Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 519826 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1410 Dátum: 2012. Március 15. - 21:43:33 »
A leírás szerint:
"Silvertip
Super Silvertip - Top of the line, soft creamy white natural tips well packed.
Silvertip Grade A- Soft creamy white natural tips, well packed.
Silvertip- Standard grade, not as soft as the above knots, greyish silver tips very well packed, good backbone, great value.
Super Badger
Super badger is treated silvertip. This makes the tips whiter and softer. Very high quality knot, soft tips well packed available in Bulb or Fan shapes.
"

Azaz a leírás szerint a super silvertip a felső kategória. A Grade A változat szintén lágy, míg a silvertip a sztenderd (mihez képest  :evil: ). A super badgert úgy kezelik, mint a silvertipeket, ezért igen lágyak, és világosak a szálak. Szintén felső kategóriás minőségű kötegek...

Az én véleményem szerint az átlag felhasználó műszerek segítsége nélkül semmi különbséget nem nagyon képes érzékelni a kettő között, legalábbis a kinézetén kívül...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1411 Dátum: 2012. Március 15. - 21:51:27 »
Ezen morfondíroztam én is rendelés előtt.

Salmo rendelt mindháromból, így Ő el tudja mondani, hogy mi a különbség a Silvertip, a Silvertip Grade-A, és a Super Silvertip között.

Én azt tapasztaltam, hogy a Silvertip igen-igen gerinces, de nem túl puha végű (nem szúr, de masszíroz). A Grade-A jóval kevésbé gerinces, de jóval puhább is. A Super Silvertip-hez nem volt szerencsém sajnos.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1412 Dátum: 2012. Március 15. - 21:52:54 »
Az egyik 24-es, a másik meg 20-as  :crazy: :crazy: :crazy:

Bázzz, gondoltam, hogy nem bírod ki...  ;D

jrabi, Zoli köszi a válaszotokat !  :sör:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1413 Dátum: 2012. Március 16. - 00:41:42 »
Fésüld meg. ;D
(jobban is szárad)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1414 Dátum: 2012. Március 16. - 00:50:01 »
Nézegetem ezt a Semogue 1470-es pamacsomat már egy ideje. Amikor a vizet kirázom belőle, akkor az istennek sem akarnak olyan szépen elhelyezkedni a sörték, mint a hjm borznál. Ez utóbbi rendezett alakzatot vesz fel rögtön a borotválkozás után, a Semogue meg úgy néz ki, mint valami ágrólszakadt csöves. A szálai össze-vissza állnak.

Engem is rohadtul zavar, már csak azért is, mert a filléres Omega pamacsom hibátlanul néz ki használat után is, szóval nem igaz, hogy minden disznó rendetlen!
Kipróbáltam, hogy gumikarikát húzok rá, és úgy hagyom megszáradni, akkor szép marad, de csak a következő használatig. Remélem, hogy megtanulja, mit várok tőle, hiszen még bejáratós.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1415 Dátum: 2012. Március 16. - 07:25:50 »
Kicsit kiszárad és jóval esztétikusabban néz majd ki  ;)

Engem is rohadtul zavar, már csak azért is, mert a filléres Omega pamacsom hibátlanul néz ki használat után is, szóval nem igaz, hogy minden disznó rendetlen!
Kipróbáltam, hogy gumikarikát húzok rá, és úgy hagyom megszáradni, akkor szép marad, de csak a következő használatig. Remélem, hogy megtanulja, mit várok tőle, hiszen még bejáratós.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1416 Dátum: 2012. Március 16. - 07:35:31 »
Mivel mindkettő köteggel rendelkezem, így tudok véleményt formálni róluk. A 20mm-es köteg 2x akkora habot ad krémből, mint a nagyobb, ha megnézed az árát akkor láthatod, hogy a kisebb mérete ellenére magasabb az ára, nyilván nem véletlenül  :borz1:
Nagyobbat inkább szappanhoz szoktam használni  :borz2: , a kisebb inkább krémekhez jobb.

Erősen gondolkozok bgakos csere ajánlatán, ezért kérdést indítok a szőrtársak felé:
A két köteg miben különbözik egymástól?

http://www.thegoldennib.com/index.php?main_page=product_info&cPath=9_42&products_id=332

VS

http://www.thegoldennib.com/index.php?main_page=product_info&cPath=9_44&products_id=186

A 24x58 mm-es köteget, láttam,szagoltam,tapintottam a SicTransit féle csodálatos wenge nyélben, az a köteg tetszett, viszont a másikról semmit nem tudok.
Mivel tud többet az egyik,, mint a másik?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1417 Dátum: 2012. Március 19. - 12:58:03 »
Ezek szerint a postás már ott ólálkodik az utca végiben. Vagy rég átvette a szomszéd!

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1418 Dátum: 2012. Március 19. - 13:44:26 »
Februar 28 delutanai rendeles marcius 6-an itt volt.
Szomszed lesz ebbol  :crazy:
Vagy hamarosan lesz egy egy hozzaszolasos tagtol (postas nickkel) egy hirdetes, amiben uj pamacsot kinalnak majd eladasra.  :fetreng:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1419 Dátum: 2012. Március 19. - 14:39:22 »
Nyugi nálunk meg ippeg négynapos ünnep volt, vagy ma, de inkább holnap csönget a postásod.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1420 Dátum: 2012. Március 19. - 15:10:22 »
Neem Péter, a március 16. az 24-én lesz és még parkolódíjat is fizethetsz akkor.  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1421 Dátum: 2012. Március 19. - 16:42:03 »
Ja!? Én meg aszittem, hogy a tizenötödike volt az ünnep  ::) Akkor ez a 4 nap 1 nap volt, és ma valójában március 16. van?  :crazy:

Köszi srácok!  :sör: Remélem tényleg megjön ma-holnap.

Nekem is most jött meg egy levelem, amit ezer éve adtak fel, gondolom a múlt pénteket kihagyták a postások, szerdán a kézbesítők is előbb végeztek, szombaton másnaposak voltak a központban, ma meg megcsúsztak a sok cuccal.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1422 Dátum: 2012. Március 19. - 17:24:17 »
Januar 12en rendeltem a Kindlenek egy tokot. Ma megjott.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1423 Dátum: 2012. Március 19. - 21:05:09 »
Valami elkaminós figura volt a kézbesítő??  :D Mert ugye két hónap alatt akár gyalog, békésen bandukolva is...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1424 Dátum: 2012. Március 21. - 16:28:12 »
Hetek óta próbálgatom a Vie-Long lószőr pamacsom, de nem tudok belőle annyit kihozni, bárhogy is próbálom, mint az alap borzomból.
Szerintem vastagabbak lehetnek a szálai, vagy nem annyira cizelláltak, így nem tud annyi vizet illetve szappant megtartani magában a hajszálcsövesség hiányosságai miatt. A vizet nagyon ki kell rázni belőle, de akkor csak 1,5 adag hab lesz benne.
De azért nagyon szeretem, komoly feladatai lesznek még... a műhelyben.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici