Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 507567 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #210 Dátum: 2010. Április 13. - 15:06:13 »
Jessz, közben észrevettem... a kis-piros-labda-katalógusban bezzeg nincs két különböző anyagú termék azonos számon!
Az árról nem is beszélve :)

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #211 Dátum: 2010. Április 15. - 22:02:00 »
penge a te olcsó borz (vagy milyen) pamacsodat hol szerezted be?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #212 Dátum: 2010. Április 16. - 01:44:31 »
penge a te olcsó borz (vagy milyen) pamacsodat hol szerezted be?

Konkrétan kicsórtam egy kartonból... amire rá volt írva kínaiul, hogy talán borz pamacsot tartalmaz.. ;D A többi ment a börtönbe. Sajnos azóta ez a széria kifutott magyarországról, a mostaniakra kínaiul az van ráírva, hogy "Pure badger made in england", természetesen szúrnak, széthullanak és egyértelműen ócska disznóból vannak. Azonban akkoriban pár ezer bűnöző úgy érzem nagyon jól járt, sajnos éhhez képes én már későn csatlakoztam a fórumhoz és az egyre fokozódó DE-hagyományos mániámhoz, hogy felismerjem, hogy mit engedtem ki a kezem közül és elrakjak egy jó pár darabot...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 16. - 01:55:15 írta Penge »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #213 Dátum: 2010. Április 16. - 09:42:18 »
A PPP előnyei : )))

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #214 Dátum: 2010. Április 16. - 15:07:47 »
jelentem, sikerült megszokni és megszeretni az ed-féle omega-sörtét! az utóbbi időben szinte csak azt használtam, gyakorlásképp (az omega-szappannal), következő alkalommal kipróbálom a puhább vulfix-krémmel is, hogy teljesít. (szegény borz féltékeny lesz a végén ;D )
Kell legyen valami a a vízben is, valahogy a müncheni vízzel is mintha könnyebb lenne habosítani mint a pestivel...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #215 Dátum: 2010. Április 16. - 15:13:24 »
Pont most levelezek Eddel pamacs ügyben : )

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #216 Dátum: 2010. Április 16. - 23:33:15 »
Kell legyen valami a a vízben is, valahogy a müncheni vízzel is mintha könnyebb lenne habosítani mint a pestivel...

Simán előfordulhat, azt írják sok helyen, hogy nem mindegy a víz keménysége. Talán a lágyabb vízzel könnyebb habosítani (?).

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #217 Dátum: 2010. Április 16. - 23:36:56 »
Kell legyen valami a a vízben is, valahogy a müncheni vízzel is mintha könnyebb lenne habosítani mint a pestivel...

Simán előfordulhat, azt írják sok helyen, hogy nem mindegy a víz keménysége. Talán a lágyabb vízzel könnyebb habosítani (?).

Igen. Itt Gyorben kemeny a viz, tapasztaltam, hogy mas varosokban, orszagokban konnyebben habositottam. De pl szuleimnel van vizlagyito/tisztito berendezes, ott is egeszen mas.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #218 Dátum: 2010. Április 16. - 23:52:36 »
Szeged környékéről nincs vki? Emlékeim szerint mintha ott is lágy lenne a víz, kíváncsi lennék a tapasztalatokra ezügyben...

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #219 Dátum: 2010. Április 17. - 00:20:16 »
Szeged környékéről nincs vki? Emlékeim szerint mintha ott is lágy lenne a víz, kíváncsi lennék a tapasztalatokra ezügyben...

Itt azt írják, hogy Szegeden közepesen kemény a víz.
Találtam egy ilyen térképet: http://www.okospenz.hu/vizko/vizkemenysegterkep.jpg
Én Szentesen lakom, itt a térkép alapján a kemény és a lágy határán van a víz :), és úgy vettem észre, hogy Bükkszentkereszten pl. nehezebb jó habot csinálni, és a térkép szerint ott meg nagyon kemény a víz...
Szóval lehet, hogy van valami alapja ennek az ideológiának is. :)

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #220 Dátum: 2010. Április 18. - 13:45:58 »
penge: akkor azóta nem is lehet szerezni abból a pamacsokból?
Nekem most egy Tesco-s Domet-em van, gondolom az teljesen műanyag, bár én nem ismerem fel a sörtét. Legalább a talpa fa. Igaz másnapra kiesett belőle a pamacs, pillanatragasztóval raktam vissza.
Most milyen olcsó pamacsot ajánlanál?
Láttam a topikokba több ezer forintba kerülnek, és még így is ki lehet fogni közülük rosszat. De a te tanácsaid eddig beváltak.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #221 Dátum: 2010. Április 19. - 12:37:51 »
wmiki itt válogathatsz...

http://www.ecsetbolt.hu/termek.php?mi=41&meddig=20&gy1=25

vannak (relatíve) olcsóbb pamacsok is. Pamacsbeszerzés terén azt ajánlanám, ne az olcsóságot helyezd első szempontba, hanem a (vélt) minőséget. Egy jó pamacs hosszú évtizedeken át jól fog szuperálni kellő karbantartás mellett.

Ha krémet és szappant is használsz, akkor a super (vagy fine)-badger kategóriát ajánlanám borzban, szerintem az az optimális. Épp annyira keményebb a silvertipnél (ezüstvég), amennyire kell (jobban szedi fel a szappant töltésnél), ugyanakkor még mindig nagyon puha és fenomenális a vízfelvevő képessége, ebben szinte olyan, mint az ezüstvégű. Plusz pár hónapnyi használat után a fine/super-borz annyira kipuhul, hogy szinte lehetetlen megkülönböztetni az ezüstvégű "tesóktól"  ;)

Nekem 3 pamacsom van napi használatban, 2 ezüstvégű (Kent és AOS), de a kedvencem a Mühle-től ez itt ni: http://www.ecsetbolt.hu/termek.php?cikk=view&sr=51&mi=41&meddig=20&gy1=25&keres=   (fine badger)  tudom, nem olcsó, de megnyugtatásképp, én még drágábban szereztem be külföldön, mint ahogy azt az ecsetboltban vesztegetik  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #222 Dátum: 2010. Április 19. - 14:56:14 »
wmiki- nagyon megtisztelsz, hogy az én véleményemre vagy kíváncsi. Azonban pamacs ügyben Neked kell döntened. Tudok Neked szerezni 70 Ft-ért pamacsot, azonban az is olyan széthullós lesz, mint a Tescós. Vagy még rosszabb. Azonban a pamacs fontos jószág, de mint már említettem egyszer, csak a 4-ik legfontosabb a sorrendben ( borotva, penge, krém és utána a pamacs) e nélkül is lehet remekül borotválkozni. Azonban én is úgy gondolom, hogy egy pár ezer forintos kellék, amely évekig, évtizedetkig szól, nem okozhat akkora gondot a költségvetésben, hogy ne vegyed meg a számodra ( és mások véleménye alapján vélt) legszimpatikusabbat. Üdv Penge

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #223 Dátum: 2010. Április 19. - 19:57:50 »
csak krémet használok (Barbon később Figaró de majd megkérdezem pengét...), szappant nem
igazából nem is értem mi a különbség a kettő között, és ti egyáltalán miért használtok annyi mindent(, és milyen sorrendben).... bár ez itt off

megnéztem a pamacsokat, nekem ezek mind drágák, és nem is láttam azt a jelölést rajtuk, amit írtál
igazából nekem mind egyformának tűnt...

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #224 Dátum: 2010. Április 20. - 10:54:09 »

megnéztem a pamacsokat, nekem ezek mind drágák, és nem is láttam azt a jelölést rajtuk, amit írtál
igazából nekem mind egyformának tűnt...

Igaz, messze nem mindegyik pamacson tüntetik fel a típusát, erre rá kell kérdezni, vagy rá kell keresni neten, ha érdekel vmi konkrét darab. Én az ecsetbolton kívül más hazai (viszonlyag olcsóbbak is vannak és nagyobb választék) alternatívákat nemigen láttam, de az itteni fórum szaktársak biztos tudnak javasolni még valami megoldást... ha nem titok, mennyit szánnál rá a pamacsra?
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici