:53:44 »
Most olvastam az egyik online boltban a BK2 leírásánál, hogy habképzés elött ajánlják egy ideig forró folyóvíz alatt tartani. Állítólag kb. 4 hét használat után éri el az állapotot, melyben az optimális szappanmennyiséget fel tudja venni.
Azt hiszem mielöbb munkára fogom, mert az eddigi pamacshasználatomban a hosszászólásaitok alapján (amit mindenkinek köszönök) nem találtam különösebb kivetnivalót, így nem hinném hogy halálát okozom az új jövevénynek.

Egyébként megszagoltam gyári állapotában, egyáltalán nem büdös.

Nyugodtan hasznald, nem fogod tonkretenni. A Kent BK4-nek az elso hasznalatkor van minimalis szaga, de elvislheto es gyorsan elillan. A BK2-t nem ismerem, ha jol tudom csak a BK4 silverip a BK2 nem, igy lehet kulonbseg azert.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #205 Dátum: 2010. Április 13. - 14:20:40 »
A minap a Neroliban azt mondták, hogy csak a BK4 a silvertip, a BK2 pedig az eggyel gyengébb minőség, szóval jessz.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #206 Dátum: 2010. Április 13. - 14:38:01 »
Valóban, a Kent oldala szerint:

BK2 = Traditional medium sized, pure grey badger brush.
BK4 = Traditional small/travel sized, pure silver-tipped badger brush.
BK8 = Traditional large sized, pure silver-tipped badger brush.
BK12 = Traditional king sized, pure silver-tipped badger brush.

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #207 Dátum: 2010. Április 13. - 14:52:30 »
Rotbart, ne viccelj, ez a Vulfix, mint a BK4 alternatívája? Két teljesen külön műfaj, kategória, súlycsoport...
Ez disznó, és abból egy is kicsike méretű. Nem lehet összehasonlítani a kettőt...

Most megnéztem Vulfixéknál, és a 374, 375 is BORZ!
http://www.vulfixoldoriginal.com/products-category.asp?CatID=1&SubCatID=3&offset=4
http://www.vulfixoldoriginal.com/products-category.asp?CatID=1&SubCatID=3

Asszem vennem kell egyet, mert egy használó sem jelentezett eddig...

(szerk.) Ugyanaz a típus létezik disznóban és borzban is. Nem gondoltam volna...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 13. - 15:05:08 írta Rotbart »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #208 Dátum: 2010. Április 13. - 15:00:56 »
Most megnéztem Vulfixéknál, és a 374, 375 is BORZ!

Na ácsi, a hiba nem a készülékben van, nézd csak meg még egyszer azt a #375-öt, amit elsőre linkeltél, és utána ezt, amit most! A kettő nagyon nem ugyanaz, és az első igenis disznó – ez már csak az árukon is látszik: 14,90 vagy 43,35 font, nem mindegy!  ;D

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #209 Dátum: 2010. Április 13. - 15:01:44 »
Két különböző pamacs ez a 375-ös!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici