Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493833 alkalommal)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1560 Dátum: 2012. Május 07. - 20:57:57 »
Na igen, nálam is van elfekvőben egy HJM malac. A véleményem az róla, hogy borzasztó, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy borotvás pályafutásom első pár hetében próbálta csak, akkor még tálban sem igazán tudtam értékelhető eredményt elérni vele... lehet adok egy esélyt neki.

Valahogy úgy érzem, hogy ha valaki ma hazánkban megpróbál baráti tájékoztatás nélkül pamacsot venni, akkor nagy valószínűséggel belefut a balea/cerrus pamacsokba, esetleg az extrametálban a hjm malacba. Persze, a müllerben található pamacsok egy fokkal magasabb kategória.

Ezekkel az információkkal már én sem ;D Amikor keresgéltem a kellékeket, örültem, hogy van a közelben bolt, ahol kapok. Miután megvettem, akkor nézegettem körbe már tapasztaltabban és most várom, hogy a Connaught nyisson 8-án ;D

A Cerrus, arra volt jó, hogy gyorsan belevessem magam a habba és borotválkozzak, viszont az is tény, hogy gond nélkül lehet vele habot keverni, a célnak megfelel. A HJM minőségibb küllemmel hozza ugyanazt.

Egy Vulfixtól többet várok.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1561 Dátum: 2012. Május 08. - 12:28:37 »
Ez igaz, söt süldő malacot is akár, de nem ez volt a kérdés.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1562 Dátum: 2012. Május 08. - 16:24:38 »
És igen.  :fetreng:

Ugyan, tesz-e rá foglalást ? :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1563 Dátum: 2012. Május 09. - 15:28:24 »
Ha különösebb költségbeverés nélkül ki szeretnéd próbálni, akkor javaslom a NF Tubby 1-2-t Fido-tól. Ugyan nem tette ki a weboldalra, de megint van neki egy-két "Seconds" pamacsa, esztétikai hibával. Ezek 45 font helyett 29-ért kaphatóak szállítással együtt.

Mitől jók? Nem tudom, nekem jól esik ez a tömött, 1:2 közeli méretarányú, puha végű, de ugyanakkor faszipántosan gerinces borzpamacs.

Ó, gyerekek, egyszer próbáljatok ki egy igazán arcon habosításra kitalált borzot (pl. Simpon Chubby2, New Forest Tubby 1-2), megváltozik a véleményetek:

thaly3 után szabadon: AAK  :borz2:

Mesélj má, hogy akkor mi az, amitől ezek olyan jók!  :nemtom:
Nem volt még tapasztalatom egyikkel sem, úgyhogy egyre hevesebben érdeklődök...bár a Csubi-2 30 rongy feletti ára könnyű döntési helyzetbe hoz  ;D ...esetleg, ha lenne valakinek itt egy keveset használt eladó, jó áron  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1564 Dátum: 2012. Május 09. - 15:44:22 »
Salmo modell magasan a Tuby felett van  ;)

A NF Tubby pamacsokkal az a bajom, hogy a nyelük iszonyat gáz...annyira aránytalanul bumfordi, hogy akár német is lehetne  :evil:  pedig angol (de lehet, hogy német vendégmunkások készítik). A Simpson pamacsok formailag jobban el vannak találva, azányosak. Megoldás? Salmo modell?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1565 Dátum: 2012. Május 09. - 15:48:15 »
Megértem.  :evil:

Akkor javaslom a TGN-től egy Finest 26/56-os köteg beszerzését, és Salmo-ból kiimádkozni valami időpontot a nyélre...

A NF Tubby pamacsokkal az a bajom, hogy a nyelük iszonyat gáz...annyira aránytalanul bumfordi, hogy akár német is lehetne  :evil:  pedig angol (de lehet, hogy német vendégmunkások készítik). A Simpson pamacsok formailag jobban el vannak találva, azányosak. Megoldás? Salmo modell?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1566 Dátum: 2012. Május 09. - 20:18:40 »
Peti!

Huzd be 29ert a NFT2-t. Komolyan! Szerintem nem banod meg.

(A talkaban habositashoz meg +1, ott figyel a csudavagany "forum" habositokocsog a szekrenyben, de 2x probaltam es ismet megallapitottam, hogy nem nekem valo ez a talkabol kenegetes.)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1567 Dátum: 2012. Május 09. - 21:09:42 »
Fido az arakat ww shippinggel egyutt szokta erte. (A 29-es ajanlatot sem megerositeni, sem cafolni nem tudom, ebben Tranyora hagyatkozom.)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1568 Dátum: 2012. Május 09. - 21:40:58 »
(A talkaban habositashoz meg +1... 2x probaltam es ismet megallapitottam, hogy nem nekem valo ez a talkabol kenegetes.)
Miért, úgy is lehet???  ;D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1569 Dátum: 2012. Május 09. - 21:41:11 »
Kent BK 8-assal rendelkezik valaki közülünk? Kíváncsi lennék a tapasztalataira. Pontosabban arra, hogy arconhabolásra milyen. Sajna, nem szeretek tálkában habolni. Egyrészt számomra sokkal kellemesebb hab képződik; amíg csinálom a habot, addig is dolgozik az anyag a szőrrel; egy + macera nekem a tálkázás; a tálkából arcra felvitt hab valamiért egészen más...kissé olyan érzés, mintha csak rajta lenne a szőrökön, nem pedig körülöttük., időigényes.
Szóval, BK 8-ról szeretnék infót!

Teljesen megértlek az arconhabosítással kapcsolatban  ;) A BK8-at ugyan nem ismerem, de ha a BK6-ot vehetjuk kiindulópontnak, akkor arconhabzásra a BK8 is no-no. Nagyon puha, lágy gerince van. Arcra vmi jó gerinces kell, puha végekkel. Nekem ilyen szempontból a two-band pamacsok nagyon beválltak, mint az emlegetett Tubby 2, de mintha azt ismernéd. Meg érdemes még meggondolni arcra a bulb helyett a fan formát, mivel így nagyobb felületen érintkezik a pamacs a bőrrel.

Jó ideje izgat egy ilyen D01-es Shavemac extreme flattop:


Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1570 Dátum: 2012. Május 09. - 21:43:07 »
Jó ideje izgat egy ilyen D01-es Shavemac extreme flattop:
És, bevált?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1571 Dátum: 2012. Május 09. - 21:44:14 »
Bakker, annyira durung fogantyúja van...

29-ért meg van Kent BK8 (igaz, az 29eFt-ért  :crazy:)...de arról nem tudom, hogy jóje...

És a Tubby 1 29 GBP-jében a posta is benne van?

Jah, én is féltem ettől a nagy nyéltől. Első 2 alkalommal fura is volt, de ahogy megszoktam, kiderült, hogy nagyon jól ki van találva. Ami ugye a Simpsonson múlott.

Szerintem a BK8-cal maximum ecsetelő mozdulatokkal tudsz arcon dolgozni.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1572 Dátum: 2012. Május 09. - 21:45:01 »
És, bevált?

Hehe. Sajnos nem az arcomat izgatja, csak a fantáziámat  >:(

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1573 Dátum: 2012. Május 09. - 22:36:31 »
Megkezdem a lebeszélést a BK8-ról.
Szorítunk... egyszer már végre sikerüljön!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1574 Dátum: 2012. Május 09. - 23:10:13 »
Már a BK4 is baszottnagy, nézd csak meg egyszer a Nerolinál! Puha, mint egy sminkecset. Drága is. Mit vársz akkor a BK8-tól?
Nem vagy te elhájosodott arcú, puhány arisztokrata, nincs rá semmi szükséged!

Nna.

(Ráadásul azt hazudják, hogy a csinos kis bőr brifkója arany cérnával van varrva, ami hazugság, mert csak oda van printozva!!)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici