Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493875 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1455 Dátum: 2012. Április 14. - 13:20:06 »
Köteg eltávolítása pamacsból:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=wEX5KNx3S0s" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=wEX5KNx3S0s</a>
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1456 Dátum: 2012. Április 14. - 13:21:38 »
830 kb. 10%-kal tömöttebb, mint a 1305.

Semogue 830/1305? (a kettő ugyanaz, csak az elsőnek műanyag, a másodiknak fa a nyele) - a puha végű "szupersertés" (mondjuk most van egy óriás Omegám dekától, de az nekem sajna túl nagy, úgyhogy nemsokára megválok tőle, lehet figyelni az Elad topikot ;))
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1457 Dátum: 2012. Április 14. - 21:57:46 »
Köszönet a videóért! Pont régi nyélre vadászok ebayen, és a kiszedésen gondolkoztam.

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1458 Dátum: 2012. Április 15. - 20:52:46 »
saxon: Javaslatom nincs, de tapasztalatot szívesen átadok.
Frank Shaving Finestem nincs, de Silvertip igen - az volt az első borz pamacsom. A felirat lejött a nyeléről, egyáltalán nem volt gerinces, így a sok fórumolvasás után elhatároztam, hogy kipróbálok valami "komolyabbat". Alaposan vissza kellett fogni magam, hogy ne költsek el egy vagyont, de végül beszereztem három pamacsot, "amik nélkül nem élet az élet". Mindhárom Semogue: egy 2011LE Badger 1, egy 2011 Bristle 1 és egy Owners Club Boar. A borz olyan gerinces, hogy valószínűleg szálcsiszolásr is alkalmas lenne. A limitált vadkan olyan krémet csinál, mint a tejszínhab-nyomó, a SOC meg egyszerre gerinces, és puha. Mindhármat imádom.

De a Frank Silvertipet nem adom semmiért. Hiába nem olyan jó a design, hiába nincs magas presztízsértéke - stickkel borotválkozáshoz egyértelmű kedvencem. Mintha csak egy kis felhővel pamacsolnék. Kellemes, habkönnyű, lágy - mintha finom női ujjak készítenék elő az arcbőrömet. Így utólag be kell valljam magamnak, hogy nyilván muszáj volt mindent kipróbálni, imádom is a Semogue-okat, de ha nem vagyok olyan kíváncsi, valószínűleg ez az egy Frank Shaving is elég lett volna.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1459 Dátum: 2012. Április 15. - 21:20:50 »
No, jelentem megvolt a SOC sörtepamacs is. Nagyon jó, semmivel sem marad el az Omega 11137-esemtől. Nekem érzésre picit, icipicit néha szúrósnak tűnt nyakon, de egyáltalán nem komoly kategória, valószinüleg további bejáratást követően _és_nem_futás_után_ próbálva az is el fog múlni.

Omega 11137 más 10005 gerinces, és egyáltalán nem szúr. Nekem elég érzékeny a bőröm (alap hjm borz szúrt, nem szerettem), ezért idegenkedtem a sertés pamacstól, de egyáltalán_nem_szúr, sőt puha a vége.

Volt New Forest Tubby-m, az is nagyon jó volt.

Szerintem a Semouge is nagyon jó lehet, legalábbis az a széria, aminek 90%-a prémium végű szálakból áll, de még nem próbáltam, majd holnap.

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1460 Dátum: 2012. Április 15. - 21:23:16 »
Ezt a tulajdonságot hívják az angol nyelvű fórumokon floppy-nak?

...Mintha csak egy kis felhővel pamacsolnék. Kellemes, habkönnyű, lágy...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1461 Dátum: 2012. Április 15. - 21:33:51 »
De a Frank Silvertipet nem adom semmiért. Hiába nem olyan jó a design, hiába nincs magas presztízsértéke - stickkel borotválkozáshoz egyértelmű kedvencem. Mintha csak egy kis felhővel pamacsolnék. Kellemes, habkönnyű, lágy - mintha finom női ujjak készítenék elő az arcbőrömet. Így utólag be kell valljam magamnak, hogy nyilván muszáj volt mindent kipróbálni, imádom is a Semogue-okat, de ha nem vagyok olyan kíváncsi, valószínűleg ez az egy Frank Shaving is elég lett volna.

Kösz mindenkinek a válaszokat, közben még elkacsintottam az apró méretű Simpsonok felé (Case, Special) is, edgarmot zaklattam PÜ-ben, asszem neki van ilyenje. A Frank Shavinggel én is így vagyok, de tény, hogy kemény szappanokkal egyszerűen kínlódik - bár most az MWF-et egész jól sikerült vele arcon habosítani. Kéne viszont még így a néhány hónapig még elhúzódó ( ::)) szappantesztelési időszakomra egy megbízható igásló... ill. "igásmalac", "igásborz" - no meg ebből is a próbálgatás.

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1462 Dátum: 2012. Április 16. - 00:32:13 »
Ezt a tulajdonságot hívják az angol nyelvű fórumokon floppy-nak?

Az a véleményem, hogy floppy ("elhajlós") nem a "gerinces" ellentettje.
Lehet valami úgy is nem gerinces, hogy egyébként nem túl elhajlós - na ilyen a Frank Silvertip. A szálak rugalmasak, de vékonyak, kis erejűek. Tán még el is hajlanak a hab vagy víz súlya alatt. De nem ez az igazi elhajlósság, hanem az, amikor a szálak nedvesen tónustalanok, arra állnak, amerre utoljára hajlították őket. Esetleg összeállnak.
A FS könnyű érintés az arcon, semmi masszírozás - nem olyan, mint egy "gerinces" borz. Nem szúr, de nem is tisztítja a pórusokat. Viszont hamar sűrű hab lesz, több környi. Semmiképpen nem társítanám a FS pamacsokkal azt a pejoratív és lekezelő ízt, amit az angol fórumokon használt floppy szó hordoz. Lehet, hogy itt az ideje bevezetni a "gerinces" és az "elhajlós" közé a "felhős" kategóriát :)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1463 Dátum: 2012. Április 16. - 10:41:47 »
Kösz mindenkinek a válaszokat, közben még elkacsintottam az apró méretű Simpsonok felé (Case, Special) is, edgarmot zaklattam PÜ-ben, asszem neki van ilyenje. A Frank Shavinggel én is így vagyok, de tény, hogy kemény szappanokkal egyszerűen kínlódik - bár most az MWF-et egész jól sikerült vele arcon habosítani. Kéne viszont még így a néhány hónapig még elhúzódó ( ::)) szappantesztelési időszakomra egy megbízható igásló... ill. "igásmalac", "igásborz" - no meg ebből is a próbálgatás.

Ha Simpson, akkor figyelmedbe ajánlom a Classic 2-t is. Használom a Chubby 2-t, a NF Tubby-t is, de ár-érték arányban nekem a kicsi, tömött Classic 2 a nagy kedvemcem.
És az egyedi problémám is megoldódni látszik így kb. 1 év után. Infó itt:

http://pamacsespenge.blog.hu/2011/10/20/az_allatorvosi_borz
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1464 Dátum: 2012. Április 16. - 11:03:14 »
 :fetreng:

Mi az? Kifogyott a szőr belőle és most már bele tudsz ragasztani egy új TGN köteget?  :crazy: :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1465 Dátum: 2012. Április 16. - 11:04:19 »
Mi az? Kifogyott a szőr belőle és most már bele tudsz ragasztani egy új TGN köteget?  :crazy: :fetreng:

 :crazy:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1466 Dátum: 2012. Április 16. - 18:46:00 »
Melyik HJM borz?

Ez:



Nem tudom, hogy van-e neki valami száma vagy megjelölése, nem nyomoztam még utána. Müllerben lehet kapni, tízezer pízéé, ha szerencséd van, akkor akcióban a feléért is láttam már.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1467 Dátum: 2012. Április 16. - 19:31:55 »
Valamit nem értek  :nemtom::

Az egyik Omega pamacsot vaddisznó sertésként árulják (http://www.shaving.ie/products/Omega-Shaving-Brush-20102.html),
míg itt "sima" sertésként:http://www.shaving.ie/products/Omega-Shaving-Brush-20102.html

Akkor most milyen szőrből készült a köteg és általánosságban mennyire puha,ill.gerinces pamacsok ezek?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1468 Dátum: 2012. Április 16. - 19:37:19 »
Láttál te már szőke vaddisznót???!  ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1469 Dátum: 2012. Április 16. - 19:39:06 »
Talán festettszőke volt. Ezek a városi aszfaltvadászok sosem tudják, melyiket kell kilőni! : )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici