Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493901 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1485 Dátum: 2012. Április 19. - 22:32:06 »
Bigger is Better...

Az egész úgy kezdődött, hogy köteget vadásztam a TransitKappa-hoz, amikor megláttam a 30 mm-es kötegeket a TheGoldenNib-en és a WhippedDog-on. Egészen addig úgy gondoltam, hogy 26 mm-es tőátmérőnél nagyobb kötegnek nincs értelme, én már a New Forest Tubby 2-vel is úgy éreztem, mintha homlokzati koronggal pamacsolnám magam...  :fetreng: No, de ekkor valahogy elfogott a vágy, kéne csinálni egy ilyet, néztem a sztenderded, a Simpson BK-12 méreteit, kötegeket, sikerült Salmo Tibit is megnyernem az ügynek (akinek addig az volt a véleménye, amikor még egy szem kis omega sörtepamacsa volt, hogy neki aztán nem kell akkora és pláne borzpamacs, amivel egyetlen mozdulattal a fülétől a bokájáig csokis habos lesz  ;)), így abban maradtunk, hogy rendelünk egyet-egyet az elérhető 30 mm-es kötegekből (2 TGN, 1 WD), és kipróbáljuk. Sajnos addigra a WD kifogyott, így maradt a 2 TGN-es köteg. Silvertip Grade-A és Finest XH. Becsatlakozott a projektbe BGÁkos is, így készült el ez a három nehézfiú:


Tibi ugye már próbálta, be is számolt róla, ma viszont én is kézbe kaptam, és bár nem borotválkoztam, de nem bírtam ki, hogy ne pamacsoljak egyet. Megmondom őszintén, kétkeldve fogadtam Tibi szavait, hogy ennél jobba pamacsa még sose volt, arcon, tálkában, mug-ban, forróvizes bögrében, beton térkövön! mindenhol k..va jól működik! Meg hogy fontolgatja, hogy eladja az összes többi pamacsát, és csinál még egy-két 30 mm-est, hogy szemre meglegyen a sor, oszt jónapot...

Nos, uraim, kipróbáltam, éééés: TELJESEN EGYETÉRTEK VELE! Az eddigi legjobb pamacsom, magasan veri az összes többit. Nyilván nem próbáltam végig repertoárt, mint Fido, vagy mint hazai nagykövete, Fonti (remélem, nem sértődsz meg, és köszönjük a tapasztalatot a nyélformához  :sör:), de volt azért egy-két dologhoz szerencsém.


Azért, hogy ti is élvezhessétek a "Big Size" pamacsot, közös beszerzést hirdetünk (szándékoltan nem fórumpamacs, arra is van már ötletem, csak publikálás előtt szeretném tesztelni  8)) 30 mm-es pamacsra, az alábbi feltételekkel:

- Köteg: 30 mm-es The Golden Nib Silvertip Grade-A vagy Finest XH. Opciósan választható a Whippeddog-os Silvertip is, de arról nincs infónk, biztos jó az is.

- Nyél: Elefántcsont utánzat, mint a fenti képeken, a fenti mintázat szerinti.

Anyagi vonzat: a kötegek árát látjátok, a nyélanyag 20$, a posta majd kiderül, a profi esztergályos által végzett esztergálás 4.000 Ft.

Esetlegesen előfordulható egyéb költségek: polírozókit, ragasztó.

Amennyiben van kellő érdeklődés, akkor elindítom a szálat a közös beszerzéses topicban.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1486 Dátum: 2012. Április 19. - 22:37:53 »
Amennyiben van kellő érdeklődés, akkor elindítom a szálat a közös beszerzéses topicban.
Na végre már!!!  :borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1487 Dátum: 2012. Április 19. - 22:57:44 »
Lehet benne valami, sörtéből nekem is jobban tetszik hajszálnyival az omegám, mint a dúsabb Semouge Owners Club. És a még annál is sokkal véknyabb Omegám is istentelen jó habot ád, nagyon szeretem. Sőt, a noname travel malacpamacs a maga 20 mm-es átmréőjével is igen-igen jól működik. Esetleg messerfarkas rughat még labdába a 18 mm-es körüli bonsai Omega pamacsával...

Hát... :-\ nemtom...nekem ez a mérethajszolás nem igazán tetszetős...nem is túl szimpi maga a jelenség (pl. 9/8-os kés, stb.), de ez legyen az én szocproblémám.
Hozzáteszem, soha nem teszteltem ekkora borzokat, de disznóból már néhány márkát és méretet kipróbáltam, és ott arra jutottam, hogy a nagy és dús köteg nem olyan hatékony, mint a ritka és kicsi. El tudom hinni, hogy a borzszőrnél ez fordítva van...csak épp nehezen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1488 Dátum: 2012. Április 19. - 23:09:21 »
20$ anyag, 4000 HUF dreha - nem vitatom a realitását, de ennyiért lehet venni kész pamacsot, kiszedni a belét, felfúrni a nyelét, és még akkor is beljebb vagyunk egy csomó pénzzel!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1489 Dátum: 2012. Április 19. - 23:15:07 »
Roti: Vitára való meglátás, mert valóban aránytalan ennyiért a nyélanyag, de mi nem találtunk más megoldást. Szerinted melyik pamacsot lehet megvenni ennyiért, aminek a nyelét fel lehet fúrni úgy, hogy beleültess egy 30 mm-es köteget? Azén itthoni pamacsaim közül egyik sem alkalmas erre, és hirtelen nem is tudnék említeni. A 30-as köteg biztonságos beültetéséhez azért egy 40-42-es nyél kell szerintem, és akkor annak még nincs íves formája.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1490 Dátum: 2012. Április 19. - 23:23:29 »
Lehet benne valami, sörtéből nekem is jobban tetszik hajszálnyival az omegám, mint a dúsabb Semouge Owners Club. És a még annál is sokkal véknyabb Omegám is istentelen jó habot ád, nagyon szeretem. Sőt, a noname travel malacpamacs a maga 20 mm-es átmréőjével is igen-igen jól működik. Esetleg messerfarkas rughat még labdába a 18 mm-es körüli bonsai Omega pamacsával...

Több tiszteletet annak a kis pamacsnak. 8) :fetreng:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1491 Dátum: 2012. Április 19. - 23:32:37 »
Roti: Vitára való meglátás, mert valóban aránytalan ennyiért a nyélanyag, de mi nem találtunk más megoldást. Szerinted melyik pamacsot lehet megvenni ennyiért, aminek a nyelét fel lehet fúrni úgy, hogy beleültess egy 30 mm-es köteget? Azén itthoni pamacsaim közül egyik sem alkalmas erre, és hirtelen nem is tudnék említeni. A 30-as köteg biztonságos beültetéséhez azért egy 40-42-es nyél kell szerintem, és akkor annak még nincs íves formája.

Ööööö... talán fogalmazzunk úgy, hogy a kérdést nem gondoltam át teljes mélységében...  ::)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1492 Dátum: 2012. Április 19. - 23:43:01 »
Igenis uram! - De ha egyszer olyan mókásak a méretei...



Több tiszteletet annak a kis pamacsnak. 8) :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1493 Dátum: 2012. Április 20. - 05:47:21 »
Bár nem olcsó mulatság, de ez egy hosszútávú befektetés, így engem érdekelhet a dolog  :)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1494 Dátum: 2012. Április 20. - 09:54:55 »
Mint a harmadik óriáspamacs tulajdonosa, kicsit referálnék róla  ;D
Elképesztően jó érzés használni ezt a pamacsot, sosem próbáltam még ekkora köteggel rendelkezővel habosítani, nagyon kellemes masszírozó érzéssel párosul.
Kidolgozás minősége pedig tökéletes, senki nem mondaná meg, hogy nem gyári pamacs.

Egy gondom van vele, nincs tartóm hozzá  :fetreng: , de majd hétvégén megoldom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1495 Dátum: 2012. Április 20. - 10:12:58 »
Ákos:

http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/kent_borotvalkozas/vsb_6_pamacstarto/





Mint a harmadik óriáspamacs tulajdonosa, kicsit referálnék róla  ;D
Elképesztően jó érzés használni ezt a pamacsot, sosem próbáltam még ekkora köteggel rendelkezővel habosítani, nagyon kellemes masszírozó érzéssel párosul.
Kidolgozás minősége pedig tökéletes, senki nem mondaná meg, hogy nem gyári pamacs.

Egy gondom van vele, nincs tartóm hozzá  :fetreng: , de majd hétvégén megoldom.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1496 Dátum: 2012. Április 20. - 10:19:48 »
Akkora a pamacs kötege, hogy ferdén állna benne  :crazy:
Jobbat csinálok majd fából ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1497 Dátum: 2012. Április 20. - 10:24:18 »
Bigger is Better...
Jól látom, hogy a középső nyele tömzsibb?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1498 Dátum: 2012. Április 20. - 10:29:28 »
Jól, sőt a másik kettő nyele is eltér kicsit, a baloldali íveltebb, a jobboldali slankabb.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1499 Dátum: 2012. Április 20. - 10:31:00 »
Nekem a középső tetszik a legjobban minden tekintetben.
Mikor lehet jelentkezni rá???  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici