Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493808 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1440 Dátum: 2012. Április 04. - 21:07:26 »
Na, ezért jár a virtuális tarkónpaskolás, mer'hogy beszéltük a közös rendelést... Tudom ,nem fogtunk volna rajta sokat, de mégis... Illetve tgn-től én is rendeltem volna...
Ezért viszont nagyon kár! Egyébként, ha megköveznek sem emlékeztem rá, bocs!
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1441 Dátum: 2012. Április 04. - 21:12:05 »
Ott sajnos nincs nyélnekvaló anyag. Legalábbis nem olyan, amilyet én szeretnék. De köteget fogok rendelni, azt tutter.

Józsi:  :sör:

hát rendeljünk a Whippeddog-tól  :evil:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1442 Dátum: 2012. Április 04. - 21:13:27 »
Zatikban sincs itthon?

Ott sajnos nincs nyélnekvaló anyag. Legalábbis nem olyan, amilyet én szeretnék. De köteget fogok rendelni, azt tutter.

Józsi:  :sör:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1443 Dátum: 2012. Április 04. - 21:43:23 »
Áááá, nekem nem igazi anyag kell, hanem mű!  :borz1:

Ákos, Veled különben sem állok addig szóba, amíg meg nem fejted a tegnapi képrejtvényemet! Rögtön utánam írtál, nem hiszem el, hogy nem vetted észre!

Zatikban sincs itthon?

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1444 Dátum: 2012. Április 04. - 21:56:27 »
Eddig nem vettem észre :D  Mikor lehet átvenni?  :borz1:

Áááá, nekem nem igazi anyag kell, hanem mű!  :borz1:

Ákos, Veled különben sem állok addig szóba, amíg meg nem fejted a tegnapi képrejtvényemet! Rögtön utánam írtál, nem hiszem el, hogy nem vetted észre!

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1445 Dátum: 2012. Április 04. - 21:59:07 »
 :sör: Bármikor.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1446 Dátum: 2012. Április 13. - 20:22:50 »
Nehéz eldöntendő kérdéssel kerültem szembe: szeretnék egy, a jelenlegi Frank Shavingnél gerincesebb, de legalább ugyanolyan puha szőrvégű pamacsot, mely a legkeményebb szappanok felszedésére is alkalmas, viszont kicsit sem szúr (engem az évtizedes cseszkó Triumph sertés és a hjm pure badger pamacsa kifejezetten szúrt).
Mit vegyek hát?
Semogue 830/1305? (a kettő ugyanaz, csak az elsőnek műanyag, a másodiknak fa a nyele) - a puha végű "szupersertés" (mondjuk most van egy óriás Omegám dekától, de az nekem sajna túl nagy, úgyhogy nemsokára megválok tőle, lehet figyelni az Elad topikot ;))
vagy
New Forestnél most van két újdonság is:
az egyik "best badger", 20 foncsi mindenestül, kérdés, mennyire szúrós
a másik 25 font, "fan-shaped" super badger, kifejezetten arconhabosítósnak, keményszappanok feltörőjének hirdeti (mondjuk én általában edényben habosítok, főleg, hogy megvettem a Herbszt Helga féle scuttle-t, ezúton is köszönet Lacusnak a bonyolításért!)
Továbbá szintén kedvező ára miatt egy Whippeddog-féle pamacs felé is kacsintgatok (kérésre ugye egy kerámianyélbe begyógyítja a megfelelő köteget, én nem barkácsolnék itthon), kérdés, hogy az ő super badgere mennyire gerinces, ill. pure badgere mennyire szúr?
Érdeklődésemet nem utolsósorban még normálisnak mondható áruk miatt szűkítettem le a fentiekre, ezeknél sokkal drágábban most nem gondolkoznék (születésnapom közeleg, hátha még a család is besegít).
Bárkinek valami tapasztalata, érve egyikre/másikra, vagy egy itt fel-nem sorolt, de hasonló tulajdonságú és árú darabra van-e?


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1447 Dátum: 2012. Április 13. - 20:34:08 »
Omega 11137 más 10005 gerinces, és egyáltalán nem szúr. Nekem elég érzékeny a bőröm (alap hjm borz szúrt, nem szerettem), ezért idegenkedtem a sertés pamacstól, de egyáltalán_nem_szúr, sőt puha a vége.

Volt New Forest Tubby-m, az is nagyon jó volt.

Szerintem a Semouge is nagyon jó lehet, legalábbis az a széria, aminek 90%-a prémium végű szálakból áll, de még nem próbáltam, majd holnap.

Nehéz eldöntendő kérdéssel kerültem szembe: szeretnék egy, a jelenlegi Frank Shavingnél gerincesebb, de legalább ugyanolyan puha szőrvégű pamacsot, mely a legkeményebb szappanok felszedésére is alkalmas, viszont kicsit sem szúr (engem az évtizedes cseszkó Triumph sertés és a hjm pure badger pamacsa kifejezetten szúrt).
Mit vegyek hát?
Semogue 830/1305? (a kettő ugyanaz, csak az elsőnek műanyag, a másodiknak fa a nyele) - a puha végű "szupersertés" (mondjuk most van egy óriás Omegám dekától, de az nekem sajna túl nagy, úgyhogy nemsokára megválok tőle, lehet figyelni az Elad topikot ;))
vagy
New Forestnél most van két újdonság is:
az egyik "best badger", 20 foncsi mindenestül, kérdés, mennyire szúrós
a másik 25 font, "fan-shaped" super badger, kifejezetten arconhabosítósnak, keményszappanok feltörőjének hirdeti (mondjuk én általában edényben habosítok, főleg, hogy megvettem a Herbszt Helga féle scuttle-t, ezúton is köszönet Lacusnak a bonyolításért!)
Továbbá szintén kedvező ára miatt egy Whippeddog-féle pamacs felé is kacsintgatok (kérésre ugye egy kerámianyélbe begyógyítja a megfelelő köteget, én nem barkácsolnék itthon), kérdés, hogy az ő super badgere mennyire gerinces, ill. pure badgere mennyire szúr?
Érdeklődésemet nem utolsósorban még normálisnak mondható áruk miatt szűkítettem le a fentiekre, ezeknél sokkal drágábban most nem gondolkoznék (születésnapom közeleg, hátha még a család is besegít).
Bárkinek valami tapasztalata, érve egyikre/másikra, vagy egy itt fel-nem sorolt, de hasonló tulajdonságú és árú darabra van-e?


God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1448 Dátum: 2012. Április 13. - 20:41:43 »
A Semogue 1470 elég gerinces, állítólag direkt arcon pacsmagolásra való. Szúrni nem szúr. Ellenben büdös és nem egy habgép.
A HJM borz szúr, viszont habot is kavar.

Nekem a második jobban bejött.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1449 Dátum: 2012. Április 13. - 21:03:41 »
NF Tubby (2)!
Szerintem. Nem olcsó, de nekem még mindig az az etalon. Hosszabb rövidebb kitérők után mindig visszakerül az arcomra.
Szmug 1460 (1470): nem rossz, nem rossz, de nekem a nyele jön be igazán (1460, olyan széééép).
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1450 Dátum: 2012. Április 13. - 21:12:52 »
TOZ: NF Tubby már nem kapható, így kiesett. (Nézem egy ideje B&B elad-ban, de nem láttam még eladót  :nemtom:)

Saxi: Szerintem egy jó Sz'móg vagy Omega. Borzból a 24/58 körüli kötegméretű, tömött, rövid köteges dolgok működnek jól arcon. (New Forest Tubby, Simpson Chubby 2, stb...)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1451 Dátum: 2012. Április 13. - 21:19:00 »
T2 van!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1452 Dátum: 2012. Április 13. - 21:23:19 »
És tényleg.  :sör: (Gyűjtök a T2 seconds-ra)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1453 Dátum: 2012. Április 13. - 22:15:46 »
A HJM borz szúr, viszont habot is kavar.

Melyik HJM borz?

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1454 Dátum: 2012. Április 14. - 05:37:14 »
Mulleres Victoria borz?
 Nekem nagyon bevalt, eleg puha ahhoz hogy ne akarja a _borom ala_ bekenni a habot, de eleg gerinces a szappanokhoz is.  :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici